Licensed to Community Swim Assn Champ Meet       HY-TEK's Meet Manager 7/9/2009
              2009 CSA City Championships - 7/9/2009 to 7/11/2009              
                       Team Rankings - Through Event 124                       
 
                             Combined Team Scores                              
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 Friendly Frogs                     FR              778  
                2 Gcc Blue Dolphins                  GCC             714  
                3 Hamilton Lakes Hornets             HL              445.5
                4 Lake Jeanette Lightning            LJ-09           351  
                5 Elks Club Gso                      EL-NC           218  
                6 Sherwood Swim & Racquet Club       SW              181  
                7 Green Valley Park                  GV              170  
                8 HP Elks                            HP Elks         138  
                9 Cardinal                           CCC             114  
               10 Lawndale Lizards                   LSC             107  
               11 Oak Ridge Swim Club                ORCA             99  
               12 Adams Farm Swim Team               AFST             68  
               13 Ridgewood Riptide                  RW               50  
               14 Pinetop Piranhas                   PT               37  
               15 YMCA Bears                         YB               31.5
               16 Battle Forest Barracudas           BF               18  
               17 Southeast Tigersharks              SESC             17  
               18 Henson Forest                      HF               16  
               19 Grandover Swim & Racquet Club      GSRC             15  
               20 Sedgefield Country Club            SCC               9  
               21 Starmount Stingrays                SFCC              7  

Event 79  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Gcc Blue Dolphins                                           2:24.87   22  
     1) Riddle, Elizabeth 10            2) Dries, Emma Scott 9            
     3) Sardzinski, Anna 9              4) Ferner, Caroline 10            
  2 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      2:40.90   18  
     1) Austin, Caroline 10             2) Hill, Mary Myers 10            
     3) Allen, Lexi 9                   4) Lineberry, Kyser 9             
  3 Elks Club Gso                                               2:42.81   16  
     1) Griffin, Julie 9                2) Holland, Kirsten 10            
     3) Burcham, Allyson 10             4) Bull, Hailey 10                
  4 Friendly Frogs                                              2:44.05   14  
     1) Cousins, Hannah 10              2) Williams, Erin 9               
     3) Horney, Frances 10              4) Patton, Blair 10               
  5 Green Valley Park                                           2:45.47   12  
     1) Park, Sarah 10                  2) Belk, Avery 9                  
     3) Hamrick, Mary 10                4) Wood, Edie 9                   
  6 Oak Ridge Swim Club                                         2:49.81   10  
     1) Wiener, Michaela 10             2) Walker, Grace 9                
     3) Flake, Maya 9                   4) Sharpe, Miranda 10             
  7 Friendly Frogs  'B'                                         2:50.46    8  
     1) Ruffin, Grace 9                 2) Romine, Olivia 9               
     3) Cook, Amelia 9                  4) MacArthur, Sarah 10            
  8 Lake Jeanette Lightning  'B'                                2:50.84    6  
     1) Dutch, Caitlin 10               2) Poer, Lynne 9                  
     3) Meisinger, Katie 10             4) Baldwin, Ellie 9               
  9 Hamilton Lakes Hornets                                      2:52.90    4  
     1) Smith, Meredith 9               2) Keaney, Mary Grace 9           
     3) Terrell, Mary Katherine 9       4) Harper, Jacqueline 10          
 10 Sherwood Swim & Racquet Club                                2:53.46    2  
     1) Bartlett, Erin 9                2) Phillips, Caroline 10          
     3) Hudson, Mary Elizabeth 10       4) Hazel, Morgan 10               
 11 Elks Club Gso  'B'                                          2:57.91  
     1) Churchill, Ally 10              2) Griffin, Gabby 9               
     3) Debnam, Katie 10                4) Allen, Carrie 9                
 12 Gcc Blue Dolphins  'C'                                      2:59.94  
     1) Kreber, Cassidy 10              2) Stamey, Eliza 9                
     3) Forbis, Whitney 10              4) Brannigan, Casey 10            
 13 Pinetop Piranhas                                            3:02.38  
     1) Chalmers, Samantha 9            2) Stutts, Michaela 10            
     3) Bryant, Valerie 10              4) Sullivan, Katie 10             
 14 HP Elks                                                     3:03.10  
     1) Conner, Nora 9                  2) Pettie, Kyndall 9              
     3) Polson, Taylor 10               4) Day, Carson 9                  
 15 Green Valley Park  'B'                                      3:04.42  
     1) Kadlecek, Haley 9               2) Pinson, Cayley 10              
     3) Skenes, Allie 9                 4) Hall, Sydney 9                 
 16 Lake Jeanette Lightning  'C'                                3:04.57  
     1) Kerr, Ashley 10                 2) Schulenklopper, Abigail 10     
     3) Azzarita, Olivia 9              4) Smith, Ashlee 9                
 17 Friendly Frogs  'C'                                         3:06.84  
     1) Hassell, Isabel 10              2) Alexander, Chloe 9             
     3) Sykes, Anna 9                   4) McNeill, Lentz 9               
 18 Ridgewood Riptide                                           3:07.61  
     1) Johnson, Sarah Grace 10         2) Callahan, Emily 9              
     3) Derrick, Mary 9                 4) Gentry, Emily 10               
 19 Green Valley Park  'C'                                      3:22.56  
     1) Gundersen, Erin 9               2) Richardson, Meredith 9         
     3) Corbett, Alexa 10               4) Cox, Evelyn 10                 
 20 Adams Farm Swim Team                                        3:22.90  
     1) Salthouse, Abigail 9            2) Geiselhart, Sandra 10          
     3) Jones, Victoria 10              4) Flemming, Savannah 10          
 21 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 3:24.42  
     1) McCoy, Brooke 9                 2) Corcoran, Cary 10              
     3) Weaver, Hope 9                  4) Brinkley, Chloe 10             
 22 Elks Club Gso  'C'                                          3:31.29  
     1) Thyer, Emma 10                  2) Lucas, Audrey 9                
     3) Cockerham, Riley 10             4) Carruthers, Britt 9            
 23 Southeast Tigersharks                                       3:32.10  
     1) Cook, Kiersten 10               2) Kimel, Caroline 10             
     3) Remsburg, Caroline 9            4) Sullivan, Marlie 9             
 24 Adams Farm Swim Team  'B'                                   3:36.13  
     1) Fowles, Caroline 10             2) Allen, Janie Catherine 9       
     3) Grevas, Sydney 9                4) Crump, Ashton 9                
 25 Cardinal                                                    3:41.05  
     1) Halchin, Callie 10              2) Williams, Maddy 10             
     3) Delk, Sierra 9                  4) Boan, Hannah 9                 
 26 Oak Ridge Swim Club  'B'                                    3:41.62  
     1) Parker, Savannah 9              2) Rigby, Emma 9                  
     3) Mills, Kaylie 10                4) Kesselring, Stephanie 10       
 27 Lawndale Lizards                                            3:46.71  
     1) Bradsher, Maddie 9              2) Barger, Claire 9               
     3) Gentry, Anna 9                  4) Krasowski, Madeline 9          
 28 Bur-Mil Marlins                                             4:01.94  
     1) Goldin, Victoria 10             2) Lee, Sofia 8                   
     3) Klein, Jessica 10               4) Norwood, Jeannette 8           
 29 YMCA Bears                                                  4:28.75  
     1) Lush, Megan 9                   2) Peterson, Crystal 9            
     3) Neal, Vivian 9                  4) Nawrocki, Jillian 9            
 
Event 80  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Gcc Blue Dolphins  'D'                                      1:22.25   22  
     1) Boydoh, Frances 7               2) Ringer, Cameron 8              
     3) Craft, Phoebe 7                 4) Austin, Kate 7                 
  2 Lake Jeanette Lightning                                     1:22.36   18  
     1) Dodge, Ava 8                    2) Lake, Alissa 8                 
     3) Jones, Morgan 7                 4) Roskelly, Kathleen 8           
  3 Friendly Frogs                                              1:22.61   16  
     1) Albright, Susanna 8             2) Silknitter, Kathryn 7          
     3) Smith, Sabine 8                 4) Henegar, Annie 7               
  4 Hamilton Lakes Hornets                                      1:24.58   14  
     1) Corcoran, Catherine 8           2) Simpson, Ashley 8              
     3) Whittle, Abbey 8                4) Harper, Lindsey 8              
  5 Elks Club Gso                                               1:24.95   12  
     1) Utesch, Carlie 8                2) Pickels, Allie 7               
     3) Bull, Danielle 7                4) Daly, Macie 8                  
  6 Elks Club Gso  'B'                                          1:27.36   10  
     1) Burcham, Grace 7                2) Morgan, Sienna 8               
     3) Majors, Abigail 8               4) Fuquay, Blake 7                
  7 Gcc Blue Dolphins  'E'                                      1:28.26    8  
     1) Vaughan, Catherine 8            2) Knox, Elizabeth 8              
     3) Stamey, Ellie 8                 4) Hagler, Julia Hayes 8          
  8 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      1:32.72    6  
     1) Michel, Katharine 8             2) Newsome, Emilie 7              
     3) Webb, Carrington 8              4) Dries, Charlotte 7             
  9 Green Valley Park                                           1:33.01    4  
     1) Goodwin, Sarah 8                2) Shue, Caroline 7               
     3) Hudspeth, Emma 8                4) Wortman, Allison 7             
 10 Gcc Blue Dolphins                                           1:33.15    2  
     1) Keel, Eva 7                     2) Watson, Laura 8                
     3) Rose, Lucy 7                    4) Manning, Virginia 8            
 11 Sherwood Swim & Racquet Club                                1:33.19  
     1) Pope, Clara 7                   2) Houser, Abby 8                 
     3) Richardson, Emily 7             4) Robertson, Taylor 8            
 12 Lake Jeanette Lightning  'B'                                1:33.27  
     1) Carmody, Claire 8               2) West, Hollins 8                
     3) Azzarita, Paige 7               4) Kim, Audrey 7                  
 13 Friendly Frogs  'B'                                         1:33.97  
     1) Spaeh, Phyllis 8                2) Williams, Samantha 7           
     3) Bradshaw, Mary Mac 7            4) Oxner, Claire 7                
 14 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 1:35.67  
     1) Ellis, Gracie 8                 2) Shaw, Mackenzie 7              
     3) Harshaw, Anna 7                 4) Mckee, Mary Sade 7             
 15 Lake Jeanette Lightning  'C'                                1:40.40  
     1) Wagemans, Dayana 8              2) Schulenklopper, Madeline 8     
     3) Alvarino, Isabella 7            4) Gould, Sophie 8                
 16 Sherwood Swim & Racquet Club  'B'                           1:43.32  
     1) Yarborough, Kate 8              2) Bartlett, Allie 7              
     3) Knapke, Grace 8                 4) Connors, Kathleen 7            
 17 Oak Ridge Swim Club                                         1:44.40  
     1) DeVaney, Alexis 8               2) Tippett, Mckenzie 8            
     3) Leffler, Katie 7                4) Nygard, Caroline 6             
 18 Cardinal                                                    1:50.11  
     1) McAlister, Riley 6              2) Boan, Tacoma 7                 
     3) Abele, Rachel 6                 4) Williams, Mariya 8             
 19 YMCA Bears                                                  1:53.15  
     1) Alford, Kayla 6                 2) Tyre, Alyssa 7                 
     3) Nawrocki, Jaylynn 8             4) Coble, Jessica 7               
 20 Gcc Blue Dolphins  'C'                                      1:54.00  
     1) Forbis, Logan 8                 2) Porter, Claibourne 7           
     3) Whitlatch, Cate 7               4) Dehnert, Helen 5               
 21 Elks Club Gso  'C'                                          1:54.48  
     1) Carter, Sophia 8                2) Bain, Callie 7                 
     3) Ott, Zoe 7                      4) Dunham, Quinn 8                
 22 Lake Jeanette Lightning  'D'                                1:58.57  
     1) Meisinger, Leah 8               2) Kolls, Madison 8               
     3) Lesesne, Ashley 8               4) Moncla, Ceclia 8               
 23 Lawndale Lizards                                            2:03.89  
     1) Fulp, Jillian 7                 2) Nagy, Loreleigh 7              
     3) Gwinnett, Cate 7                4) Ray, Isabel 8                  
 24 HP Elks                                                     2:09.38  
     1) Hardee, Sydney 7                2) Dumoulin, Sadie 7              
     3) Hubay, Madison 8                4) York, Lindsay 8                
 25 Green Valley Park  'B'                                      2:12.49  
     1) Gorman, Allie 7                 2) Johnston, Ashlyn 7             
     3) Stanfield, Ashley 8             4) Smith, Kayla 7                 
 26 Oak Ridge Swim Club  'B'                                    2:21.29  
     1) Jacoby, Claire 7                2) Adams, Haven 6                 
     3) Hendrick, Laura 8               4) Nierle, Katelin 7              
 27 Pinetop Piranhas                                            2:21.81  
     1) Franceschini, Uma 7             2) Dunford, Jenna 6               
     3) Cross, Annie 6                  4) McKinley, Morgan 8             
 28 YMCA Bears  'B'                                             2:34.41  
     1) Canipe, Eirian 8                2) Costa, Gabrielle 6             
     3) Lundeen, Katy 6                 4) Lush, Cassie 8                 
 29 Elks Club Gso  'D'                                          2:47.78  
     1) Negin, Abigail 7                2) Lucas, Sydney 7                
     3) Murray, Julia 7                 4) Morgan, Serenity 7             
 -- Hamilton Lakes Hornets  'C'                                      DQ  
     1) Mckee, Lacy 7                   2) Milholin, Ava 8                
     3) Terrell, Anna Reese 7           4) Gans, Waverly 8                
 
Event 81  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim & Racquet Club                                1:19.63   22  
     1) Holden, Elliot 8                2) Hudson, Noah 8                 
     3) Burns, Christopher 8            4) English, Andrew 8              
  2 Hamilton Lakes Hornets                                      1:23.99   18  
     1) McKinney, Ethan 8               2) Skidmore, Harrison 8           
     3) Bland, Graham 8                 4) Weaver, Gray 8                 
  3 Friendly Frogs                                              1:24.27   16  
     1) Hock, Mason 7                   2) Underwood, Spencer 8           
     3) Hazzard, Henry 7                4) Wares, Killian 8               
  4 Gcc Blue Dolphins                                           1:24.85   14  
     1) Sherwood, Davis 7               2) Trevey, Whit 7                 
     3) Sullivan, Burke 8               4) Van Trigt, Pierson 8           
  5 Friendly Frogs  'B'                                         1:33.71   12  
     1) Brady, Vance 7                  2) Hassell, Miles 8               
     3) Ruffin, Pearce 7                4) Duncan, Bryce 7                
  6 Green Valley Park                                           1:33.83   10  
     1) Bowers, Patrick 8               2) Phillips, Tom 8                
     3) Joplin, James 7                 4) McArthur, Patrick 8            
  7 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 1:34.47    8  
     1) Schwartz, Chris 7               2) Childs, Justin 8               
     3) Ellis, Henry 7                  4) Favors, Gabe 7                 
  8 HP Elks                                                     1:36.73    6  
     1) Cox, Nathan 7                   2) Fletcher, Cade 8               
     3) Graney, Andrew 8                4) Barbee, Matheus 7              
  9 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      1:41.86    4  
     1) Deuterman, Luke 8               2) Stanley, Marc 7                
     3) Fish, Edmund 8                  4) Deaton, Parker 8               
 10 Starmount Stingrays                                         1:42.03    2  
     1) Mullins, Hunter 8               2) Young, Bowen 8                 
     3) Solomon, Stone 7                4) Booth, Wyn 7                   
 11 Elks Club Gso                                               1:44.20  
     1) Swofford, Will 7                2) Cockerham, Lawson 8            
     3) Williams, Joseph 8              4) Williams, Hunter 7             
 12 Gcc Blue Dolphins  'C'                                      1:44.45  
     1) Picklesimer, McCaul 7           2) Bentsen, Spencer 8             
     3) Juhn, Zachary 7                 4) Duggins, Henry 7               
 13 Pinetop Piranhas                                            1:45.14  
     1) Payne, Ben 7                    2) Lawhorne, Robert 8             
     3) Jacobs, Benjamin 8              4) Reavis, Jake 6                 
 14 Lake Jeanette Lightning  'B'                                1:46.93  
     1) Kellum, Ryan 7                  2) Sethi, Sahil 8                 
     3) McGarrigan, Jackson 7           4) Kolls, Mason 8                 
 15 Friendly Frogs  'C'                                         1:55.30  
     1) Lorenz, Reid 7                  2) Holder, Graham 8               
     3) Whitehouse, Oliver 7            4) Fadial, Nicholas 8             
 16 Grandover Swim & Racquet Club                               2:04.99  
     1) Bird, Aidan 8                   2) Pressley, Rhett 5              
     3) Ward, Chandler 7                4) Dodson, Drew 7                 
 17 Elks Club Gso  'B'                                          2:08.50  
     1) McLamb, Landon 7                2) Schucker, Timothy 7            
     3) Negin, Benjamin 7               4) Carter, Aiden 7                
 18 Bur-Mil Marlins                                             2:09.15  
     1) Dean, Jonathan 8                2) Griffith, Grayson 8            
     3) Jobe, Jordan 6                  4) Sipe, Caden 6                  
 
Event 82  Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Gcc Blue Dolphins                                           1:35.66   22  
     1) Hagler, Peyton 6                2) Andersen, Greta 5              
     3) Hale, Ruth 6                    4) Gesse, Eliza 6                 
  2 Hamilton Lakes Hornets                                      1:40.36   18  
     1) mcKinney, Sophie 6              2) Williams, Avery 6              
     3) Walker, Georgia 6               4) Hoover, Mary Catherine 5       
  3 Friendly Frogs                                              1:41.69   16  
     1) Billings, Maddie 6              2) Seeber, Maggie 6               
     3) Romine, Isabella 6              4) Martin, Olivia 6               
  4 Lake Jeanette Lightning  'B'                                1:43.46   14  
     1) Poer, Katie 6                   2) Healy, Delaney 6               
     3) Meisinger, Emma 6               4) Dutch, Carly 6                 
  5 Sherwood Swim & Racquet Club                                1:43.80   12  
     1) Holden, Olivia 6                2) McNairy, Caroline 5            
     3) Stephens, Lily 5                4) Hecht, Ava Grace 6             
  6 Elks Club Gso                                               1:48.28   10  
     1) Antonelli, Alexis 6             2) Caviness, Peapod 6             
     3) Perrotti, Sera 6                4) Evans, Paige 6                 
  7 Adams Farm Swim Team                                        2:00.43    8  
     1) Salthouse, Hayley 6             2) Myers, Emma 6                  
     3) Abdelaal, Jayla 6               4) Crump, Sarah 6                 
  8 Friendly Frogs  'B'                                         2:01.11    6  
     1) Albright, Lainey 5              2) Tillman, EmmaFreda 6           
     3) Wells, Camille 6                4) Williams, Ryan 5               
  9 Sherwood Swim & Racquet Club  'B'                           2:09.73    4  
     1) Fountain, Avery 6               2) Dewey, Marion 6                
     3) Sackett, Rosa 6                 4) Pierce, Howell 6               
 10 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      2:15.48    2  
     1) Manning, Eleanor 6              2) Dries, Mary McLean 5           
     3) Heckman, Maggie 6               4) Jones, Ellie 5                 
 11 Elks Club Gso  'B'                                          2:25.19  
     1) Williamson, Hailey 6            2) Swofford, Emma 6               
     3) Nichols, Hannah 6               4) MacEldowney, Abby 5            
 12 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 2:26.37  
     1) Kirkman, Ella 6                 2) Childs, Millicent 6            
     3) Worsley, Lauren 5               4) Barnes, Ginny 6                
 13 HP Elks                                                     2:27.03  
     1) Pate, Chloe 6                   2) Bensel, Kara 6                 
     3) Hawn, Emily 6                   4) Cox, Karlie 5                  
 14 Friendly Frogs  'C'                                         2:37.61  
     1) Holder, Cameron 5               2) Shore, Carlisle 5              
     3) Mitchell, Addison 5             4) Wares, Katrielle 5             
 15 Sherwood Swim & Racquet Club  'C'                           3:02.02  
 16 Elks Club Gso  'C'                                          3:10.38  
     1) Hofbauer, Emma 6                2) Oaster, Lauren 6               
     3) Witte, Caroline 5               4) Barnett, Eliza 5               
 
Event 83  Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton Lakes Hornets                                      1:28.61   22  
     1) Willen, Eli 6                   2) Christina, Parker 6            
     3) Stowers, Charlie 6              4) Keaney, Reilly 6               
  2 Gcc Blue Dolphins                                           1:41.25   18  
     1) McAlhany, Dawson 6              2) Michael, Will 6                
     3) Jones, Charlie 6                4) Bobbitt, Coleman 6             
  3 Friendly Frogs                                              1:49.66   16  
     1) Cantrell, Eric 6                2) Mitchell, Tucker 5             
     3) Hazzard, Charlie 6              4) Jones, Kyle 6                  
  4 Green Valley Park                                           1:53.56   14  
     1) Reynolds, Carson 6              2) Pinson, Turner 6               
     3) Wood, Xander 6                  4) Loseke, Ryan 6                 
  5 Lawndale Lizards                                            1:55.24   12  
     1) Griffith, Bryce 6               2) Maycock, Julian 6              
     3) Cook, Andrew 6                  4) Wheaton, Matthew 5             
  6 Ridgewood Riptide                                           1:58.77   10  
     1) Griffith, Owen 6                2) Emerick, Sam 6                 
     3) Riley, Tucker 6                 4) Wilkins, Dalton 6              
  7 Lake Jeanette Lightning                                     2:06.74    8  
     1) Payne, Carson 6                 2) Denenny, Jackson 6             
     3) Pfister, Cambell 6              4) Markun, Thomas 6               
  8 Elks Club Gso                                               2:15.35    6  
     1) Hicks, Jackson 6                2) Lucas, Zachary 6               
     3) Bain, Carter 5                  4) Johnson, Nathan 6              
  9 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 2:17.08    4  
     1) Lacz, Connor 6                  2) Knight, Jacob 6                
     3) Hall, Parker 6                  4) Garder, Aiden 6                
 10 Sherwood Swim & Racquet Club                                2:34.34    2  
 11 Lake Jeanette Lightning  'B'                                2:59.17  
     1) Kayhko, Holden 6                2) West, Pate 5                   
     3) Alvarino, Kaden 5               4) Voorhees, Owen 5               
 12 Henson Forest                                               3:17.89  
     1) Camp, Carson 4                  2) Hilburn, Connor 5              
     3) Joseph, Jayden 5                4) Ramos, John 5                  
 
Event 84  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goetz, Sidney              7 Friendly                         25.70   11  
  2 Knox, Elizabeth            8 Gcc Swimming                     25.99    9  
  3 Ellis, Gracie              8 HL                               27.55    8  
  4 Fuquay, Blake              7 Greensboro Elks                  27.75    7  
  5 Azzarita, Paige            7 Lake Jeanette                    28.54    6  
  6 Michel, Katharine          8 Gcc Swimming                     28.92    5  
  7 Wagemans, Dayana           8 Lake Jeanette                    28.97    4  
  8 Boone, Mattie              7 HL                               29.00    3  
  9 Williams, Mariya           8 CCC                              29.13    2  
 10 Meissner, Kelsey           8 Piranhas                         29.20    1  
 11 Shaw, Mackenzie            7 HL                               29.77  
 12 Lake, Alissa               8 Lake Jeanette                    29.82  
 13 Daly, Macie                8 Greensboro Elks                  29.95  
 14 Kim, Audrey                7 Lake Jeanette                    30.22  
 15 McKinley, Morgan           8 Piranhas                         30.33  
 16 Spaeh, Phyllis             8 Friendly                         30.35  
 17 Austin, Kate               7 Gcc Swimming                     30.44  
 18 Henegar, Annie             7 Friendly                         30.60  
 19 Goodwin, Sarah             8 Gators                           30.62  
 20 Schulenklopper, Madeline   8 Lake Jeanette                    31.31  
 21 Meisinger, Leah            8 Lake Jeanette                    31.33  
 22 Gould, Sophie              8 Lake Jeanette                    31.61  
 23 Dodge, Ava                 8 Lake Jeanette                    31.85  
 24 Smith, Sabine              8 Friendly                         32.08  
 25 Rodgers, Georgia           8 HF                               32.37  
 26 Hagler, Julia Hayes        8 Gcc Swimming                     33.05  
 27 Dries, Charlotte           7 Gcc Swimming                     33.44  
 28 Carmody, Claire            8 Lake Jeanette                    33.73  
 29 Nygard, Caroline           6 Orcas                            34.48  
 30 Shue, Caroline             7 Gators                           34.49  
 31 Evans, Paige               6 Greensboro Elks                  35.16  
 32 McAlister, Riley           6 CCC                              35.30  
 32 Pickels, Allie             7 Greensboro Elks                  35.30  
 34 Hoffman, Lauren            6 HF                               35.41  
 35 Alem, Sophia               8 Lake Jeanette                    35.76  
 36 Hardee, Sydney             7 HP Elks                          37.03  
 37 Keel, Eva                  7 Gcc Swimming                     37.60  
 38 Geiselhart, Tess           7 Adams Farm                       37.72  
 39 Miller, Susan              7 Friendly                         38.80  
 40 Heyn, Cecie                8 Lawndale                         39.63  
 41 Hubay, Madison             8 HP Elks                          41.19  
 42 Dumoulin, Sadie            7 HP Elks                          41.28  
 43 Pate, Chloe                6 HP Elks                          41.63  
 44 Gorman, Allie              7 Gators                           42.05  
 45 Kolls, Madison             8 Lake Jeanette                    42.09  
 -- Corcoran, Catherine        8 HL                                  DQ  
 -- Jacoby, Claire             7 Orcas                               DQ  
 -- Hindle, CeCe               7 SFCC                                DQ  
 -- Nierle, Katelin            7 Orcas                               DQ  
 -- Boan, Tacoma               7 CCC                                 DQ  
 -- Bingaman, Megan            7 BUR                                 DQ  
 -- Clifford, Joy              8 Gators                              DQ  
 -- York, Lindsay              8 HP Elks                             DQ  
 -- Majors, Abigail            8 Greensboro Elks                     DQ  
 -- Lysiak, Courtney           8 BF                                  DQ  
 -- Ramsey, Sarah              7 SFCC                                DQ  
 -- Hubay, Morgan              8 HP Elks                             DQ  
 
Event 85  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Christopher         8 Sherwood                         27.39   11  
  2 Joslin, Nathan             8 Ridgewood                        28.26    9  
  3 Childs, Justin             8 HL                               29.39    8  
  4 Hock, Mason                7 Friendly                         29.42    7  
  5 Gray, Jackson              8 CCC                              30.38    6  
  6 Bland, Graham              8 HL                               30.44    5  
  7 Malcolm, Sean              8 HP Elks                          31.06    4  
  8 Weaver, Gray               8 HL                               31.67    3  
  9 Kolls, Mason               8 Lake Jeanette                    33.42    2  
 10 Goulder, Ari               8 Gators                           33.68    1  
 11 Kellum, Ryan               7 Lake Jeanette                    34.35  
 12 Cox, Nathan                7 HP Elks                          35.45  
 13 Wares, Killian             8 Friendly                         35.94  
 14 Christina, Parker          6 HL                               36.92  
 15 Weikel, Jonah              7 CCC                              37.71  
 16 Stanley, Marc              7 Gcc Swimming                     40.62  
 17 Austin, Ryan               7 HP Elks                          40.67  
 18 Juhn, Zachary              7 Gcc Swimming                     41.26  
 19 Curtis, Kit                7 HP Elks                          43.88  
 20 Harwell, Patrick           6 SESC                             58.65  
 -- Logan, Benjamin            7 Lake Jeanette                       DQ  
 -- Gomez, Christopher         8 Adams Farm                          DQ  
 -- Carter, Aiden              7 Greensboro Elks                     DQ  
 -- Smith, Mathew              8 Orcas                               DQ  
 -- Stowers, Charlie           6 HL                                  DQ  
 -- Guy, Logan                 8 HP Elks                             DQ  
 -- Myers, Gavin               8 Adams Farm                          DQ  
 -- Jobe, Jordan               6 BUR                                 DQ  
 -- Kreager, Ross              7 Gators                              DQ  
 -- Mueller, Zachary           8 Adams Farm                          DQ  
 -- Joplin, James              7 Gators                              DQ  
 
Event 86  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Lexi                9 Gcc Swimming                     47.52   11  
  2 Kreber, Cassidy           10 Gcc Swimming                     48.11    9  
  3 Hassell, Isabel           10 Friendly                         48.57    8  
  4 Cox, Evelyn               10 Gators                           49.08    7  
  5 Halchin, Callie           10 CCC                              49.84    6  
  6 Churchill, Ally           10 Greensboro Elks                  50.79    5  
  7 Horney, Frances           10 Friendly                         50.91    4  
  8 Griffin, Julie             9 Greensboro Elks                  52.57    3  
  9 MacArthur, Sarah          10 Friendly                         52.64    2  
 10 Wiener, Michaela          10 Orcas                            53.20    1  
 11 Kadlecek, Haley            9 Gators                           53.22  
 12 Richardson, Meredith       9 Gators                           53.48  
 13 McGlaughlin, Emory        10 HP Elks                          53.61  
 14 Cousins, Hannah           10 Friendly                         53.66  
 15 Kerr, Ashley              10 Lake Jeanette                    54.42  
 15 Poer, Lynne                9 Lake Jeanette                    54.42  
 17 Thyer, Emma               10 Greensboro Elks                  54.61  
 18 Becknell, Addie           10 Lawndale                         54.68  
 19 Brannigan, Casey          10 Gcc Swimming                     54.70  
 20 Meisinger, Katie          10 Lake Jeanette                    55.39  
 21 Johnson, Sarah Grace      10 Ridgewood                        55.48  
 22 Walker, Grace              9 Orcas                            55.63  
 23 Vestal, Emory              9 SCC                              55.81  
 24 Miller, Meg               10 CCC                              55.91  
 25 Harper, Jacqueline        10 HL                               56.16  
 25 Capra, Anna                9 HP Elks                          56.16  
 27 Maycock, Alexandra         9 Lawndale                         56.18  
 28 Murray, Isabella          10 CCC                              56.49  
 29 Gillette, Elizabeth        9 Ridgewood                        56.68  
 30 Pinson, Cayley            10 Gators                           56.96  
 31 Hill, Mary Myers          10 Gcc Swimming                     57.05  
 32 Williams, Maddy           10 CCC                              57.26  
 33 Hawks, Heather            10 SESC                             58.08  
 34 Callahan, Emily            9 Ridgewood                        58.15  
 35 Weaver, Hope               9 HL                               58.30  
 36 Repko, Emily               9 HP Elks                          58.32  
 37 Allen, Claudia            10 Adams Farm                       58.76  
 38 Skenes, Allie              9 Gators                           58.79  
 39 Bradsher, Berkley         10 Lawndale                         59.04  
 40 Curtis, Audrey            10 HP Elks                          59.18  
 41 Gundersen, Erin            9 Gators                           59.59  
 42 Wood, Edie                 9 Gators                           59.87  
 43 Conner, Nora               9 HP Elks                          59.91  
 44 Fowles, Caroline          10 Adams Farm                       59.98  
 45 Parker, Savannah           9 Orcas                          1:00.82  
 46 Pettie, Kyndall            9 HP Elks                        1:00.96  
 47 Cantrell, Morgan           9 Friendly                       1:02.03  
 48 Grevas, Sydney             9 Adams Farm                     1:02.48  
 49 Krasowski, Madeline        9 Lawndale                       1:03.25  
 50 Delk, Sierra               9 CCC                            1:04.59  
 51 Salthouse, Abigail         9 Adams Farm                     1:04.63  
 52 Haslam, Grace             10 Grandover                      1:04.74  
 53 Brinkley, Chloe           10 HL                             1:04.75  
 54 Gentry, Emily             10 Ridgewood                      1:04.82  
 55 Terrell, Mary Katherine    9 HL                             1:05.89  
 56 McNeill, Lentz             9 Friendly                       1:08.30  
 57 Barger, Claire             9 Lawndale                       1:09.21  
 58 Gentry, Anna               9 Lawndale                       1:10.91  
 59 Pupo, Sophia               9 HP Elks                        1:11.15  
 60 Smith, Ashlee              9 Lake Jeanette                  1:15.20  
 61 Klein, Jessica            10 BUR                            1:27.06  
 62 Corbett, Alexa            10 Gators                         1:29.19  
 -- Kramer, Dani               9 Piranhas                            DQ  
 -- Boan, Hannah               9 CCC                                 DQ  
 -- Greeson, Taylor            9 BF                                  DQ  
 -- Walker, Zoe                9 HL                                  DQ  
 -- Allen, Janie Catherine     9 Adams Farm                          DQ  
 -- Rainey, Hannah             9 HP Elks                             DQ  
 -- Evans, Gracie              9 HP Elks                             DQ  
 -- Massengale, Olivia         9 HP Elks                             DQ  

 Event 87  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gesse, Eliza               6 Gcc Swimming                     26.28   11  
  2 Dutch, Carly               6 Lake Jeanette                    26.97    9  
  3 Strugnell, Sophie          6 Ridgewood                        27.17    8  
  4 Williams, Avery            6 HL                               27.86    7  
  5 Hoffman, Lauren            6 HF                               28.09    6  
  6 McAlister, Riley           6 CCC                              28.89    5  
  7 Hale, Ruth                 6 Gcc Swimming                     28.90    4  
  8 Abdelaal, Jayla            6 Adams Farm                       29.31    3  
  9 Crump, Sarah               6 Adams Farm                       30.34    2  
 10 Hagler, Peyton             6 Gcc Swimming                     30.50    1  
 11 Seeber, Maggie             6 Friendly                         30.83  
 12 Alford, Kayla              6 YB                               31.25  
 12 Walker, Georgia            6 HL                               31.25  
 14 Sackett, Rosa              6 Sherwood                         31.43  
 15 Hoover, Mary Catherine     5 HL                               31.52  
 16 Hecht, Ava Grace           6 Sherwood                         31.53  
 17 Woyahn, Keely              6 Lawndale                         31.68  
 18 Dewey, Marion              6 Sherwood                         31.75  
 19 Holden, Olivia             6 Sherwood                         31.86  
 20 Callahan, Rachel           6 Ridgewood                        31.93  
 21 Seganish, Madeline         6 Orcas                            32.04  
 22 Lundeen, Katy              6 YB                               32.10  
 23 Salthouse, Hayley          6 Adams Farm                       32.37  
 24 Stephens, Lily             5 Sherwood                         32.44  
 25 Evans, Paige               6 Greensboro Elks                  33.06  
 26 Jung, Jessie               5 Gcc Swimming                     33.30  
 27 Martin, Olivia             6 Friendly                         33.35  
 28 Poer, Katie                6 Lake Jeanette                    33.44  
 29 Manning, Eleanor           6 Gcc Swimming                     33.55  
 30 Perrotti, Sera             6 Greensboro Elks                  33.74  
 31 McNairy, Caroline          5 Sherwood                         34.16  
 32 Heckman, Maggie            6 Gcc Swimming                     34.55  
 33 Wells, Camille             6 Friendly                         34.81  
 34 Caviness, Peapod           6 Greensboro Elks                  34.87  
 35 Smith, Lillie              6 Sherwood                         34.99  
 36 Meisinger, Emma            6 Lake Jeanette                    35.05  
 37 Healy, Delaney             6 Lake Jeanette                    35.39  
 38 Antonelli, Alexis          6 Greensboro Elks                  35.46  
 39 Auger, Nicole              5 Ridgewood                        35.89  
 40 Kirkman, Ella              6 HL                               36.07  
 41 mcKinney, Sophie           6 HL                               36.16  
 42 Seganish, Ally             6 Orcas                            36.35  
 43 Andersen, Greta            5 Gcc Swimming                     36.87  
 44 Romine, Isabella           6 Friendly                         38.21  
 45 Dunford, Jenna             6 Piranhas                         38.80  
 46 Pierce, Howell             6 Sherwood                         39.08  
 47 Burcham, Macie             6 SCC                              39.18  
 48 Abele, Rachel              6 CCC                              39.64  
 49 Fitzsimons, Olivia         6 Sherwood                         39.96  
 50 Hartwick, Ella             5 Sherwood                         40.04  
 51 Smith, Olivia              6 Orcas                            40.70  
 52 Fish, Josie                6 Gcc Swimming                     41.78  
 53 Miller, Hannah             6 Lawndale                         42.16  
 54 Pate, Chloe                6 HP Elks                          42.41  
 55 Austin, Lauren             6 SCC                              42.77  
 56 Jones, Kate                5 SFCC                             42.84  
 57 Dries, Mary McLean         5 Gcc Swimming                     42.93  
 58 Denenny, Grace             6 Lake Jeanette                    42.95  
 59 MacEldowney, Abby          5 Greensboro Elks                  43.41  
 60 Curtiss, Catherine         6 Lake Jeanette                    43.75  
 61 Nygard, Caroline           6 Orcas                            43.77  
 62 Jones, Ellie               5 Gcc Swimming                     44.01  
 63 Albright, Lainey           5 Friendly                         44.19  
 64 Adams, Haven               6 Orcas                            45.23  
 65 Lindsey, Catherine         5 Gcc Swimming                     45.27  
 66 Cross, Annie               6 Piranhas                         45.59  
 67 Swofford, Emma             6 Greensboro Elks                  46.40  
 68 Priddy, Logan              6 Gators                           46.55  
 69 Barnett, Eliza             5 Greensboro Elks                  47.96  
 70 Williamson, Hailey         6 Greensboro Elks                  48.55  
 71 Nichols, Hannah            6 Greensboro Elks                  49.41  
 72 Hofbauer, Emma             6 Greensboro Elks                  50.20  
 73 Costa, Gabrielle           6 YB                               50.46  
 74 Hawn, Emily                6 HP Elks                          50.65  
 75 Witte, Caroline            5 Greensboro Elks                  51.16  
 76 Bensel, Kara               6 HP Elks                          51.26  
 77 Fitzsimons, Georgie        4 Sherwood                         51.32  
 78 Dehnert, Helen             5 Gcc Swimming                     53.17  
 79 Mitchell, Addison          5 Friendly                         55.71  
 80 Evans, Emma                6 Lake Jeanette                    56.19  
 81 Myers, Emma                6 Adams Farm                       57.62  
 82 Dunlay, Kate               6 Lake Jeanette                  1:03.11  
 83 Fountain, Avery            6 Sherwood                       1:12.03  
 84 Oaster, Lauren             6 Greensboro Elks                1:13.74  
 -- Sokal, Carly               6 BUR                                 DQ  
 -- Barnes, Ginny              6 HL                                  DQ  
 
Event 88  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loseke, Ryan               6 Gators                           26.13   11  
  2 Stowers, Charlie           6 HL                               26.35    9  
  3 McAlhany, Dawson           6 Gcc Swimming                     26.80    8  
  4 Willen, Eli                6 HL                               27.97    7  
  5 Bobbitt, Coleman           6 Gcc Swimming                     29.02    6  
  6 Keaney, Reilly             6 HL                               30.56    5  
  7 Brunner, Robert            6 HF                               31.18    4  
  8 Carpenter, Chad            6 Adams Farm                       31.43    3  
  9 Brunner, Jack              6 HF                               32.78    2  
 10 Markun, Thomas             6 Lake Jeanette                    33.29    1  
 11 Emerick, Sam               6 Ridgewood                        33.48  
 12 Johnson, Nathan            6 Greensboro Elks                  33.72  
 13 Hering, Flinn              6 Sherwood                         33.96  
 14 Griffith, Bryce            6 Lawndale                         34.19  
 15 Michael, Will              6 Gcc Swimming                     34.39  
 16 Harwell, Patrick           6 SESC                             34.73  
 17 Christina, Parker          6 HL                               35.30  
 18 Hazzard, Charlie           6 Friendly                         36.39  
 19 Jones, Charlie             6 Gcc Swimming                     36.69  
 20 Reynolds, Carson           6 Gators                           36.70  
 21 Griffith, Owen             6 Ridgewood                        36.81  
 22 Maycock, Julian            6 Lawndale                         36.88  
 23 Ramos, Noah                5 HF                               37.88  
 24 Sipe, Caden                6 BUR                              38.32  
 25 McClinton, Gabe            6 CCC                              38.49  
 26 Reck, Isaac                6 YB                               39.35  
 27 Gentry, Bradley            6 Ridgewood                        39.62  
 28 Denenny, Jackson           6 Lake Jeanette                    39.97  
 29 Payne, Carson              6 Lake Jeanette                    40.39  
 30 Wheaton, Matthew           5 Lawndale                         40.44  
 31 Lucas, Zachary             6 Greensboro Elks                  41.49  
 32 Voorhees, Owen             5 Lake Jeanette                    41.64  
 33 Aycock, Grant              6 Gcc Swimming                     41.71  
 34 Ramos, John                5 HF                               42.14  
 35 Pinson, Turner             6 Gators                           43.03  
 36 Wilkins, Dalton            6 Ridgewood                        43.15  
 37 Wood, Xander               6 Gators                           43.60  
 38 Mitchell, Tucker           5 Friendly                         44.55  
 39 Cantrell, Eric             6 Friendly                         44.66  
 40 Cullis, Evan               6 Adams Farm                       45.11  
 41 Hicks, Jackson             6 Greensboro Elks                  46.18  
 42 Riley, Tucker              6 Ridgewood                        46.97  
 43 Adams, Cooper              5 SESC                             47.79  
 44 Tricot, Nicolas            6 Piranhas                         48.89  
 45 Edwards, Michael           6 HP Elks                          50.52  
 46 Niven, Will                6 Sherwood                         51.13  
 47 Joseph, Jayden             5 HF                               51.59  
 48 Davis, Sam                 6 SESC                             51.78  
 49 Hudspeth, Jackson          6 Gators                           53.17  
 50 Tipton, Trent              5 BF                               53.43  
 51 Witte, Reilly              5 Greensboro Elks                  53.57  
 52 Tate, Sam                  5 SFCC                             54.91  
 53 Richardson, Scott          6 Sherwood                         55.39  
 54 West, Pate                 5 Lake Jeanette                    57.46  
 55 Hall, Parker               6 HL                               57.96  
 56 Cook, Andrew               6 Lawndale                       1:01.85  
 57 Alvarino, Kaden            5 Lake Jeanette                  1:02.47  
 58 Pressley, Rhett            5 Grandover                      1:04.68  
 59 Kayhko, Holden             6 Lake Jeanette                  1:07.46  
 60 Knight, Jacob              6 HL                             1:11.36  
 61 Todd, Jackson              6 SCC                            1:14.13  
 -- Stahl, Stanford            4 Sherwood                          DQ  
 -- Bain, Carter               5 Greensboro Elks                   DQ  
 -- Pfister, Cambell           6 Lake Jeanette                     DQ  
 
Event 89  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burcham, Grace             7 Greensboro Elks                  23.58   11  
  2 Pope, Clara                7 Sherwood                         24.37    9  
  3 Roskelly, Kathleen         8 Lake Jeanette                    24.91    8  
  4 Henegar, Annie             7 Friendly                         25.09    7  
  5 Vaughan, Catherine         8 Gcc Swimming                     25.26    6  
  6 Knox, Elizabeth            8 Gcc Swimming                     25.49    5  
  7 Watson, Laura              8 Gcc Swimming                     25.54    4  
  8 Boydoh, Frances            7 Gcc Swimming                     25.60    3  
  9 Calhoun, Ashley            8 Orcas                            25.66    2  
 10 Pickels, Allie             7 Greensboro Elks                  25.77    1  
 11 Jones, Morgan              7 Lake Jeanette                    25.80  
 11 Keel, Eva                  7 Gcc Swimming                     25.80  
 13 Robertson, Taylor          8 Sherwood                         26.10  
 14 Manning, Virginia          8 Gcc Swimming                     26.27  
 15 Carter, Sophia             8 Greensboro Elks                  26.69  
 16 Whittle, Abbey             8 HL                               26.78  
 17 Webb, Carrington           8 Gcc Swimming                     26.87  
 18 Stamey, Ellie              8 Gcc Swimming                     27.24  
 19 West, Hollins              8 Lake Jeanette                    27.32  
 20 Utesch, Carlie             8 Greensboro Elks                  27.59  
 21 Knapke, Grace              8 Sherwood                         27.73  
 22 Richardson, Emily          7 Sherwood                         27.82  
 23 Houser, Abby               8 Sherwood                         27.83  
 24 Oxner, Claire              7 Friendly                         27.85  
 25 Shue, Caroline             7 Gators                           28.05  
 26 Hagler, Julia Hayes        8 Gcc Swimming                     28.16  
 26 Simpson, Ashley            8 HL                               28.16  
 28 Coble, Jessica             7 YB                               28.33  
 29 Billips, Karly             8 BUR                              28.39  
 30 Spaeh, Phyllis             8 Friendly                         28.69  
 31 Alley, Ashland             8 HL                               28.76  
 32 Dries, Charlotte           7 Gcc Swimming                     28.80  
 32 Gould, Sophie              8 Lake Jeanette                    28.80  
 34 Schulenklopper, Madeline   8 Lake Jeanette                    28.82  
 35 Alem, Sophia               8 Lake Jeanette                    29.00  
 36 Clifford, Joy              8 Gators                           29.04  
 37 Rose, Lucy                 7 Gcc Swimming                     29.18  
 38 Tyre, Alyssa               7 YB                               29.19  
 39 Canipe, Eirian             8 YB                               29.37  
 40 Dodge, Ava                 8 Lake Jeanette                    29.43  
 41 Leffler, Katie             7 Orcas                            29.46  
 42 Alvarino, Isabella         7 Lake Jeanette                    29.51  
 43 Lush, Cassie               8 YB                               29.53  
 44 Hartwick, Olivia           7 Sherwood                         29.62  
 45 Stone, Caroline            8 HL                               29.63  
 46 Perrotti, Emma             8 Greensboro Elks                  29.65  
 46 Connors, Kathleen          7 Sherwood                         29.65  
 48 Neal, Olivia               8 Friendly                         30.17  
 49 Rowlett, Jenny             7 Friendly                         30.36  
 50 Shaw, Mackenzie            7 HL                               30.39  
 51 Gorman, Allie              7 Gators                           30.40  
 52 Wagemans, Dayana           8 Lake Jeanette                    30.49  
 53 McKinley, Morgan           8 Piranhas                         30.55  
 54 Stanfield, Ashley          8 Gators                           30.66  
 55 Tippett, Mckenzie          8 Orcas                            30.78  
 56 Dehnert, Anne              7 Gcc Swimming                     30.81  
 57 Williams, Mariya           8 CCC                              30.83  
 58 Michel, Katharine          8 Gcc Swimming                     30.85  
 59 Majors, Abigail            8 Greensboro Elks                  30.95  
 60 Newsome, Emilie            7 Gcc Swimming                     30.96  
 61 Williams, Samantha         7 Friendly                         31.14  
 62 Bradshaw, Mary Mac         7 Friendly                         31.20  
 63 Ellis, Gracie              8 HL                               31.26  
 64 Whitlatch, Cate            7 Gcc Swimming                     31.35  
 65 Morgan, Sienna             8 Greensboro Elks                  31.36  
 66 Bartlett, Allie            7 Sherwood                         31.38  
 67 Yarborough, Kate           8 Sherwood                         31.44  
 68 Smith, Sabine              8 Friendly                         31.55  
 69 Harshaw, Anna              7 HL                               31.62  
 70 Riley, Caitlin             8 Lake Jeanette                    31.73  
 71 Ray, Isabel                8 Lawndale                         31.80  
 72 Craft, Phoebe              7 Gcc Swimming                     31.95  
 73 Meisinger, Leah            8 Lake Jeanette                    32.00  
 74 Silknitter, Kathryn        7 Friendly                         32.04  
 74 Azzarita, Paige            7 Lake Jeanette                    32.04  
 76 Nawrocki, Jaylynn          8 YB                               32.09  
 77 Norwood, Jeannette         8 BUR                              32.39  
 78 Nierle, Katelin            7 Orcas                            32.45  
 79 Harter, Ashley             8 BUR                              32.60  
 80 Forbis, Logan              8 Gcc Swimming                     32.74  
 80 Mckee, Lacy                7 HL                               32.74  
 82 Lysiak, Courtney           8 BF                               32.95  
 83 York, Lindsay              8 HP Elks                          32.99  
 84 Alexander, Avery           7 Sherwood                         33.36  
 85 Austin, Kate               7 Gcc Swimming                     33.52  
 86 Goodwin, Sarah             8 Gators                           33.71  
 87 Milholin, Ava              8 HL                               33.75  
 88 Moncla, Ceclia             8 Lake Jeanette                    33.83  
 89 Geiselhart, Ellie          7 Adams Farm                       34.21  
 90 Bain, Callie               7 Greensboro Elks                  34.23  
 91 Dunham, Quinn              8 Greensboro Elks                  34.91  
 91 Miller, Susan              7 Friendly                         34.91  
 93 Nagy, Loreleigh            7 Lawndale                         34.95  
 94 Ott, Zoe                   7 Greensboro Elks                  35.60  
 95 Plott, Ashlyn              7 HF                               35.78  
 96 Boan, Tacoma               7 CCC                              35.91  
 97 Porter, Claibourne         7 Gcc Swimming                     36.06  
 98 Remsburg, Elizabeth        7 SESC                             36.60  
 99 Murray, Julia              7 Greensboro Elks                  36.91  
100 Dumoulin, Sadie            7 HP Elks                          37.09  
101 Johnston, Ashlyn           7 Gators                           38.16  
102 Franceschini, Uma          7 Piranhas                         39.72  
102 Cates, Caroline            8 Grandover                        39.72  
104 Joel, Elizabeth            7 Lake Jeanette                    40.62  
105 Gwinnett, Cate             7 Lawndale                         40.80  
106 Lucas, Sydney              7 Greensboro Elks                  42.52  
107 Smith, Kayla               7 Gators                           42.67  
108 Negin, Abigail             7 Greensboro Elks                  42.96  
109 Rodgers, Georgia           8 HF                               43.09  
110 Ramsey, Sarah              7 SFCC                             44.06  
111 Kolls, Madison             8 Lake Jeanette                    44.20  
112 Mckee, Mary Sade           7 HL                               44.35  
113 Hindle, CeCe               7 SFCC                             46.44  
114 Morgan, Serenity           7 Greensboro Elks                  46.70  
115 Geiselhart, Tess           7 Adams Farm                       47.49  
116 Jacoby, Claire             7 Orcas                            48.90  
117 Bingaman, Megan            7 BUR                              52.31  
118 Banner, Josie              7 Adams Farm                       57.88  
 -- Heyn, Cecie                8 Lawndale                            DQ  
 
Event 90  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Andrew            8 Sherwood                         21.94   11  
  2 Hudson, Noah               8 Sherwood                         23.00    9  
  3 Holden, Elliot             8 Sherwood                         23.11    8  
  4 Sullivan, Burke            8 Gcc Swimming                     24.86    7  
  5 Dodson, Drew               7 Grandover                        25.10    6  
  6 Hock, Mason                7 Friendly                         25.11    5  
  7 McKinney, Ethan            8 HL                               26.22    4  
  8 Young, Bowen               8 SFCC                             26.43    3  
  9 Norris, Will               7 Sherwood                         26.49    2  
 10 Wares, Killian             8 Friendly                         26.60    1  
 11 Stanley, Marc              7 Gcc Swimming                     26.80  
 12 Spigner, Branyon           8 Sherwood                         26.97  
 13 Peete, Banks               7 Sherwood                         27.40  
 14 McLamb, Landon             7 Greensboro Elks                  27.59  
 15 Trevey, Whit               7 Gcc Swimming                     28.33  
 16 Burns, Christopher         8 Sherwood                         28.61  
 17 Joslin, Nathan             8 Ridgewood                        28.75  
 18 Tricot, Christopher        7 Piranhas                         28.85  
 19 Myers, Gavin               8 Adams Farm                       29.29  
 20 Barbee, Matheus            7 HP Elks                          29.70  
 21 Curtis, Kit                7 HP Elks                          29.75  
 22 Byrd, Thompson             7 Gcc Swimming                     29.90  
 23 Fletcher, Cade             8 HP Elks                          30.02  
 24 Bowers, Patrick            8 Gators                           30.03  
 25 Juhn, Zachary              7 Gcc Swimming                     30.23  
 25 Malcolm, Sean              8 HP Elks                          30.23  
 27 Bland, Graham              8 HL                               30.39  
 28 Fish, Edmund               8 Gcc Swimming                     30.73  
 29 Kreager, Ross              7 Gators                           30.75  
 30 Fry, Grayson               7 Lake Jeanette                    30.81  
 31 Burns, Chase               8 Lake Jeanette                    31.00  
 32 Duncan, Bryce              7 Friendly                         31.05  
 33 McClinton, Jacob           8 CCC                              31.37  
 33 Deaton, Parker             8 Gcc Swimming                     31.37  
 35 Holder, Graham             8 Friendly                         31.43  
 36 Bentsen, Spencer           8 Gcc Swimming                     31.68  
 37 Dahlinghaus, Will          8 Piranhas                         31.72  
 38 Mullins, Hunter            8 SFCC                             31.81  
 39 Kellum, Ryan               7 Lake Jeanette                    31.85  
 40 Picklesimer, McCaul        7 Gcc Swimming                     32.32  
 41 Gomez, Christopher         8 Adams Farm                       32.79  
 42 Weaver, Gray               8 HL                               33.09  
 43 Alexander, Charlie         8 Lake Jeanette                    33.14  
 44 Underwood, Spencer         8 Friendly                         33.19  
 45 Skidmore, Harrison         8 HL                               33.28  
 46 Sethi, Sahil               8 Lake Jeanette                    33.29  
 47 Griffith, Grayson          8 BUR                              33.44  
 48 Neeble, Harrison           7 CCC                              33.63  
 49 Armstrong, Davis           8 HP Elks                          33.90  
 50 Dean, Jonathan             8 BUR                              33.95  
 51 Fjellman, Owen             8 Ridgewood                        34.05  
 52 Logan, Benjamin            7 Lake Jeanette                    34.07  
 53 Ellis, Henry               7 HL                               34.12  
 53 Deuterman, Luke            8 Gcc Swimming                     34.12  
 55 Bowers, Alexander          7 Gators                           34.16  
 56 Santiago, Andrew           8 SFCC                             34.57  
 57 Schucker, Timothy          7 Greensboro Elks                  34.87  
 58 Brady, Vance               7 Friendly                         35.39  
 59 Lawhorne, Robert           8 Piranhas                         35.62  
 60 Mills, Brandon             7 Orcas                            35.63  
 61 Whitehouse, Oliver         7 Friendly                         36.10  
 62 Joncas, Riley              8 Piranhas                         36.31  
 63 Thompson, Aaron            8 HL                               36.48  
 64 Cockerham, Lawson          8 Greensboro Elks                  36.62  
 65 Joplin, James              7 Gators                           36.95  
 66 Austin, Ryan               7 HP Elks                          37.15  
 67 Childs, Justin             8 HL                               37.26  
 68 Swofford, Will             7 Greensboro Elks                  37.37  
 69 Fadial, Nicholas           8 Friendly                         37.62  
 70 Hassell, Miles             8 Friendly                         38.00  
 71 Smith, Mathew              8 Orcas                            38.14  
 72 Graney, Andrew             8 HP Elks                          38.68  
 73 Booth, Wyn                 7 SFCC                             39.18  
 74 Solomon, Stone             7 SFCC                             39.28  
 75 Negin, Benjamin            7 Greensboro Elks                  39.43  
 76 Kolls, Mason               8 Lake Jeanette                    39.61  
 77 Schwartz, Chris            7 HL                               41.31  
 78 Murray, Hunter             8 Lawndale                         41.74  
 79 Bird, Aidan                8 Grandover                        42.40  
 80 Mueller, Zachary           8 Adams Farm                       42.83  
 81 Carter, Aiden              7 Greensboro Elks                  43.37  
 82 Fowles, John Newton        8 Adams Farm                       44.36  
 83 Murray, Spencer            7 CCC                              45.37  
 84 Gentry, Luke               7 Lawndale                         46.38  
 85 Guy, Logan                 8 HP Elks                          46.84  
 86 Williams, Joseph           8 Greensboro Elks                  47.56  
 87 Ragsdale, James            8 Gators                           50.52  
 88 Manry, Drew                7 Gators                           50.74  
 89 Abbott, Joseph             7 Orcas                            51.44  
 -- Lorenz, Reid               7 Friendly                            DQ  
 -- McGarrigan, Jackson        7 Lake Jeanette                       DQ  
 
Event 91  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sardzinski, Anna           9 Gcc Swimming                     42.30   11  
  2 Lineberry, Kyser           9 Gcc Swimming                     45.01    9  
  3 Dries, Emma Scott          9 Gcc Swimming                     46.63    8  
  4 Hill, Mary Myers          10 Gcc Swimming                     47.24    7  
  5 Kerr, Ashley              10 Lake Jeanette                    48.14    6  
  6 Sullivan, Katie           10 Piranhas                         49.07    5  
  7 Craig, Mia                10 Sherwood                         49.69    4  
  8 Dymek, Faith               9 Ridgewood                        50.16    3  
  9 Cousins, Hannah           10 Friendly                         50.37    2  
 10 Hudson, Mary Elizabeth    10 Sherwood                         50.50    1  
 11 Park, Sarah               10 Gators                           50.68  
 12 Kreber, Cassidy           10 Gcc Swimming                     50.77  
 13 Walker, Grace              9 Orcas                            50.79  
 14 Halchin, Callie           10 CCC                              50.81  
 15 Phillips, Caroline        10 Sherwood                         51.15  
 16 Callahan, Emily            9 Ridgewood                        51.50  
 17 Johnson, Sarah Grace      10 Ridgewood                        51.59  
 18 Pinson, Cayley            10 Gators                           51.62  
 19 Rigby, Emma                9 Orcas                            52.14  
 20 Forbis, Whitney           10 Gcc Swimming                     52.20  
 21 Allen, Lexi                9 Gcc Swimming                     52.29  
 22 Sykes, Anna                9 Friendly                         52.63  
 23 Thyer, Emma               10 Greensboro Elks                  53.04  
 24 Ruffin, Grace              9 Friendly                         53.19  
 25 Schulenklopper, Abigail   10 Lake Jeanette                    53.26  
 26 Gentry, Emily             10 Ridgewood                        53.48  
 27 Dutch, Caitlin            10 Lake Jeanette                    53.51  
 28 Murray, Isabella          10 CCC                              53.58  
 29 Riley, Addison            10 Ridgewood                        53.70  
 30 Curtis, Audrey            10 HP Elks                          53.79  
 31 Bryant, Valerie           10 Piranhas                         54.22  
 32 Cummins, Jessica          10 SFCC                             54.59  
 33 Hamrick, Mary             10 Gators                           54.60  
 34 Sharpe, Miranda           10 Orcas                            55.28  
 35 Kadlecek, Haley            9 Gators                           55.74  
 36 Greeson, Taylor            9 BF                               56.30  
 37 Becknell, Addie           10 Lawndale                         56.32  
 38 McCoy, Brooke              9 HL                               56.45  
 39 Holland, Kirsten          10 Greensboro Elks                  56.55  
 40 Delk, Sierra               9 CCC                              56.61  
 41 Pettie, Kyndall            9 HP Elks                          56.78  
 42 Skenes, Allie              9 Gators                           56.86  
 43 Brannigan, Casey          10 Gcc Swimming                     56.90  
 44 Griffin, Gabby             9 Greensboro Elks                  57.00  
 45 Serpe, Alex                9 Lake Jeanette                    57.22  
 46 Gillette, Elizabeth        9 Ridgewood                        57.46  
 47 Weaver, Hope               9 HL                               57.50  
 48 Azzarita, Olivia           9 Lake Jeanette                    57.56  
 49 Cook, Amelia               9 Friendly                         57.65  
 50 Alexander, Chloe           9 Friendly                         57.69  
 51 Capra, Anna                9 HP Elks                          58.08  
 52 Lindsey, Olivia            9 Gcc Swimming                     58.32  
 53 Burkitt, Ellie             9 HF                               58.43  
 54 Hawks, Heather            10 SESC                             58.70  
 55 Harper, Jacqueline        10 HL                               58.72  
 56 Salthouse, Abigail         9 Adams Farm                       58.82  
 56 Cook, Kiersten            10 SESC                             58.82  
 58 Marsh, Anna               10 BUR                              58.90  
 59 Burcham, Allyson          10 Greensboro Elks                  58.91  
 60 Horney, Frances           10 Friendly                         59.01  
 61 Huffman, Savannah         10 Lake Jeanette                    59.07  
 62 Cockerham, Riley          10 Greensboro Elks                  59.25  
 63 Reid, Emily               10 SESC                             59.37  
 64 Nawrocki, Jillian          9 YB                               59.94  
 65 Remsburg, Caroline         9 SESC                           1:00.08  
 66 Patterson, Chakalyn        9 YB                             1:00.54  
 67 Allen, Carrie              9 Greensboro Elks                1:00.57  
 68 McNeill, Lentz             9 Friendly                       1:00.68  
 69 Geiselhart, Sandra        10 Adams Farm                     1:00.98  
 70 Parker, Savannah           9 Orcas                          1:01.02  
 71 Terrell, Mary Katherine    9 HL                             1:01.29  
 72 Fowles, Caroline          10 Adams Farm                     1:01.49  
 73 Conner, Nora               9 HP Elks                        1:02.37  
 74 Richardson, Meredith       9 Gators                         1:02.95  
 75 Derrick, Mary              9 Ridgewood                      1:03.45  
 76 Smith, Ashlee              9 Lake Jeanette                  1:03.74  
 77 Kimel, Caroline           10 SESC                           1:03.90  
 78 Harnden, Kelliann          9 Adams Farm                     1:04.29  
 79 Corcoran, Cary            10 HL                             1:04.43  
 80 Rainey, Hannah             9 HP Elks                        1:04.48  
 81 Stutts, Michaela          10 Piranhas                       1:04.64  
 82 Debnam, Katie             10 Greensboro Elks                1:04.71  
 83 Jones, Victoria           10 Adams Farm                     1:04.72  
 84 Gentry, Anna               9 Lawndale                       1:04.95  
 85 Lush, Megan                9 YB                             1:05.16  
 86 Klein, Jessica            10 BUR                            1:05.32  
 87 Corbett, Alexa            10 Gators                         1:06.26  
 88 Bradsher, Berkley         10 Lawndale                       1:06.43  
 89 Grevas, Sydney             9 Adams Farm                     1:06.76  
 90 Sullivan, Marlie           9 SESC                           1:06.78  
 91 Crump, Ashton              9 Adams Farm                     1:06.89  
 92 Wood, Edie                 9 Gators                         1:07.23  
 93 Carruthers, Britt          9 Greensboro Elks                1:07.43  
 94 Evans, Gracie              9 HP Elks                        1:07.79  
 95 Brinkley, Chloe           10 HL                             1:08.02  
 96 Cantrell, Morgan           9 Friendly                       1:08.37  
 97 Kesselring, Stephanie     10 Orcas                          1:09.30  
 98 McGlaughlin, Emory        10 HP Elks                        1:09.63  
 99 Lucas, Audrey              9 Greensboro Elks                1:10.46  
100 Williams, Maddy           10 CCC                            1:11.32  
101 Neal, Vivian               9 YB                             1:11.38  
102 Davis, Madeline            9 SESC                           1:12.10  
103 Stamey, Eliza              9 Gcc Swimming                   1:12.41  
104 Kramer, Dani               9 Piranhas                       1:12.70  
105 Allen, Claudia            10 Adams Farm                     1:12.93  
106 Massengale, Olivia         9 HP Elks                        1:12.94  
107 Bressler, Sarah            9 Lake Jeanette                  1:13.11  
108 Flemming, Savannah        10 Adams Farm                     1:13.38  
109 Goldin, Victoria          10 BUR                            1:13.59  
110 Barger, Claire             9 Lawndale                       1:14.74  
111 Walker, Zoe                9 HL                             1:17.11  
112 Repko, Emily               9 HP Elks                        1:18.81  
113 Thomas, Angel              9 YB                             1:19.47  
114 Sipe, Cassie              10 BUR                            1:19.64  
115 Pupo, Sophia               9 HP Elks                        1:22.36  
116 Allen, Janie Catherine     9 Adams Farm                     1:23.60  
117 Bradsher, Maddie           9 Lawndale                       1:26.02  
118 Peterson, Crystal          9 YB                             1:41.61  
119 Blackley, Sarah           10 BF                             2:23.08  
 -- Hassell, Isabel           10 Friendly                            DQ  
 -- Mills, Kaylie             10 Orcas                               DQ  
 -- Haslam, Grace             10 Grandover                           DQ  
 -- Boan, Hannah               9 CCC                                 DQ  
 -- MacArthur, Sarah          10 Friendly                            DQ  
 -- Baldwin, Ellie             9 Lake Jeanette                       DQ  
 -- Martin, Haley              9 Friendly                            DQ  
 
Event 92  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gesse, Eliza               6 Gcc Swimming                     20.20   11  
  2 Strugnell, Sophie          6 Ridgewood                        20.59    9  
  3 Dutch, Carly               6 Lake Jeanette                    21.33    8  
  4 Hagler, Peyton             6 Gcc Swimming                     23.00    7  
  5 Hale, Ruth                 6 Gcc Swimming                     23.01    6  
  6 Evans, Paige               6 Greensboro Elks                  23.15    5  
  7 Hoover, Mary Catherine     5 HL                               23.77    4  
  8 Hecht, Ava Grace           6 Sherwood                         25.25    3  
  9 Alford, Kayla              6 YB                               25.26    1.5
  9 Romine, Isabella           6 Friendly                         25.26    1.5
 11 Martin, Olivia             6 Friendly                         25.27  
 12 McAlister, Riley           6 CCC                              25.34  
 13 Poer, Katie                6 Lake Jeanette                    25.60  
 14 Perrotti, Sera             6 Greensboro Elks                  25.64  
 15 Crump, Sarah               6 Adams Farm                       26.02  
 16 Antonelli, Alexis          6 Greensboro Elks                  26.13  
 17 Kirkman, Ella              6 HL                               26.54  
 18 Williams, Avery            6 HL                               26.61  
 19 Sackett, Rosa              6 Sherwood                         26.71  
 20 Seeber, Maggie             6 Friendly                         26.73  
 21 Holden, Olivia             6 Sherwood                         27.05  
 22 Hoffman, Lauren            6 HF                               27.25  
 23 Walker, Georgia            6 HL                               27.60  
 24 Healy, Delaney             6 Lake Jeanette                    27.74  
 25 Billings, Maddie           6 Friendly                         28.18  
 26 Salthouse, Hayley          6 Adams Farm                       28.31  
 27 mcKinney, Sophie           6 HL                               28.40  
 28 McNairy, Caroline          5 Sherwood                         28.72  
 29 Abdelaal, Jayla            6 Adams Farm                       28.81  
 30 Stephens, Lily             5 Sherwood                         29.15  
 31 Andersen, Greta            5 Gcc Swimming                     29.23  
 32 Meisinger, Emma            6 Lake Jeanette                    29.49  
 33 Pate, Chloe                6 HP Elks                          29.58  
 34 Dewey, Marion              6 Sherwood                         29.82  
 35 Jones, Ellie               5 Gcc Swimming                     30.23  
 36 Priddy, Logan              6 Gators                           30.26  
 37 Manning, Eleanor           6 Gcc Swimming                     30.52  
 38 Fitzsimons, Olivia         6 Sherwood                         30.76  
 39 Miller, Hannah             6 Lawndale                         30.91  
 40 Woyahn, Keely              6 Lawndale                         31.47  
 41 Wells, Camille             6 Friendly                         31.49  
 42 Albright, Lainey           5 Friendly                         31.50  
 43 Williams, Ryan             5 Friendly                         31.54  
 44 Pierce, Howell             6 Sherwood                         31.55  
 45 Lundeen, Katy              6 YB                               31.68  
 46 Nygard, Caroline           6 Orcas                            31.85  
 47 Abele, Rachel              6 CCC                              32.23  
 48 Tillman, EmmaFreda         6 Friendly                         32.49  
 49 Heckman, Maggie            6 Gcc Swimming                     32.57  
 50 Worsley, Lauren            5 HL                               33.31  
 51 MacEldowney, Abby          5 Greensboro Elks                  33.40  
 52 Dunford, Jenna             6 Piranhas                         33.95  
 53 Jung, Jessie               5 Gcc Swimming                     34.31  
 54 Bensel, Kara               6 HP Elks                          35.26  
 55 Adams, Haven               6 Orcas                            35.28  
 56 Williamson, Hailey         6 Greensboro Elks                  35.75  
 57 Seganish, Ally             6 Orcas                            35.85  
 58 Barnes, Ginny              6 HL                               35.97  
 59 Shore, Carlisle            5 Friendly                         36.31  
 60 Callahan, Rachel           6 Ridgewood                        36.33  
 61 Wares, Katrielle           5 Friendly                         36.43  
 62 Cross, Annie               6 Piranhas                         36.51  
 63 Smith, Olivia              6 Orcas                            36.53  
 64 Gollehon, Madisoln         6 SCC                              36.56  
 65 Caviness, Peapod           6 Greensboro Elks                  36.60  
 66 Nichols, Hannah            6 Greensboro Elks                  36.79  
 67 Sokal, Carly               6 BUR                              37.23  
 68 Fish, Josie                6 Gcc Swimming                     37.36  
 69 Dries, Mary McLean         5 Gcc Swimming                     37.47  
 70 Burcham, Macie             6 SCC                              37.53  
 71 Curtiss, Catherine         6 Lake Jeanette                    37.67  
 72 Jones, Kate                5 SFCC                             38.22  
 73 Smith, Lillie              6 Sherwood                         39.18  
 74 Denenny, Grace             6 Lake Jeanette                    39.68  
 75 Dehnert, Helen             5 Gcc Swimming                     39.97  
 76 Seganish, Madeline         6 Orcas                            40.13  
 77 Hartwick, Ella             5 Sherwood                         40.20  
 78 Hofbauer, Emma             6 Greensboro Elks                  40.30  
 79 Cook, Kourtney             5 SESC                             40.58  
 80 Jones, Lilly               5 Gcc Swimming                     41.36  
 81 Cox, Karlie                5 HP Elks                          41.47  
 82 Hawn, Emily                6 HP Elks                          41.99  
 83 Rodriguez, Allie           5 Orcas                            42.46  
 84 Mitchell, Addison          5 Friendly                         42.47  
 85 Holder, Cameron            5 Friendly                         43.57  
 86 Austin, Lauren             6 SCC                              43.59  
 87 Barnett, Eliza             5 Greensboro Elks                  44.21  
 88 Myers, Emma                6 Adams Farm                       44.47  
 89 Childs, Millicent          6 HL                               44.54  
 89 Van Hoy, Krista            5 SESC                             44.54  
 91 Todd, Katie                5 SCC                              45.43  
 92 Swofford, Emma             6 Greensboro Elks                  45.75  
 93 Witte, Caroline            5 Greensboro Elks                  46.14  
 94 Fountain, Avery            6 Sherwood                         48.14  
 95 Costa, Gabrielle           6 YB                               48.28  
 96 Lindsey, Catherine         5 Gcc Swimming                     53.65  
 97 Evans, Emma                6 Lake Jeanette                    57.27  
 98 Cummins, Venessa           5 SFCC                           1:05.27  
 99 Oaster, Lauren             6 Greensboro Elks                1:12.85  
100 Fitzsimons, Georgie        4 Sherwood                       1:14.12  
 -- Auger, Nicole              5 Ridgewood                           DQ  
 
Event 93  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Willen, Eli                6 HL                               20.85   11  
  2 Keaney, Reilly             6 HL                               21.07    9  
  3 Stowers, Charlie           6 HL                               23.21    8  
  4 Cantrell, Eric             6 Friendly                         23.61    7  
  5 Carpenter, Chad            6 Adams Farm                       24.35    6  
  6 Loseke, Ryan               6 Gators                           24.41    5  
  7 Mitchell, Tucker           5 Friendly                         24.64    4  
  8 Jones, Charlie             6 Gcc Swimming                     25.22    3  
  9 Griffith, Bryce            6 Lawndale                         25.28    2  
 10 McAlhany, Dawson           6 Gcc Swimming                     25.34    1  
 11 Brunner, Jack              6 HF                               25.71  
 12 Cobb, Preston              6 SFCC                             25.86  
 13 Wheaton, Matthew           5 Lawndale                         26.19  
 14 Griffith, Owen             6 Ridgewood                        26.33  
 15 Brunner, Robert            6 HF                               26.98  
 16 Christina, Parker          6 HL                               27.04  
 17 Cook, Andrew               6 Lawndale                         27.10  
 18 Hazzard, Charlie           6 Friendly                         27.77  
 19 Emerick, Sam               6 Ridgewood                        27.80  
 20 Bobbitt, Coleman           6 Gcc Swimming                     27.81  
 21 Michael, Will              6 Gcc Swimming                     28.70  
 22 Reynolds, Carson           6 Gators                           28.72  
 23 Markun, Thomas             6 Lake Jeanette                    29.01  
 24 Maycock, Julian            6 Lawndale                         29.48  
 25 Wood, Xander               6 Gators                           29.50  
 26 Payne, Carson              6 Lake Jeanette                    29.96  
 27 Harwell, Patrick           6 SESC                             30.20  
 28 Ramos, Noah                5 HF                               30.95  
 29 Ramos, John                5 HF                               31.30  
 30 Hudspeth, Jackson          6 Gators                           31.99  
 31 Pinson, Turner             6 Gators                           32.04  
 32 Bain, Carter               5 Greensboro Elks                  32.12  
 33 Hall, Parker               6 HL                               32.13  
 34 Johnson, Nathan            6 Greensboro Elks                  32.66  
 35 Reck, Isaac                6 YB                               32.69  
 36 Aycock, Grant              6 Gcc Swimming                     33.00  
 36 Tricot, Nicolas            6 Piranhas                         33.00  
 38 Wilkins, Dalton            6 Ridgewood                        33.71  
 39 Cullis, Evan               6 Adams Farm                       33.81  
 40 Knight, Jacob              6 HL                               33.92  
 41 Lacz, Connor               6 HL                               34.04  
 42 Edwards, Michael           6 HP Elks                          34.36  
 43 McClinton, Gabe            6 CCC                              34.67  
 44 Hicks, Jackson             6 Greensboro Elks                  35.55  
 45 Garder, Aiden              6 HL                               35.86  
 46 Jones, Kyle                6 Friendly                         36.09  
 47 Niven, Will                6 Sherwood                         36.10  
 48 Denenny, Jackson           6 Lake Jeanette                    36.30  
 49 Stahl, Stanford            4 Sherwood                         36.58  
 50 Voorhees, Owen             5 Lake Jeanette                    36.72  
 51 Gentry, Bradley            6 Ridgewood                        36.92  
 52 Hering, Flinn              6 Sherwood                         37.41  
 53 Riley, Tucker              6 Ridgewood                        37.63  
 54 Tate, Sam                  5 SFCC                             37.95  
 55 Kayhko, Holden             6 Lake Jeanette                    37.97  
 56 Sipe, Caden                6 BUR                              38.14  
 57 Lucas, Zachary             6 Greensboro Elks                  39.39  
 58 Pressley, Rhett            5 Grandover                        40.74  
 59 Adams, Cooper              5 SESC                             41.05  
 60 Pfister, Cambell           6 Lake Jeanette                    44.62  
 61 Hilburn, Connor            5 HF                               44.66  
 62 Richardson, Scott          6 Sherwood                         45.98  
 63 Todd, Jackson              6 SCC                              47.34  
 64 Davis, Sam                 6 SESC                             47.67  
 65 Kesselring, Dylan          5 Orcas                            48.73  
 66 West, Pate                 5 Lake Jeanette                    48.85  
 67 Joseph, Jayden             5 HF                               51.99  
 68 Alvarino, Kaden            5 Lake Jeanette                    54.02  
 69 Witte, Reilly              5 Greensboro Elks                  58.91  
 70 Jobe, Jordan               6 BUR                              59.34  
 71 Tipton, Trent              5 BF                               59.93  
 -- Pupo, Dominic              6 HP Elks                            DQ  
 
Event 94  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ringer, Cameron            8 Gcc Swimming                     18.48   11  
  2 Jones, Morgan              7 Lake Jeanette                    20.05    9  
  3 Lake, Alissa               8 Lake Jeanette                    20.08    8  
  4 Boydoh, Frances            7 Gcc Swimming                     20.39    7  
  5 Simpson, Ashley            8 HL                               20.56    6  
  6 Knox, Elizabeth            8 Gcc Swimming                     20.89    5  
  7 Blasingame, Payton         8 HF                               21.06    4  
  8 Vaughan, Catherine         8 Gcc Swimming                     21.17    3  
  9 Goodwin, Sarah             8 Gators                           21.40    2  
 10 Henegar, Annie             7 Friendly                         21.41    1  
 11 Ellis, Gracie              8 HL                               21.47  
 11 Harper, Lindsey            8 HL                               21.47  
 13 Pickels, Allie             7 Greensboro Elks                  21.53  
 14 Fuquay, Blake              7 Greensboro Elks                  21.58  
 15 Bull, Danielle             7 Greensboro Elks                  21.59  
 16 Kim, Audrey                7 Lake Jeanette                    21.76  
 17 Dodge, Ava                 8 Lake Jeanette                    21.79  
 18 Michel, Katharine          8 Gcc Swimming                     21.91  
 19 Austin, Kate               7 Gcc Swimming                     21.96  
 20 Corcoran, Catherine        8 HL                               22.10  
 21 Majors, Abigail            8 Greensboro Elks                  22.15  
 22 Craft, Phoebe              7 Gcc Swimming                     22.28  
 23 Hoover, Caroline           7 HL                               22.46  
 24 Watson, Laura              8 Gcc Swimming                     22.56  
 25 Silknitter, Kathryn        7 Friendly                         22.57  
 26 Webb, Carrington           8 Gcc Swimming                     22.58  
 27 Shaw, Mackenzie            7 HL                               22.59  
 28 Smith, Sabine              8 Friendly                         22.60  
 29 Burcham, Grace             7 Greensboro Elks                  22.61  
 30 Whittle, Abbey             8 HL                               22.65  
 31 Wortman, Allison           7 Gators                           22.74  
 32 Daly, Macie                8 Greensboro Elks                  22.87  
 33 Dries, Charlotte           7 Gcc Swimming                     22.91  
 34 Oxner, Claire              7 Friendly                         22.93  
 35 Robertson, Taylor          8 Sherwood                         22.97  
 36 Bradshaw, Mary Mac         7 Friendly                         23.02  
 37 Keel, Eva                  7 Gcc Swimming                     23.06  
 38 Carmody, Claire            8 Lake Jeanette                    23.07  
 39 Stone, Caroline            8 HL                               23.30  
 40 West, Hollins              8 Lake Jeanette                    23.43  
 40 Manning, Virginia          8 Gcc Swimming                     23.43  
 40 Morgan, Sienna             8 Greensboro Elks                  23.43  
 43 Houser, Abby               8 Sherwood                         23.45  
 44 Carter, Sophia             8 Greensboro Elks                  23.69  
 45 Spaeh, Phyllis             8 Friendly                         23.73  
 46 Schulenklopper, Madeline   8 Lake Jeanette                    23.81  
 47 Connors, Kathleen          7 Sherwood                         23.85  
 48 Coble, Jessica             7 YB                               24.03  
 49 Harshaw, Anna              7 HL                               24.10  
 50 DeVaney, Alexis            8 Orcas                            24.72  
 51 Waterfield, Emily          7 Orcas                            24.81  
 52 Williams, Samantha         7 Friendly                         24.84  
 53 York, Lindsay              8 HP Elks                          24.90  
 54 Pope, Clara                7 Sherwood                         25.03  
 55 Stamey, Ellie              8 Gcc Swimming                     25.09  
 56 Gafford, Cadee             7 HF                               25.23  
 57 Hagler, Julia Hayes        8 Gcc Swimming                     25.26  
 58 Granberg, Amanda           8 Adams Farm                       25.34  
 59 Richardson, Emily          7 Sherwood                         25.36  
 60 Tippett, Mckenzie          8 Orcas                            25.46  
 61 McKinley, Morgan           8 Piranhas                         25.63  
 62 Neal, Olivia               8 Friendly                         25.66  
 63 Alvarino, Isabella         7 Lake Jeanette                    25.76  
 64 Lysiak, Courtney           8 BF                               25.93  
 65 Bartlett, Allie            7 Sherwood                         26.20  
 66 Rose, Lucy                 7 Gcc Swimming                     26.34  
 67 Shue, Caroline             7 Gators                           26.54  
 68 Newsome, Emilie            7 Gcc Swimming                     26.83  
 69 Geiselhart, Ellie          7 Adams Farm                       26.84  
 70 Alem, Sophia               8 Lake Jeanette                    26.85  
 71 Berry, Madeline            7 SCC                              26.86  
 72 Utesch, Carlie             8 Greensboro Elks                  26.92  
 73 Meisinger, Leah            8 Lake Jeanette                    26.93  
 74 Dehnert, Anne              7 Gcc Swimming                     27.24  
 75 Rountree, Madelaine        7 Ridgewood                        27.28  
 76 Meissner, Kelsey           8 Piranhas                         27.32  
 77 Knapke, Grace              8 Sherwood                         27.45  
 78 Gorman, Allie              7 Gators                           27.51  
 79 Boan, Tacoma               7 CCC                              27.55  
 79 Hudspeth, Emma             8 Gators                           27.55  
 81 Whitlatch, Cate            7 Gcc Swimming                     27.77  
 82 Mckee, Lacy                7 HL                               27.79  
 83 Perrotti, Emma             8 Greensboro Elks                  27.99  
 84 Heyn, Cecie                8 Lawndale                         28.16  
 85 Nawrocki, Jaylynn          8 YB                               28.35  
 86 Leffler, Katie             7 Orcas                            28.52  
 87 Yarborough, Kate           8 Sherwood                         28.62  
 88 Moncla, Ceclia             8 Lake Jeanette                    28.97  
 88 Miller, Susan              7 Friendly                         28.97  
 90 Forbis, Logan              8 Gcc Swimming                     29.78  
 91 Bain, Callie               7 Greensboro Elks                  29.97  
 92 Scheerer, Caitlin          8 HP Elks                          30.22  
 93 Dunham, Quinn              8 Greensboro Elks                  30.52  
 94 Hendrick, Laura            8 Orcas                            30.53  
 95 Milholin, Ava              8 HL                               30.62  
 96 Cates, Caroline            8 Grandover                        31.01  
 97 Tyre, Alyssa               7 YB                               31.11  
 98 Porter, Claibourne         7 Gcc Swimming                     31.20  
 99 Johnston, Ashlyn           7 Gators                           31.22  
100 Ray, Isabel                8 Lawndale                         31.35  
101 Remsburg, Elizabeth        7 SESC                             31.54  
102 Stanfield, Ashley          8 Gators                           31.63  
103 Rowlett, Jenny             7 Friendly                         31.77  
104 Fulp, Jillian              7 Lawndale                         31.91  
105 Mckee, Mary Sade           7 HL                               32.13  
106 Terrell, Anna Reese        7 HL                               32.58  
107 Hardee, Sydney             7 HP Elks                          33.03  
108 Murray, Julia              7 Greensboro Elks                  33.20  
109 Dumoulin, Sadie            7 HP Elks                          33.67  
110 Alexander, Avery           7 Sherwood                         34.03  
111 Ramsey, Sarah              7 SFCC                             34.13  
112 Geiselhart, Tess           7 Adams Farm                       34.38  
113 Nagy, Loreleigh            7 Lawndale                         34.42  
114 Canipe, Eirian             8 YB                               34.53  
114 Gwinnett, Cate             7 Lawndale                         34.53  
116 Lush, Cassie               8 YB                               34.68  
117 Kolls, Madison             8 Lake Jeanette                    35.54  
118 Lucas, Sydney              7 Greensboro Elks                  35.60  
119 Negin, Abigail             7 Greensboro Elks                  35.82  
120 Joel, Elizabeth            7 Lake Jeanette                    36.16  
121 Nierle, Katelin            7 Orcas                            36.24  
122 Bingaman, Megan            7 BUR                              36.26  
123 Rodgers, Georgia           8 HF                               36.35  
124 Hubay, Morgan              8 HP Elks                          36.41  
125 Hindle, CeCe               7 SFCC                             36.48  
126 Smith, Kayla               7 Gators                           36.63  
127 Ott, Zoe                   7 Greensboro Elks                  36.66  
128 Plott, Ashlyn              7 HF                               38.22  
129 Riley, Caitlin             8 Lake Jeanette                    38.66  
130 Hubay, Madison             8 HP Elks                          40.62  
131 Franceschini, Uma          7 Piranhas                         41.61  
132 Alley, Ashland             8 HL                               42.83  
133 Banner, Josie              7 Adams Farm                       46.59  
134 Jacoby, Claire             7 Orcas                            47.01  
135 Morgan, Serenity           7 Greensboro Elks                  48.11  
 
Event 95  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Elliot             8 Sherwood                         19.30   11  
  2 Tricot, Christopher        7 Piranhas                         19.34    9  
  3 Hock, Mason                7 Friendly                         19.84    8  
  4 Byrd, Thompson             7 Gcc Swimming                     19.99    7  
  5 Sullivan, Burke            8 Gcc Swimming                     20.21    6  
  6 Hazzard, Henry             7 Friendly                         20.41    5  
  7 Trevey, Whit               7 Gcc Swimming                     20.61    4  
  8 Weaver, Gray               8 HL                               20.77    3  
  9 Joslin, Nathan             8 Ridgewood                        21.05    2  
 10 McKinney, Ethan            8 HL                               21.17    1  
 11 Bland, Graham              8 HL                               21.22  
 12 Underwood, Spencer         8 Friendly                         21.38  
 13 Burns, Christopher         8 Sherwood                         21.70  
 14 Dodson, Drew               7 Grandover                        21.76  
 15 Weikel, Jonah              7 CCC                              22.16  
 16 Ruffin, Pearce             7 Friendly                         22.24  
 17 Brady, Vance               7 Friendly                         22.37  
 18 Van Trigt, Pierson         8 Gcc Swimming                     22.48  
 19 Bowers, Patrick            8 Gators                           22.51  
 20 Walker, Zachary            8 Adams Farm                       22.57  
 21 Thompson, Aaron            8 HL                               22.80  
 22 Duncan, Bryce              7 Friendly                         23.19  
 23 Schwartz, Chris            7 HL                               23.22  
 24 Mullins, Hunter            8 SFCC                             23.29  
 25 Wares, Killian             8 Friendly                         23.30  
 26 Hudson, Noah               8 Sherwood                         23.36  
 27 Childs, Justin             8 HL                               23.38  
 27 Graney, Andrew             8 HP Elks                          23.38  
 27 Holder, Graham             8 Friendly                         23.38  
 30 Myers, Gavin               8 Adams Farm                       23.39  
 31 Logan, Benjamin            7 Lake Jeanette                    23.40  
 32 Young, Bowen               8 SFCC                             23.73  
 33 Fletcher, Cade             8 HP Elks                          23.87  
 34 Gray, Jackson              8 CCC                              24.06  
 34 Kellum, Ryan               7 Lake Jeanette                    24.06  
 36 Swofford, Will             7 Greensboro Elks                  24.16  
 37 Spigner, Branyon           8 Sherwood                         24.22  
 38 Skidmore, Harrison         8 HL                               24.52  
 39 Griffith, Grayson          8 BUR                              24.74  
 40 Jacobs, Benjamin           8 Piranhas                         24.85  
 41 Barbee, Matheus            7 HP Elks                          24.87  
 42 Fjellman, Owen             8 Ridgewood                        24.89  
 43 Joplin, James              7 Gators                           24.90  
 44 Murray, Spencer            7 CCC                              24.94  
 45 Picklesimer, McCaul        7 Gcc Swimming                     25.08  
 46 Cockerham, Lawson          8 Greensboro Elks                  25.33  
 47 Norris, Will               7 Sherwood                         25.54  
 48 Booth, Wyn                 7 SFCC                             25.61  
 49 McLamb, Landon             7 Greensboro Elks                  25.63  
 50 Fish, Edmund               8 Gcc Swimming                     25.72  
 51 Cox, Nathan                7 HP Elks                          25.81  
 52 Deuterman, Luke            8 Gcc Swimming                     26.16  
 53 Neeble, Harrison           7 CCC                              26.31  
 54 McClinton, Jacob           8 CCC                              26.43  
 55 Santiago, Andrew           8 SFCC                             26.51  
 55 McArthur, Patrick          8 Gators                           26.51  
 57 Mills, Brandon             7 Orcas                            26.58  
 58 Ellis, Henry               7 HL                               26.73  
 59 Malcolm, Sean              8 HP Elks                          26.74  
 59 Stanley, Marc              7 Gcc Swimming                     26.74  
 61 Alexander, Charlie         8 Lake Jeanette                    26.78  
 62 Lorenz, Reid               7 Friendly                         27.06  
 63 Dean, Jonathan             8 BUR                              27.13  
 64 Manry, Drew                7 Gators                           27.37  
 65 Dahlinghaus, Will          8 Piranhas                         27.40  
 66 Juhn, Zachary              7 Gcc Swimming                     27.41  
 67 Williams, Joseph           8 Greensboro Elks                  27.68  
 68 Guy, Logan                 8 HP Elks                          27.79  
 69 Hassell, Miles             8 Friendly                         27.89  
 70 Peete, Banks               7 Sherwood                         28.21  
 71 Gomez, Christopher         8 Adams Farm                       28.57  
 72 Mueller, Zachary           8 Adams Farm                       28.95  
 73 Deaton, Parker             8 Gcc Swimming                     29.21  
 74 Bird, Aidan                8 Grandover                        29.58  
 75 Bowers, Alexander          7 Gators                           29.67  
 76 Privette, Landon           7 HP Elks                          30.03  
 77 Bentsen, Spencer           8 Gcc Swimming                     30.12  
 78 Kreager, Ross              7 Gators                           30.39  
 79 Duggins, Henry             7 Gcc Swimming                     30.72  
 80 Fowles, John Newton        8 Adams Farm                       30.78  
 81 Armstrong, Davis           8 HP Elks                          30.83  
 82 Williams, Hunter           7 Greensboro Elks                  30.87  
 82 Lawhorne, Robert           8 Piranhas                         30.87  
 84 Curtis, Kit                7 HP Elks                          31.39  
 85 Norris, Ian                7 SCC                              32.17  
 86 Austin, Ryan               7 HP Elks                          32.76  
 87 Sethi, Sahil               8 Lake Jeanette                    33.74  
 88 McGarrigan, Jackson        7 Lake Jeanette                    33.86  
 89 Whitehouse, Oliver         7 Friendly                         33.93  
 90 Murray, Hunter             8 Lawndale                         34.34  
 91 Scheerer, Declan           6 HP Elks                          34.35  
 92 Schucker, Timothy          7 Greensboro Elks                  35.13  
 93 Abbott, Joseph             7 Orcas                            35.41  
 94 Carter, Aiden              7 Greensboro Elks                  35.53  
 95 Solomon, Stone             7 SFCC                             35.82  
 96 Ragsdale, James            8 Gators                           36.90  
 97 Fadial, Nicholas           8 Friendly                         37.62  
 98 Smith, Mathew              8 Orcas                            37.68  
 99 Joncas, Riley              8 Piranhas                         38.00  
100 Gentry, Luke               7 Lawndale                         38.39  
101 Negin, Benjamin            7 Greensboro Elks                  42.84  
 -- Ward, Chandler             7 Grandover                           DQ  
 
Event 96  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sardzinski, Anna           9 Gcc Swimming                     34.75   11  
  2 Riddle, Elizabeth         10 Gcc Swimming                     35.54    9  
  3 Bull, Hailey              10 Greensboro Elks                  37.46    8  
  4 Dries, Emma Scott          9 Gcc Swimming                     37.56    7  
  5 Williams, Erin             9 Friendly                         37.79    6  
  6 Park, Sarah               10 Gators                           38.32    5  
  7 Patton, Blair             10 Friendly                         38.52    4  
  8 Kreber, Cassidy           10 Gcc Swimming                     39.13    3  
  9 Ruffin, Grace              9 Friendly                         39.34    2  
 10 Wiener, Michaela          10 Orcas                            39.48    1  
 11 Lineberry, Kyser           9 Gcc Swimming                     39.77  
 12 Miller, Meg               10 CCC                              40.00  
 13 Romine, Olivia             9 Friendly                         40.22  
 14 Poer, Lynne                9 Lake Jeanette                    40.58  
 15 Brannigan, Casey          10 Gcc Swimming                     40.60  
 16 Hazel, Morgan             10 Sherwood                         40.68  
 17 Allen, Lexi                9 Gcc Swimming                     40.74  
 18 Sullivan, Katie           10 Piranhas                         40.83  
 19 Dymek, Faith               9 Ridgewood                        40.87  
 20 Hill, Mary Myers          10 Gcc Swimming                     40.88  
 21 Austin, Caroline          10 Gcc Swimming                     41.08  
 22 Keaney, Mary Grace         9 HL                               41.62  
 23 Hamrick, Mary             10 Gators                           41.82  
 24 Meisinger, Katie          10 Lake Jeanette                    41.87  
 25 Hall, Sydney               9 Gators                           42.30  
 26 Griffin, Gabby             9 Greensboro Elks                  42.51  
 27 Bartlett, Erin             9 Sherwood                         42.70  
 28 Burcham, Allyson          10 Greensboro Elks                  42.78  
 28 DuBose, Allie             10 Gcc Swimming                     42.78  
 28 Flemming, Savannah        10 Adams Farm                       42.78  
 31 Phillips, Caroline        10 Sherwood                         42.93  
 31 Baldwin, Ellie             9 Lake Jeanette                    42.93  
 33 Cousins, Hannah           10 Friendly                         43.06  
 34 Holland, Kirsten          10 Greensboro Elks                  43.36  
 35 Becknell, Addie           10 Lawndale                         43.40  
 36 Williams, Maddy           10 CCC                              43.61  
 37 Dutch, Caitlin            10 Lake Jeanette                    43.76  
 38 Harper, Jacqueline        10 HL                               43.84  
 39 Halchin, Callie           10 CCC                              44.15  
 40 Churchill, Ally           10 Greensboro Elks                  44.19  
 41 Horney, Frances           10 Friendly                         44.34  
 42 Griffin, Julie             9 Greensboro Elks                  44.57  
 43 MacArthur, Sarah          10 Friendly                         44.65  
 44 Richardson, Meredith       9 Gators                           44.70  
 45 Sykes, Anna                9 Friendly                         44.88  
 46 Forbis, Whitney           10 Gcc Swimming                     45.14  
 47 Bryant, Valerie           10 Piranhas                         45.34  
 48 Pettie, Kyndall            9 HP Elks                          45.37  
 49 Hassell, Isabel           10 Friendly                         45.71  
 50 Riley, Addison            10 Ridgewood                        45.76  
 51 Debnam, Katie             10 Greensboro Elks                  45.98  
 52 Sharpe, Miranda           10 Orcas                            46.11  
 53 Rigby, Emma                9 Orcas                            46.18  
 54 Gundersen, Erin            9 Gators                           46.43  
 55 Johnson, Sarah Grace      10 Ridgewood                        46.65  
 56 Capra, Anna                9 HP Elks                          46.84  
 57 Cox, Evelyn               10 Gators                           46.98  
 58 Weaver, Hope               9 HL                               47.47  
 59 Callahan, Emily            9 Ridgewood                        47.55  
 60 McNeill, Lentz             9 Friendly                         47.87  
 61 Mueller, Leigh-Anna       10 BUR                              47.89  
 62 Parker, Savannah           9 Orcas                            48.03  
 63 Thyer, Emma               10 Greensboro Elks                  48.19  
 64 Allen, Carrie              9 Greensboro Elks                  48.41  
 65 Alexander, Chloe           9 Friendly                         48.52  
 66 Salthouse, Abigail         9 Adams Farm                       48.53  
 67 Hudson, Mary Elizabeth    10 Sherwood                         48.54  
 68 Kadlecek, Haley            9 Gators                           48.62  
 69 Davis, Madeline            9 SESC                             49.07  
 70 Wood, Edie                 9 Gators                           49.09  
 71 Derrick, Mary              9 Ridgewood                        49.12  
 72 Serpe, Alex                9 Lake Jeanette                    49.21  
 73 Kramer, Dani               9 Piranhas                         49.64  
 73 Gentry, Emily             10 Ridgewood                        49.64  
 75 Azzarita, Olivia           9 Lake Jeanette                    49.75  
 76 Bradsher, Berkley         10 Lawndale                         49.77  
 77 Conner, Nora               9 HP Elks                          50.06  
 78 Pinson, Cayley            10 Gators                           50.13  
 79 Cook, Amelia               9 Friendly                         50.15  
 80 Terrell, Mary Katherine    9 HL                               50.31  
 81 Geiselhart, Sandra        10 Adams Farm                       50.44  
 82 Fowles, Caroline          10 Adams Farm                       50.58  
 83 Hawks, Heather            10 SESC                             50.84  
 84 Crump, Ashton              9 Adams Farm                       50.91  
 85 Skenes, Allie              9 Gators                           51.08  
 86 Cook, Kiersten            10 SESC                             51.20  
 87 Stutts, Michaela          10 Piranhas                         51.61  
 88 Gillette, Elizabeth        9 Ridgewood                        51.67  
 89 Remsburg, Caroline         9 SESC                             51.72  
 90 Kimel, Caroline           10 SESC                             51.94  
 91 Carruthers, Britt          9 Greensboro Elks                  52.17  
 92 Gentry, Anna               9 Lawndale                         52.32  
 93 Stamey, Eliza              9 Gcc Swimming                     52.93  
 94 Massengale, Olivia         9 HP Elks                          53.18  
 95 Brinkley, Chloe           10 HL                               53.20  
 96 Corcoran, Cary            10 HL                               53.25  
 97 Allen, Janie Catherine     9 Adams Farm                       53.60  
 98 Maycock, Alexandra         9 Lawndale                         54.22  
 99 Nawrocki, Jillian          9 YB                               54.83  
100 Lucas, Audrey              9 Greensboro Elks                  54.99  
101 Reid, Emily               10 SESC                             55.10  
102 Krasowski, Madeline        9 Lawndale                         55.39  
103 Klein, Jessica            10 BUR                              55.40  
104 Sullivan, Marlie           9 SESC                             56.19  
105 Allen, Claudia            10 Adams Farm                       56.25  
106 Pupo, Sophia               9 HP Elks                          56.33  
107 Greeson, Taylor            9 BF                               56.37  
108 Grevas, Sydney             9 Adams Farm                       56.76  
109 McCoy, Brooke              9 HL                               56.85  
110 Huffman, Savannah         10 Lake Jeanette                    56.86  
111 Rainey, Hannah             9 HP Elks                          58.55  
112 Jones, Victoria           10 Adams Farm                       58.73  
113 Repko, Emily               9 HP Elks                          58.92  
114 Walker, Zoe                9 HL                               58.93  
115 Lindsey, Olivia            9 Gcc Swimming                   1:00.07  
116 McGlaughlin, Emory        10 HP Elks                        1:00.60  
117 Cockerham, Riley          10 Greensboro Elks                1:00.64  
118 Epperson, Baylee          10 BUR                            1:00.66  
119 Cantrell, Morgan           9 Friendly                       1:01.07  
120 Mills, Kaylie             10 Orcas                          1:01.15  
121 Neal, Vivian               9 YB                             1:01.30  
122 Corbett, Alexa            10 Gators                         1:02.72  
123 Goldin, Victoria          10 BUR                            1:03.79  
124 Kesselring, Stephanie     10 Orcas                          1:04.03  
125 Harnden, Kelliann          9 Adams Farm                     1:04.65  
126 Thomas, Angel              9 YB                             1:04.99  
127 Bradsher, Maddie           9 Lawndale                       1:06.09  
128 Patterson, Chakalyn        9 YB                             1:07.06  
129 Haslam, Grace             10 Grandover                      1:09.28  
130 Lush, Megan                9 YB                             1:09.67  
131 Bressler, Sarah            9 Lake Jeanette                  1:11.85  
132 Sipe, Cassie              10 BUR                            1:18.88  
133 Blackley, Sarah           10 BF                             1:24.05  
134 Boan, Hannah               9 CCC                            1:28.46  
135 Peterson, Crystal          9 YB                             1:32.16  
 
Event 97  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Morgan              7 Lake Jeanette                    23.23   11  
  2 Houser, Abby               8 Sherwood                         24.72    9  
  3 Boone, Mattie              7 HL                               24.92    8  
  4 Lake, Alissa               8 Lake Jeanette                    25.47    7  
  5 Fuquay, Blake              7 Greensboro Elks                  25.75    6  
  6 Marino, Mackenzie          8 Greensboro Elks                  26.11    5  
  7 Wagemans, Dayana           8 Lake Jeanette                    27.73    4  
  8 Meissner, Kelsey           8 Piranhas                         28.21    3  
  9 Gesse, Eliza               6 Gcc Swimming                     28.96    2  
 10 Pope, Clara                7 Sherwood                         29.18    1  
 11 Azzarita, Paige            7 Lake Jeanette                    30.09  
 12 Williams, Mariya           8 CCC                              30.11  
 13 Kim, Audrey                7 Lake Jeanette                    30.16  
 14 Gould, Sophie              8 Lake Jeanette                    30.17  
 15 Carmody, Claire            8 Lake Jeanette                    31.12  
 16 Rountree, Madelaine        7 Ridgewood                        31.19  
 17 Morgan, Sienna             8 Greensboro Elks                  33.16  
 18 Coble, Jessica             7 YB                               35.65  
 19 Salthouse, Hayley          6 Adams Farm                       36.13  
 20 Bull, Danielle             7 Greensboro Elks                  36.58  
 21 Ray, Isabel                8 Lawndale                         44.59  
 -- Robertson, Taylor          8 Sherwood                            DQ  
 -- Abele, Rachel              6 CCC                                 DQ  
 -- Clifford, Joy              8 Gators                              DQ  
 -- Simpson, Ashley            8 HL                                  DQ  
 -- Hardee, Sydney             7 HP Elks                             DQ  
 -- Alvarino, Isabella         7 Lake Jeanette                       DQ  
 
Event 98  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McKinney, Ethan            8 HL                               25.46   11  
  2 Hudson, Noah               8 Sherwood                         26.05    9  
  3 Willen, Eli                6 HL                               26.47    8  
  4 Van Trigt, Pierson         8 Gcc Swimming                     26.58    7  
  5 Keaney, Reilly             6 HL                               28.03    6  
  6 Hazzard, Henry             7 Friendly                         30.51    5  
  7 Gray, Jackson              8 CCC                              30.82    4  
  8 Fletcher, Cade             8 HP Elks                          31.49    3  
  9 Skidmore, Harrison         8 HL                               31.92    2  
 10 Weikel, Jonah              7 CCC                              32.68    1  
 11 Bobbitt, Coleman           6 Gcc Swimming                     33.40  
 12 Graney, Andrew             8 HP Elks                          34.47  
 13 Neeble, Harrison           7 CCC                              35.60  
 14 McClinton, Jacob           8 CCC                              37.24  
 15 Kolls, Mason               8 Lake Jeanette                    38.66  
 16 Norris, Will               7 Sherwood                         43.06  
 17 Knight, Jacob              6 HL                               44.84  
 -- McArthur, Patrick          8 Gators                              DQ  
 -- Tricot, Christopher        7 Piranhas                            DQ  
 -- Murray, Spencer            7 CCC                                 DQ  
 -- Cobb, Preston              6 SFCC                                DQ  
 -- Barbee, Matheus            7 HP Elks                             DQ  
 -- Knight, Joshua             8 HL                                  DQ  
 -- Booth, Wyn                 7 SFCC                                DQ  
 -- Edwards, Michael           6 HP Elks                             DQ  
 -- Wood, Xander               6 Gators                              DQ  
 -- Privette, Landon           7 HP Elks                             DQ  
 
Event 99  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sardzinski, Anna           9 Gcc Swimming                     42.87   11  
  2 Dries, Emma Scott          9 Gcc Swimming                     46.31    9  
  3 Austin, Caroline          10 Gcc Swimming                     46.71    8  
  4 Bryant, Valerie           10 Piranhas                         48.42    7  
  5 Billings, Olia            10 HL                               48.52    5.5
  5 Oaks, Olivia               9 HL                               48.52    5.5
  7 Ognovich, Jackie           9 Gators                           49.31    4  
  8 Romine, Olivia             9 Friendly                         49.79    3  
  9 Lineberry, Kyser           9 Gcc Swimming                     50.33    2  
 10 Poer, Lynne                9 Lake Jeanette                    50.74    1  
 11 Churchill, Ally           10 Greensboro Elks                  51.36  
 12 Miller, Meg               10 CCC                              52.11  
 13 Baldwin, Ellie             9 Lake Jeanette                    52.24  
 14 Griffin, Julie             9 Greensboro Elks                  52.84  
 15 Kerr, Ashley              10 Lake Jeanette                    53.25  
 16 Ring, Leah                 9 BUR                              54.02  
 17 Meisinger, Katie          10 Lake Jeanette                    54.81  
 18 Murray, Isabella          10 CCC                              55.05  
 19 Azzarita, Olivia           9 Lake Jeanette                    57.60  
 20 Schulenklopper, Abigail   10 Lake Jeanette                    58.27  
 21 Flemming, Savannah        10 Adams Farm                     1:00.45  
 22 Smith, Ashlee              9 Lake Jeanette                  1:00.97  
 23 Holland, Kirsten          10 Greensboro Elks                1:01.64  
 24 Delk, Sierra               9 CCC                            1:03.20  
 25 Stutts, Michaela          10 Piranhas                       1:08.74  
 26 Crump, Ashton              9 Adams Farm                     1:11.51  
 -- Forbis, Whitney           10 Gcc Swimming                        DQ  
 -- Kesselring, Stephanie     10 Orcas                               DQ  
 -- Cox, Evelyn               10 Gators                              DQ  
 -- Gundersen, Erin            9 Gators                              DQ 
Event 100  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Friendly Frogs                                              2:18.23  
     1) Silknitter, Tommy 10            2) Bradshaw, Chase 10             
     3) Lewis, Mason 10                 4) Kreager, Ben 10                
  2 Gcc Blue Dolphins                                           2:32.02  
     1) Trevey, Walker 9                2) Brooks-Murphy, Taylor 9        
     3) Ferner, Matthew 10              4) Sanderson, Charlie 10          
  3 Friendly Frogs  'B'                                         2:32.55  
     1) Drees, Zane 9                   2) Henegar, Taylor 9              
     3) Tillman, Harrison 10            4) Seeber, Jacob 10               
  4 Lake Jeanette Lightning                                     2:38.68  
     1) Ehinger, Bryce 9                2) Manning, Matthew 10            
     3) Murray, Thomas 9                4) Payne, Carter 10               
  5 Hamilton Lakes Hornets                                      2:42.99  
     1) Greenland, Joseph 9             2) Atwell, Kirk 9                 
     3) Stone, Harrison 10              4) Fernandez, Isaac 10            
  6 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      2:47.60  
     1) Duggins, Nate 9                 2) Culver, Serg 10                
     3) Jung, River 9                   4) Deaton, Tyler 10               
  7 Lake Jeanette Lightning  'B'                                2:49.02  
     1) Atkinson, Grant 10              2) Markun, Jack 9                 
     3) Flaherty, John 9                4) Spillane, Joseph 10            
  8 Green Valley Park                                           2:55.69  
     1) Farrelly, Patrick 10            2) Goodwin, Tommy 9               
     3) Kreager, Ethan 9                4) Phillips, Drew 10              
  9 Lake Jeanette Lightning  'C'                                2:56.07  
     1) Harris, Spencer 9               2) Cranford, Bradley 9            
     3) Dutch, Christopher 9            4) Moton, Ryan 9                  
 10 Sherwood Swim & Racquet Club                                2:59.84  
     1) Dewey, Jack 9                   2) Hazel, Parker 9                
     3) Dunham, Davis 10                4) Souhan, Doug 10                
 11 Lake Jeanette Lightning  'D'                                3:02.55  
     1) Wagemans, Christian 10          2) Posacki, Christopher 10        
     3) Goller, Bryce 10                4) Evans, Will 10                 
 12 Grandover Swim & Racquet Club                               3:03.58  
     1) Rogers, Josh 10                 2) Ware, Carson 9                 
     3) Lempp, Sam 9                    4) Wagner, Griffin 9              
 13 Green Valley Park  'B'                                      3:06.72  
     1) Perfetti, Jordi 10              2) Fowler, Riley 9                
     3) McArthur, Aiden 10              4) Wortman, Evan 10               
 14 Bur-Mil Marlins                                             3:30.80  
     1) Cheek, Bryce 9                  2) Barbogallo, Joseph 10          
     3) Harter, Jacob 10                4) Clausen, Gabe 10               
 15 Elks Club Gso                                               3:32.62  
     1) Byrd, Chris 10                  2) Murray, Brendan 9              
     3) Oaster, Connor 9                4) Hager, Branden 9               
 16 Elks                                                        3:39.72  
     1) Strag, Harrison 9               2) Pascavage, Mathew 9            
     3) Hiatt, Ethan 9                  4) Hebert, Carson 10              
 
Event 101  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Friendly Frogs                                              2:12.15  
     1) Wyatt, Katie 12                 2) Huffman, KK 12                 
     3) Hassell, Marlee 12              4) Drees, Selena 12               
  2 Cardinal                                                    2:13.10  
     1) O'Halloran, Carolyn 11          2) Gourley, Sarah 12              
     3) Gould, Courtney 12              4) Doyle, Christy 12              
  3 Gcc Blue Dolphins                                           2:15.93  
     1) Cowan, Mary Mac 11              2) Townes, Susannah 11            
     3) Faircloth, Mary Scott 12        4) Forbis, Katerina 12            
  4 Lake Jeanette Lightning  'B'                                2:17.15  
     1) Adams, Kendall 12               2) Ehinger, Sydney 11             
     3) Reginaldi, Maria 12             4) Shepherd, Erin 12              
  5 Hamilton Lakes Hornets                                      2:17.86  
     1) Auel, Morgan 11                 2) Pinyan, Elizabeth 12           
     3) Henshall, Frances 11            4) Vaughan, Zoe 11                
  6 Green Valley Park                                           2:18.69  
     1) Peterson, Abby 11               2) Maddrey, Claire 12             
     3) Hall, Addy 11                   4) Mallard, Esther 11             
  7 Elks Club Gso                                               2:20.40  
     1) Creech, Rebekah 12              2) Hager, Julie 11                
     3) Morgan, Summer 12               4) Witte, Claire 11               
  8 Elks                                                        2:24.53  
     1) Austin, Rachel 11               2) Massengale, Caroline 11        
     3) Griffin, Susie 11               4) Orcutt, Brittany 11            
  9 Ridgewood Riptide                                           2:26.10  
     1) Eagleton, Emily 11              2) Lucas, Megan 11                
     3) Farrell, Caroline 11            4) Paul, Ashley 12                
 10 Green Valley Park  'B'                                      2:26.52  
     1) Richardson, Maggie 11           2) Bowden, Sarah 12               
     3) Lucey, Becca 11                 4) Kivett, Katherine 11           
 11 Friendly Frogs  'B'                                         2:26.99  
     1) Clegg, Audrey 11                2) Peterson, Margaret-Ann 11      
     3) Wares, Susannah 12              4) Williams, Daryl 11             
 12 Oak Ridge Swim Club                                         2:27.43  
     1) Flake, Sydney 12                2) Boggs, Emily 11                
     3) Augustin, Allie 11              4) Bates, Allie 12                
 13 Elks Club Gso  'B'                                          2:28.09  
     1) MacEldowney, Morgan 11          2) Wettach, Meredith 12           
     3) Hager, Roxie 11                 4) McLamb, Kayla 11               
 14 Lawndale Lizards                                            2:32.38  
     1) Bradsher, Taylor 12             2) Heyn, Maddie 11                
     3) McKinney, Margaret 12           4) Houghton, Araya 12             
 15 Bur-Mil Marlins                                             2:35.31  
     1) Cheek, Sydney 12                2) Amos, Elizabeth 11             
     3) Johnson, Hannah 12              4) Loyd, Emma 11                  
 16 Pinetop Piranhas                                            2:41.27  
     1) Jacobs, Olivia 11               2) Blake, Gracen 11               
     3) Strickland, Carrie 11           4) Blake, Ryenne 12               
 17 Sherwood Swim & Racquet Club                                2:43.71  
     1) Sackett, Molly 11               2) Burns, Maggie 11               
     3) Houser, Hannah 11               4) English, Caroline 11           
 18 Oak Ridge Swim Club  'B'                                    2:44.15  
     1) Frye, Kayla 11                  2) McDonald, Addi 12              
     3) Corso, Madeline 12              4) Hasteadt, Jessica 12           
 19 Adams Farm Swim Team  'B'                                   2:49.15  
     1) Lloyd, Alexis 12                2) Granberg, Sofia 12             
     3) Grevas, Toni 12                 4) Tedder, Kaitlyn 11             
 20 YMCA Bears                                                  2:51.12  
     1) Costa, Joyce 11                 2) Grossman-Orr, Cayla 12         
     3) Peragine, Loreena 11            4) Washington, Samantha 12        
 21 Friendly Frogs  'C'                                         2:55.75  
     1) Hassell, Isabel 10              2) Auten, Molly 11                
     3) Saunders, Megan 12              4) Parrish, Hannah 11             
 22 Southeast Tigersharks                                       3:35.75  
     1) Butler, Lauren 11               2) Hawks, Heather 10              
     3) Reid, Emily 10                  4) Cothern, Hannah 11             
 -- Adams Farm Swim Team                                             DQ  
     1) Kinley, Campbell 11             2) Klebosis, Maria 12             
     3) Cary, Carson 11                 4) Newman, Melissa 12             
 
Event 102  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gcc Blue Dolphins                                           2:00.74  
     1) Hamilton, Ross 11               2) Stark, Mac 11                  
     3) Hamilton, Will 11               4) Knox, Reid 12                  
  2 Lake Jeanette Lightning                                     2:08.69  
     1) Scott, Alex 11                  2) Cranford, Wade 11              
     3) Brady, Dawson 11                4) Chmil, Nicholas 12             
  3 Elks Club Gso                                               2:14.06  
     1) Hurd, Mitchell 11               2) West, Aaron 11                 
     3) Dunham, Addison 11              4) Myers, Johnathon 12            
  4 Hamilton Lakes Hornets                                      2:18.78  
     1) Burns, Harrison 11              2) Suggs, Joseph 12               
     3) Worsley, Austin 12              4) Hunsucker, Logan 12            
  5 Lake Jeanette Lightning  'B'                                2:21.39  
     1) Fussell, Kevin 12               2) Serpe, Julian 12               
     3) Harris, Mitchell 12             4) Lake, Drew 12                  
  6 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      2:27.00  
     1) Deuterman, Jake 12              2) Bentsen, Blaine 11             
     3) Cooke, Bailey 11                4) Sullivan, Patrick 11           
  7 Friendly Frogs                                              2:29.33  
     1) Vass, Spencer 12                2) Jones, Ian 11                  
     3) Farley, Sean 11                 4) Hicks, Austin 11               
  8 Elks Club Gso  'B'                                          2:32.58  
     1) Allen, Mathew 11                2) Carruthers, Sutton 11          
     3) Perrotti, Alex 12               4) Fuquay, Bryan 11               
  9 Sherwood Swim & Racquet Club                                2:35.11  
     1) Hazel, Spencer 12               2) Connors, Austin 9              
     3) Brewington, Brad 11             4) Carter, Stirling 12            
 10 Grandover Swim & Racquet Club                               2:48.66  
     1) Cates, Ricky 11                 2) Stamey, Blanton 11             
     3) Chamberlain, Rio 11             4) Hayes, Will 11                 
 11 Ridgewood Riptide                                           2:49.18  
     1) Kantoris, Carson 9              2) Gorham, Coley 12               
     3) Groves, Harper 11               4) Reitzel, Cam 12                
 12 Sedgefield Country Club                                     2:51.35  
     1) Miller, Zander 11               2) Chappell, Grant 12             
     3) Butler, Pierce 11               4) Woody, Jonathan 11             
 13 Friendly Frogs  'B'                                         2:51.81  
     1) Tierney, Aiden 11               2) Spaeh, Calvin 11               
     3) Smith, Rowan 11                 4) Whitehouse, Eli 11             
 14 YMCA Bears                                                  2:59.84  
     1) Aekins, Elijah 10               2) Hinshaw, Caleb 11              
     3) Hughes, Jordan 11               4) Ross, Peter 10                 
 
Event 103  Women 13-19 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Friendly Frogs                                              1:51.83  
     1) Capps, Chelsea 17               2) Maness, Macy 15                
     3) Merlini, Sandra 18              4) Chasse, Isabel 17              
  2 Elks                                                        1:54.12  
     1) Adams, Charlotte 15             2) Spencer, Brooke 16             
     3) Heater, Maddie 15               4) Cochran, Olivia 17             
  3 Green Valley Park                                           1:55.87  
     1) Trull, Anna 17                  2) Hill, Alex 15                  
     3) Trull, Lucy 15                  4) Barringer, Hailey 17           
  4 Oak Ridge Swim Club                                         1:58.68  
     1) Lovato, Jennifer 17             2) Moncourtois, Nicki 15          
     3) Reasons, Meghan 15              4) McCoy, Laura 18                
  5 Lake Jeanette Lightning                                     2:00.98  
     1) Cranford, Elizabeth 15          2) Taggart, Amy 16                
     3) Heist, Addie 15                 4) McGorty, Jennifer 17           
  6 Gcc Blue Dolphins                                           2:01.14  
     1) Brannigan, Kelly 16             2) Hassell, Bayly 16              
     3) Kleisch, Kaki 16                4) Newman, Claire 15              
  7 Hamilton Lakes Hornets                                      2:01.42  
     1) Oliver, Devon 15                2) Smith, Laura 16                
     3) O'Hare, Eliza 18                4) Hess, Katie 16                 
  8 Elks  'B'                                                   2:01.82  
     1) Pritchett, Mindy 17             2) Bryson, Jessie 17              
     3) Webster, Kelly 16               4) Griffin, Carly 16              
  9 Friendly Frogs  'B'                                         2:02.66  
     1) Auten, Emma 14                  2) Merlini, Lauren 14             
     3) Dimoff, Michaela 15             4) Hens, Elizabeth 15             
 10 Gcc Blue Dolphins  'B'                                      2:06.92  
     1) Kreber, Carly 13                2) Craft, Mary Kathryn 14         
     3) Osteen, Anne Bennett 14         4) Brannigan, Megan 13            
 11 Friendly Frogs  'C'                                         2:07.24  
     1) Rowlett, Katie 15               2) Miller, Sophie 14              
     3) Neal, Hannah 13                 4) Bailey, Samantha 13            
 12 Cardinal                                                    2:07.75  
     1) Champion, Christi 18            2) Murray, Kimberlin 15           
     3) Morton, Lauren 15               4) Halchin, Stephanie 17          
 13 Elks                                                        2:08.41  
     1) Moore, Brennen 14               2) Collins, Anna 13               
     3) Key, Hannah 13                  4) Rhodes, Taylor 14              
 14 Adams Farm Swim Team                                        2:09.18  
     1) Tomlin, Sarah 13                2) Daniel, Mia 13                 
     3) Griggs, Kristina 13             4) Walker, Kiya 13                
 15 Elks Club Gso                                               2:09.54  
     1) Churchill, Tori 13              2) Schneiderman, Rebecca 13       
     3) Duhan, Stephanie 14             4) Kontoulas, Hannah 14           
 16 Adams Farm Swim Team                                        2:11.06  
     1) Daniel, Stella 16               2) Shaw, Amber 17                 
     3) Wagner, Sandy 16                4) Walker, Amia 15                
 17 Green Valley Park                                           2:13.25  
     1) Brogden, Mary Claire 14         2) Flynn, Halah 14                
     3) Belk, Taylor 13                 4) Hamrick, Julia 13              
 18 Lake Jeanette Lightning                                     2:16.43  
     1) Moncla, Hailey 13               2) McGorty, Jacquelyn 13          
     3) Buffington, Olivia 13           4) Bursche, Nichole 14            
 19 Lawndale Lizards                                            2:17.29  
     1) Smith, Sarah 17                 2) Vass, Whitney 17               
     3) Espinola, Jamie 15              4) Caudle, Anna 15                
 20 Elks Club Gso                                               2:17.37  
     1) Creech, Sarah 18                2) Evans, Kelsey 17               
     3) Creech, Caroline 16             4) Spain, Kelsey 16               
 21 Green Valley Park  'B'                                      2:18.64  
     1) Kivett, Lindsay 15              2) O'Brien, Lindley 15            
     3) Palat, Nicole 15                4) Prendergast, Caila 15          
 22 Oak Ridge Swim Club                                         2:18.66  
     1) Macklin, Caroline 14            2) Walker, Laken 13               
     3) Boggs, Anna 13                  4) Childress, Morgan 14           
 23 Gcc Blue Dolphins  'C'                                      2:20.36  
     1) Livingston, Jenna 14            2) Craft, Rebecca 13              
     3) Hendrickson, Cameron 12         4) Hunt, Kendall 11               
 24 Friendly Frogs                                              2:20.67  
     1) Hellen, Deborah 15              2) Stepnowski, Mary Rose 13       
     3) Dimoff, Gabrielle 14            4) Snider, Roxanne 13             
 25 Cardinal  'B'                                               2:26.75  
     1) Neeble, Madison 13              2) Gray, Neely 12                 
     3) Halchin, Emma 12                4) Nottage, Alexis 13             
 26 Lawndale Lizards                                            2:26.95  
     1) Beeninga, Timber 14             2) Amberg, Jessica 13             
     3) Redd, Kelly 14                  4) Wagner, Sydney 13              
 27 YMCA Bears                                                  2:38.78  
     1) Foster, Daphne 13               2) Washington, Alexis 14          
     3) Johnson, Alicia 13              4) Taylor, Aaliyah 13             
 28 Lawndale Lizards  'B'                                       2:40.20  
     1) Lamb, Hunter 13                 2) West, Jordan 13                
     3) Holmes, Katie 13                4) Clance, Lauren 14              
 29 Grandover Swim & Racquet Club                               2:51.63  
     1) Stamey, Elizabeth 11            2) McGee, Carly 13                
     3) Matto, Anna 10                  4) Tucker, Carly 13               
 -- Hamilton Lakes Hornets                                           DQ  
     1) Spaugh, Caroline 13             2) Grady, Elizabeth 13            
     3) Caccamo, Savannah 14            4) Fernandez, Hannah 13           
 
Event 104  Men 13-19 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Friendly Frogs                                              1:39.03  
     1) Lundqvist, Sebastian 15         2) Huffman, Hunter 17             
     3) Alvarez, Nicolas 17             4) Harrill, Harrison 17           
  2 Gcc Blue Dolphins                                           1:39.51  
     1) Berry, Dylan 17                 2) Morris, William 17             
     3) Nussbaum, Jimmy 17              4) Robinson, Wood 18              
  3 Friendly Frogs  'B'                                         1:45.14  
     1) Billington, Elliot 15           2) McMullen, Patrick 16           
     3) Chauvigné, Gabriel 15           4) Henley, Weston 18              
  4 Sherwood Swim & Racquet Club                                1:45.44  
     1) Brower, Lewis 16                2) Kantlehner, Charles 17         
     3) Kantlehner, Paul 15             4) Wheeler, Brian 16              
  5 Friendly Frogs  'D'                                         1:50.74  
     1) Herbolich, Aidan 15             2) Peet, Colin 13                 
     3) Brady, Preston 13               4) Jones, Sam 16                  
  6 Hamilton Lakes Hornets                                      1:52.24  
     1) Reeve, Jonathon 16              2) Rahn, Ian 15                   
     3) Feldman, Ilya 18                4) Martini, Austin 15             
  7 Southeast Tigersharks                                       1:52.52  
     1) Cook, Joseph 16                 2) Rayl, Mitch 16                 
     3) Wysosky, Jeff 17                4) Mearns, David 17               
  8 Elks                                                                 
     1) Camp, Patrick 14                2) Hebert, Austin 14              
     3) Earls, Christian 13             4) Butler, Houstin 15             
  8 Friendly Frogs  'E'                                         1:53.58  
     1) Vass, Bennett 16                2) Hudnell, Julian 13             
     3) Carlson, Jack 13                4) Parrish, Noah 15               
  9 Hamilton Lakes Hornets                                      1:54.11  
     1) Starnes, Bo 13                  2) Rahn, Eric 13                  
     3) Bibler, Loren 14                4) Deuterman, Rives 13            
 10 Friendly Frogs                                              2:01.88  
     1) Gates, Henry 14                 2) Farley, Joseph 13              
     3) Stepnowski, Mark 15             4) Peterson, Wyatt 14             
 11 Oak Ridge Swim Club                                         2:07.03  
     1) Hall, Joseph 14                 2) Cozart, James 14               
     3) Bates, Austin 14                4) Wiener, Zach 14                
 12 Hamilton Lakes Hornets  'B'                                 2:08.39  
     1) Simpson, Jake 13                2) Hunsucker, Logan 12            
     3) Auel, Kyle 13                   4) Vaughan, Zack 13               
 13 Green Valley Park                                           2:08.99  
     1) Gehsmann, Greg 15               2) Hamrick, Jackson 15            
     3) Kwapil, William 15              4) Hales, Aaron 15                
 14 Elks Club Gso                                               2:11.55  
     1) Tanahey, Stephen 14             2) Allen, Scotty 13               
     3) Allen, Stephan 13               4) Caviness, Justin 13            
 15 Lawndale Lizards                                            2:17.32  
     1) Hanner, Nathan 12               2) Becknell, Spencer 14           
     3) Hall, James 11                  4) Olzer, Daniel 14               
 16 Elks Club Gso  'B'                                          2:23.44  
     1) Ford, Kolsen 13                 2) Edwards, Robert 13             
     3) Pradetto, John 11               4) Pittman, Briggs 13             
 17 Oak Ridge Swim Club  'B'                                    2:31.29  
     1) Rigby, Adam 13                  2)                                
     3) Ring, Wesley 11                 4) Kenion, Walker 14              
 -- Lake Jeanette Lightning                                          DQ  
     1) Harrah, Andrew 18               2) Buffington, Alex 15            
     3) Buffington, Jacob 17            4) Nield, Matt 18                 
 -- Grandover Swim & Racquet Club  'B'                               DQ  
     1) Fischer, Benjamin 13            2) Purcell, Jack 13               
     3) Overbey, Tucker 14              4) Sheffey, Eric 14               
 
Event 105  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Mason              10 Friendly                         45.90  
  2 Billington, Luke           9 Friendly                         47.26  
  3 Deaton, Tyler             10 Gcc Swimming                     48.03  
  4 Kreager, Ben              10 Friendly                         48.93  
  5 Roman, James              10 Gators                           50.26  
  6 Nottage, Nicholas         10 CCC                              50.51  
  7 Wagemans, Christian       10 Ljl                              52.22  
  8 Seeber, Jacob             10 Friendly                         52.37  
  9 Manning, Matthew          10 Ljl                              53.28  
 10 Ehinger, Bryce             9 Ljl                              53.55  
 11 Fernandez, Isaac          10 HL                               53.72  
 12 Holmes, Alex              10 Lawndale                         55.61  
 13 Murray, Thomas             9 Ljl                              55.63  
 14 Moton, Ryan                9 Ljl                              55.68  
 15 Wilson, Colby             10 Lawndale                         57.32  
 16 Dutch, Christopher         9 Ljl                              57.99  
 17 Markun, Jack               9 Ljl                              58.38  
 18 Henegar, Taylor            9 Friendly                         59.22  
 19 Connors, Austin            9 Sherwood                         59.46  
 20 Perfetti, Jordi           10 Gators                         1:00.17  
 21 Clifford, Andrew          10 Gators                         1:00.69  
 22 Hiatt, Ethan               9 Elks                           1:00.73  
 23 Pfister, Joshua            9 Ljl                            1:00.89  
 24 Goodwin, Tommy             9 Gators                         1:02.16  
 25 Greenland, Joseph          9 HL                             1:02.76  
 26 Dunham, Davis             10 Sherwood                       1:03.03  
 27 Childs, Joshua            10 HL                             1:03.28  
 28 Cross, Charlie             9 Piranhas                       1:04.19  
 29 Spillane, Joseph          10 Ljl                            1:04.74  
 30 Cook, Grayson              9 Lawndale                       1:05.41  
 31 Cheek, Bryce               9 BUR                            1:08.03  
 32 Kellum, Chad               9 Ljl                            1:09.87  
 33 Pascavage, Mathew          9 Elks                           1:10.10  
 34 Wortman, Evan             10 Gators                         1:12.83  
 -- Clausen, Gabe             10 BUR                                 DQ  
 -- Song, Paul                10 BUR                                 DQ  
 -- Dumoulin, Ethan            9 Elks                                DQ  
 -- Strag, Harrison            9 Elks                                DQ  
 -- Evans, Will               10 Ljl                                 DQ  
 -- Kayhko, Edmund             9 Ljl                                 DQ  
 -- Hazel, Parker              9 Sherwood                            DQ  
 -- Wagner, Griffin            9 Grandover                           DQ  
 -- Schwartz, Ben             10 HL                                  DQ  
 
Event 106  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Ellen              11 Elks Gso                         41.97  
  2 Carr, Sabrina             12 Lawndale                         42.37  
  3 Ehinger, Sydney           11 Ljl                              43.13  
  4 Creech, Rebekah           12 Elks Gso                         43.41  
  5 Mallard, Esther           11 Gators                           44.10  
  6 Furches, Jessa            12 Gators                           44.80  
  7 Grossman-Orr, Cayla       12 YB                               44.87  
  8 Washington, Samantha      12 YB                               44.93  
  9 Halchin, Emma             12 CCC                              45.00  
 10 Paul, Ashley              12 Ridgewood                        45.48  
 11 Hasteadt, Jessica         12 Orcas                            45.53  
 12 Bates, Allie              12 Orcas                            45.55  
 13 Grevas, Toni              12 Adams Farm                       45.60  
 14 Kivett, Katherine         11 Gators                           45.94  
 15 Hager, Julie              11 Elks Gso                         46.61  
 16 Bowden, Sarah             12 Gators                           46.66  
 17 Houghton, Araya           12 Lawndale                         47.10  
 18 Augustin, Allie           11 Orcas                            47.12  
 19 Newman, Melissa           12 Adams Farm                       47.13  
 20 Massengale, Caroline      11 Elks                             47.24  
 21 Vaughan, Zoe              11 HL                               47.39  
 22 Hall, Addy                11 Gators                           47.88  
 23 Morgan, Summer            12 Elks Gso                         47.95  
 24 Boggs, Emily              11 Orcas                            48.17  
 25 Auten, Molly              11 Friendly                         48.32  
 26 Bland, Brittany           11 HL                               48.75  
 27 Farrell, Louise           11 Ridgewood                        48.82  
 28 Henshall, Frances         11 HL                               48.96  
 29 McKinney, Margaret        12 Lawndale                         49.07  
 30 Reginaldi, Maria          12 Ljl                              49.11  
 31 Reece, Madison            12 Elks                             49.14  
 32 Malcolm, Carly            11 Elks                             49.74  
 33 Ford, Jillian             11 BUR                              49.86  
 34 Cowan, Mary Mac           11 Gcc Swimming                     50.14  
 35 Rainey, Morgan            12 Elks                             50.46  
 36 Gray, Neely               12 CCC                              50.78  
 37 Farrell, Caroline         11 Ridgewood                        50.89  
 38 Bibler, Nina              11 HL                               51.04  
 39 Saunders, Megan           12 Friendly                         51.14  
 40 English, Caroline         11 Sherwood                         51.35  
 41 Byrd, Kori                11 Elks Gso                         51.36  
 42 Moffitt, Mary Layton      12 Gcc Swimming                     51.72  
 43 Little, Charlie           11 Lawndale                         52.52  
 44 Strickland, Carrie        11 Piranhas                         52.64  
 45 Horton, Cali              12 Elks                             52.71  
 46 Graney, Molly             11 Elks                             52.87  
 47 Loyd, Emma                11 BUR                              52.93  
 48 Houser, Hannah            11 Sherwood                         53.44  
 49 Bird, Mattie              11 Grandover                        53.64  
 50 Bradsher, Taylor          12 Lawndale                         53.75  
 51 Heyn, Maddie              11 Lawndale                         53.87  
 52 Blake, Gracen             11 Piranhas                         53.94  
 53 Lloyd, Alexis             12 Adams Farm                       54.02  
 54 Mahiko, Kana              11 BUR                              54.25  
 55 Corso, Madeline           12 Orcas                            55.08  
 56 Cothern, Hannah           11 SESC                             55.17  
 57 Meissner, Ashley          11 Piranhas                         56.26  
 58 Evans, Madelyn            12 Elks                             57.03  
 59 Yount, Julia              12 Gators                           58.29  
 60 Hall, Riley               11 Ljl                              58.63  
 61 Burns, Maggie             11 Sherwood                         58.90  
 62 Adams, Kendall            12 Ljl                              59.10  
 63 Davis, Hayden             11 Elks                           1:00.64  
 64 Ysidron, Julia            11 Gators                         1:00.74  
 65 Labor, Reagan             11 Elks                           1:00.77  
 66 VanVeen, Loganne          11 Piranhas                       1:02.66  
 67 Richardson, Maggie        11 Gators                         1:03.84  
 68 Kelly, Emily              11 BUR                            1:04.20  
 -- Johnson, Hannah           12 BUR                                 DQ  
 -- Orenstein, Mariah         12 BUR                                 DQ  
 -- Cole, Allyson             11 Gators                              DQ  
 -- Granberg, Sofia           12 Adams Farm                          DQ  
 -- Tedder, Kaitlyn           11 Adams Farm                          DQ  
 -- LeTourneau, Allison       11 BF                                  DQ  
 -- Johnson, Katie            11 Gators                              DQ  
 -- Majors, Francis           12 Elks Gso                            DQ  
 -- Williams, Daryl           11 Friendly                            DQ  
 
Event 107  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lilley, Alex              12 Lawndale                         41.22  
  2 Dean, Connor              12 Ljl                              42.66  
  3 Chappell, Grant           12 SCC                              45.12  
  4 Deuterman, Spencer        11 HL                               45.24  
  5 Brady, Dawson             11 Ljl                              45.65  
  6 Chmil, Nicholas           12 Ljl                              46.46  
  7 Vass, Spencer             12 Friendly                         47.99  
  8 Hall, James               11 Lawndale                         48.71  
  9 Abbott, James             11 Orcas                            49.18  
 10 Fussell, Kevin            12 Ljl                              49.28  
 11 Dunham, Addison           11 Elks Gso                         49.31  
 12 Johnson, Noah             11 BF                               49.75  
 13 Pradetto, John            11 Elks Gso                         50.08  
 14 Brewington, Brad          11 Sherwood                         50.09  
 15 Hunsucker, Logan          12 HL                               50.15  
 16 Whitt, Adam               12 Ljl                              50.35  
 17 Cooke, Bailey             11 Gcc Swimming                     50.82  
 18 Rackers, Nathan           12 Lawndale                         50.97  
 19 Serpe, Julian             12 Ljl                              51.10  
 20 Worsley, Austin           12 HL                               51.40  
 21 Bentsen, Blaine           11 Gcc Swimming                     51.88  
 22 Hanner, Nathan            12 Lawndale                         52.30  
 23 McEntire, Benjamin        11 Lawndale                         54.20  
 24 Tierney, Aiden            11 Friendly                         54.64  
 25 Butler, Pierce            11 SCC                              56.77  
 26 Rigby, Sean               11 Orcas                            56.94  
 27 Gorham, Coley             12 Ridgewood                        58.73  
 28 Cates, Ricky              11 Grandover                        59.87  
 29 Smith, Rowan              11 Friendly                       1:00.67  
 30 Bursche, Nicolas          11 Ljl                            1:02.90  
 31 Woody, Jonathan           11 SCC                            1:03.68  
 32 Shiver, Bayley            11 Elks                           1:05.13  
 33 Whitehouse, Eli           11 Friendly                       1:05.31  
 34 Gomez, Andrew             11 Adams Farm                     1:07.63  
 -- Carter, Stirling          12 Sherwood                            DQ  
 -- Hurd, Mitchell            11 Elks Gso                            DQ  
 -- Clark, Will               11 BF                                  DQ  
 
Event 108  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Sophie            14 Friendly                         39.41  
  2 Key, Hannah               13 Elks                             40.44  
  3 Roueche, Alicia           14 HL                               41.30  
  4 Beeninga, Timber          14 Lawndale                         42.01  
  5 Collins, Anna             13 Elks                             42.04  
  6 Clance, Lauren            14 Lawndale                         42.23  
  7 Duhan, Stephanie          14 Elks Gso                         42.24  
  8 Anderson, Olivia          13 Orcas                            42.30  
  9 Snider, Roxanne           13 Friendly                         42.48  
 10 Weeks, Abbey              13 SCC                              42.70  
 11 Belk, Taylor              13 Gators                           42.93  
 12 Griggs, Kristina          13 Adams Farm                       43.15  
 13 Livingston, Jenna         14 Gcc Swimming                     43.53  
 14 McGorty, Jacquelyn        13 Ljl                              43.64  
 15 Henshall, Roxanne         14 HL                               43.88  
 16 Hamrick, Julia            13 Gators                           44.09  
 17 Nottage, Alexis           13 CCC                              44.53  
 18 Kelly, Grace              13 Orcas                            45.41  
 19 Caccamo, Savannah         14 HL                               45.60  
 20 Moncla, Hailey            13 Ljl                              45.85  
 20 Stepnowski, Mary Rose     13 Friendly                         45.85  
 20 Craft, Rebecca            13 Gcc Swimming                     45.85  
 23 Dimoff, Gabrielle         14 Friendly                         46.20  
 24 Kantoris, Chloe           13 Ridgewood                        46.39  
 25 Buffington, Olivia        13 Ljl                              46.59  
 26 Amberg, Jessica           13 Lawndale                         46.88  
 27 Flynn, Halah              14 Gators                           47.07  
 28 Schneiderman, Rebecca     13 Elks Gso                         47.41  
 29 Holmes, Katie             13 Lawndale                         47.88  
 30 Neeble, Madison           13 CCC                              48.05  
 31 Meissner, Mallory         13 Piranhas                         48.94  
 32 West, Jordan              13 Lawndale                         49.06  
 33 Lamb, Hunter              13 Lawndale                         49.36  
 34 Smith, Jenna              13 Adams Farm                       51.80  
 35 McGee, Carly              13 Grandover                        54.16  
 36 Galanti, Jennifer         13 Elks                             54.25  
 -- Thompson, Lia             13 HL                                  DQ  
 -- Spaugh, Caroline          13 HL                                  DQ  
 -- Neal, Hannah              13 Friendly                            DQ  
 -- Schroeder, Tori           13 HF                                  DQ  
 
Event 108  Women 15-19 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryson, Jessie            17 Elks                             37.66  
  2 Hill, Alex                15 Gators                           38.13  
  3 Chorpening, Rese          16 Elks                             38.38  
  4 Cochran, Olivia           17 Elks                             38.41  
  5 Murray, Kimberlin         15 CCC                              38.85  
  6 Lamb, Carson              15 Lawndale                         39.11  
  7 Trull, Lucy               15 Gators                           39.17  
  8 Stanford, Hannah          15 Ljl                              39.42  
  9 Daniel, Stella            16 Adams Farm                       40.02  
 10 Barnard, Evynn            15 Ljl                              41.17  
 11 Hens, Elizabeth           15 Friendly                         41.77  
 12 Fritz, Maddie             15 Friendly                         41.83  
 13 Brannigan, Kelly          16 Gcc Swimming                     42.21  
 14 Mueller, Claire           16 HL                               42.50  
 15 Holland, Sarah            16 Ljl                              42.90  
 16 Shaw, Amber               17 Adams Farm                       43.08  
 17 Palat, Nicole             15 Gators                           43.25  
 18 Andersen, Katie           15 Gcc Swimming                     43.56  
 19 Cranford, Elizabeth       15 Ljl                              43.58  
 20 McGorty, Jennifer         17 Ljl                              43.64  
 21 Kivett, Lindsay           15 Gators                           44.69  
 22 Dimoff, Michaela          15 Friendly                         45.24  
 23 Vass, Whitney             17 Lawndale                         45.35  
 24 Smith, Caitlin            15 Adams Farm                       45.58  
 25 Smith, Sarah              17 Lawndale                         46.33  
 26 Taggart, Amy              16 Ljl                              46.86  
 27 Caudle, Anna              15 Lawndale                         48.04  
 28 Ebright, Ashley           17 Adams Farm                       48.29  
 29 Ball, Christin            17 Lawndale                         48.33  
 30 Creech, Caroline          16 Elks Gso                         49.39  
 31 Morton, Lauren            15 CCC                              49.81  
 32 Hellen, Deborah           15 Friendly                         50.50  
 33 Smith, Kendra             15 Adams Farm                       51.13  
 
Event 109  Men 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bibler, Loren             14 HL                               36.41  
  2 Peterson, Wyatt           14 Friendly                         41.98  
  3 Gates, Henry              14 Friendly                         42.46  
  4 Vaughan, Zack             13 HL                               43.45  
  5 Pittman, Briggs           13 Elks Gso                         44.61  
  6 Edwards, Robert           13 Elks Gso                         44.85  
  7 Auel, Kyle                13 HL                               45.54  
  8 Kinard, Austin            14 Lawndale                         45.84  
  9 Hebert, Austin            14 Elks                             47.27  
 10 Kenion, Walker            14 Orcas                            47.34  
 11 Spain, Joshua             13 Elks Gso                         47.52  
 12 Ford, Kolsen              13 Elks Gso                         48.67  
 13 Wiener, Zach              14 Orcas                            49.05  
 14 Nield, Liam               13 Ljl                              51.89  
 15 Rigby, Adam               13 Orcas                            52.63  
 16 Allen, Zachary            14 BF                               53.24  
 17 Earls, Christian          13 Elks                             54.03  
 18 Tierney, Patrick          13 Friendly                         56.78  
 19 Mitchell, Dominick        13 YB                             1:05.28  
 -- Camp, Patrick             14 Elks                                DQ  
 -- Mason, Harley             13 YB                                  DQ  
 
Event 109  Men 15-19 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berry, Dylan              17 Gcc Swimming                     29.63  
  2 McMullen, Patrick         16 Friendly                         34.84  
  3 Henley, Weston            18 Friendly                         35.01  
  4 Buffington, Alex          15 Ljl                              36.40  
  5 Jones, Sam                16 Friendly                         36.45  
  6 Knox, Slater              15 Gcc Swimming                     37.04  
  7 Kilmartin, Patrick        15 HL                               37.46  
  8 Hamrick, Jackson          15 Gators                           37.73  
  9 Buffington, Jacob         17 Ljl                              37.78  
 10 Rayl, Mitch               16 SESC                             38.18  
 11 Herbolich, Aidan          15 Friendly                         39.02  
 12 Nield, Matt               18 Ljl                              39.16  
 13 Hall, Michael             15 Lawndale                         39.75  
 14 Vass, Bennett             16 Friendly                         40.13  
 15 Needham, Geoffry          15 CCC                              40.14  
 16 Harrah, Andrew            18 Ljl                              40.71  
 17 Morgan, Storm             15 Elks Gso                         42.21  
 18 Wysosky, Jeff             17 SESC                             43.57  
 19 Stepnowski, Mark          15 Friendly                         44.27  
 20 Fifield, Stiles           15 Gcc Swimming                     45.75  
 
Event 110  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deaton, Tyler             10 Gcc Swimming                     46.19  
  2 Drees, Zane                9 Friendly                         46.95  
  3 Seeber, Jacob             10 Friendly                         47.43  
  4 Ehinger, Bryce             9 Ljl                              47.85  
  5 Dunham, Davis             10 Sherwood                         48.34  
  6 Henegar, Taylor            9 Friendly                         48.52  
  7 Trevey, Walker             9 Gcc Swimming                     49.06  
  8 Spillane, Joseph          10 Ljl                              50.29  
  9 Tillman, Harrison         10 Friendly                         50.40  
 10 Billington, Luke           9 Friendly                         50.58  
 11 Farley, Paul               9 Friendly                         50.68  
 12 Payne, Carter             10 Ljl                              51.69  
 13 Kennedy, Matthew          10 Piranhas                         51.74  
 14 Manning, Matthew          10 Ljl                              51.90  
 15 Culver, Serg              10 Gcc Swimming                     51.97  
 16 Ferner, Matthew           10 Gcc Swimming                     52.63  
 17 Evans, Will               10 Ljl                              53.43  
 18 McArthur, Aiden           10 Gators                           53.94  
 19 Jung, River                9 Gcc Swimming                     54.13  
 20 Harter, Jacob             10 BUR                              54.31  
 21 Childs, Joshua            10 HL                               54.47  
 22 Pfister, Joshua            9 Ljl                              54.65  
 23 Duggins, Nate              9 Gcc Swimming                     55.44  
 24 Cranford, Bradley          9 Ljl                              55.73  
 25 Atkinson, Grant           10 Ljl                              55.91  
 26 Smith, Ryan                9 Piranhas                         55.97  
 27 Ware, Carson               9 Grandover                        56.51  
 28 Wagner, Griffin            9 Grandover                        56.62  
 29 Rice, Iain                10 Piranhas                         56.73  
 30 Dutch, Christopher         9 Ljl                              56.75  
 31 Kantoris, Carson           9 Ridgewood                        56.90  
 32 Blaser, Paul               9 YB                               57.16  
 33 Kreager, Ethan             9 Gators                           57.27  
 34 Lempp, Sam                 9 Grandover                        57.57  
 35 Wagemans, Christian       10 Ljl                              58.42  
 36 Dvoskin, Eli               9 Ljl                              58.89  
 37 Hazel, Parker              9 Sherwood                         59.40  
 38 Posacki, Christopher      10 Ljl                              59.55  
 39 Greenland, Joseph          9 HL                               59.98  
 40 Moton, Ryan                9 Ljl                            1:00.34  
 41 Abele, Joe                10 CCC                            1:02.19  
 42 Clausen, Gabe             10 BUR                            1:02.40  
 43 Skidmore, Benjamin        10 HL                             1:03.13  
 44 Edwards, Andrew            9 Elks Gso                       1:03.50  
 45 Wilson, Colby             10 Lawndale                       1:03.56  
 46 Connors, Austin            9 Sherwood                       1:03.85  
 47 Egloff, Jacob              9 Lawndale                       1:05.26  
 48 Cross, Charlie             9 Piranhas                       1:06.12  
 49 Baker, Mason               9 Gators                         1:07.14  
 50 Pascavage, Mathew          9 Elks                           1:07.23  
 51 Reynolds, Joel             9 HL                             1:09.12  
 52 Lilley, Michael            9 Lawndale                       1:10.64  
 53 Hiatt, Ethan               9 Elks                           1:11.70  
 54 Cook, Grayson              9 Lawndale                       1:11.78  
 55 Murray, Brendan            9 Elks Gso                       1:12.05  
 56 Oaster, Connor             9 Elks Gso                       1:14.47  
 57 Askew, Owen               10 Piranhas                       1:14.50  
 58 Dumoulin, Ethan            9 Elks                           1:14.77  
 59 Wortman, Evan             10 Gators                         1:15.64  
 60 Norwood, Seth             10 BUR                            1:16.27  
 61 Perfetti, Jordi           10 Gators                         1:18.62  
 62 Fugaro, Matthew           10 BUR                            1:20.19  
 63 Simons, Austin            10 Gators                         1:22.07  
 64 Allen, Jack                9 Lawndale                       1:22.47  
 65 Warren, Griffin            9 Elks Gso                       1:25.29  
 66 Tricot, Alexander          9 Piranhas                       1:26.18  
 67 Rajakumar, Mohnik         10 YB                             1:49.37  
 -- Aekins, Elijah            10 YB                                  DQ  
 -- Peaslee, Curtis            9 Orcas                               DQ  
 -- Kellum, Chad               9 Ljl                                 DQ  
 -- Clifford, Andrew          10 Gators                              DQ  
 -- Flaherty, John             9 Ljl                                 DQ  
 -- Goller, Bryce             10 Ljl                                 DQ  
 -- Byrd, Chris               10 Elks Gso                            DQ  
 
Event 111  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huffman, KK               12 Friendly                         39.79  
  2 Gould, Courtney           12 CCC                              40.61  
  3 Drees, Selena             12 Friendly                         40.98  
  4 Brogden, Elizabeth        11 Gators                           41.07  
  5 Peterson, Margaret-Ann    11 Friendly                         41.20  
  6 Cline, Sarah              12 Ljl                              41.55  
  7 Paul, Ashley              12 Ridgewood                        41.67  
  8 Shepherd, Erin            12 Ljl                              41.80  
  9 Smith, Abigail            12 Piranhas                         42.50  
 10 Forbis, Katerina          12 Gcc Swimming                     42.92  
 11 Wellmaker, Maria          12 Gators                           43.00  
 12 Maddrey, Claire           12 Gators                           43.24  
 13 Augustin, Allie           11 Orcas                            43.46  
 14 Bates, Allie              12 Orcas                            43.95  
 15 Corcoran, Allie           11 Gators                           43.96  
 16 Riley, Saunders           12 Ridgewood                        44.14  
 17 Witte, Claire             11 Elks Gso                         44.21  
 18 Bugbee, Mackenzie         12 BUR                              44.30  
 19 Bowden, Rachel            11 Gators                           44.48  
 20 Greer, Kailyn             11 Gators                           44.71  
 21 Griffin, Susie            11 Elks                             44.77  
 22 Ehinger, Sydney           11 Ljl                              44.89  
 23 Grevas, Toni              12 Adams Farm                       44.96  
 24 Adams, Kendall            12 Ljl                              45.01  
 25 Allen, Jenna              12 Ridgewood                        45.17  
 26 Hager, Roxie              11 Elks Gso                         45.37  
 27 Costa, Joyce              11 YB                               45.55  
 28 Lucey, Becca              11 Gators                           45.76  
 29 Boggs, Emily              11 Orcas                            45.87  
 30 Hall, Addy                11 Gators                           46.10  
 31 Richardson, Maggie        11 Gators                           46.22  
 32 Johnson, Katie            11 Gators                           46.30  
 33 Loyd, Emma                11 BUR                              46.51  
 34 Newman, Melissa           12 Adams Farm                       46.60  
 35 Clegg, Audrey             11 Friendly                         46.65  
 36 Cowan, Mary Mac           11 Gcc Swimming                     46.66  
 37 Mallard, Esther           11 Gators                           46.69  
 38 Corso, Madeline           12 Orcas                            46.87  
 39 Flemming, Montana         12 Adams Farm                       47.00  
 40 Massengale, Caroline      11 Elks                             47.08  
 41 Henshall, Frances         11 HL                               47.42  
 42 Frye, Kayla               11 Orcas                            47.44  
 43 Farrell, Caroline         11 Ridgewood                        47.69  
 44 Brockman, Katie           11 Gators                           47.70  
 45 Hunt, Kendall             11 Gcc Swimming                     47.72  
 46 Carr, Sabrina             12 Lawndale                         47.75  
 47 Hendrickson, Cameron      12 Gcc Swimming                     47.80  
 48 Eagleton, Emily           11 Ridgewood                        47.81  
 49 Bibler, Nina              11 HL                               47.85  
 50 Tumlin, Alex              11 SFCC                             47.94  
 51 Washington, Samantha      12 YB                               48.07  
 52 O'Halloran, Carolyn       11 CCC                              48.46  
 53 McLamb, Kayla             11 Elks Gso                         48.92  
 54 Furches, Gwynne           12 Gators                           49.20  
 55 Moffitt, Mary Layton      12 Gcc Swimming                     49.26  
 56 Mahiko, Kana              11 BUR                              49.66  
 57 Orcutt, Brittany          11 Elks                             49.78  
 58 Kivett, Katherine         11 Gators                           49.98  
 59 Auten, Molly              11 Friendly                         50.34  
 60 Ward, Chesney             11 Grandover                        50.85  
 61 Johnson, Hannah           12 BUR                              51.03  
 62 Bradsher, Taylor          12 Lawndale                         51.30  
 63 Tedder, Kaitlyn           11 Adams Farm                       51.32  
 64 Majors, Francis           12 Elks Gso                         51.47  
 65 Cothern, Hannah           11 SESC                             51.75  
 66 Kinley, Campbell          11 Adams Farm                       52.17  
 67 Blake, Gracen             11 Piranhas                         52.69  
 68 Strickland, Carrie        11 Piranhas                         52.90  
 69 English, Caroline         11 Sherwood                         52.91  
 70 Richardson, Lindsay       12 YB                               53.02  
 71 Jacobs, Olivia            11 Piranhas                         53.19  
 72 Byrd, Kori                11 Elks Gso                         53.92  
 73 Malcolm, Carly            11 Elks                             53.99  
 74 McKinney, Margaret        12 Lawndale                         54.13  
 75 Reece, Madison            12 Elks                             54.19  
 76 LeTourneau, Allison       11 BF                               54.45  
 77 Grossman-Orr, Cayla       12 YB                               54.54  
 78 Parrish, Hannah           11 Friendly                         54.73  
 79 Zielny, Brianna           11 Lawndale                         54.80  
 80 Schroeder, Tara           11 HF                               54.97  
 81 Orenstein, Mariah         12 BUR                              55.16  
 82 Ford, Jillian             11 BUR                              55.83  
 83 Evans, Madelyn            12 Elks                             57.43  
 84 Lonon, Caroline           11 YB                               57.48  
 85 Labor, Reagan             11 Elks                             58.79  
 86 Scott, Katie              11 Lawndale                         59.07  
 87 Kelly, Emily              11 BUR                              59.22  
 88 Rainey, Morgan            12 Elks                             59.79  
 89 Stamey, Elizabeth         11 Grandover                      1:00.48  
 90 Burns, Maggie             11 Sherwood                       1:00.64  
 91 Smallwood, DJ             11 YB                             1:02.00  
 92 Graney, Molly             11 Elks                           1:03.49  
 93 Ysidron, Julia            11 Gators                         1:04.49  
 94 Borowicz, Laura           12 BUR                            1:05.14  
 95 Bird, Mattie              11 Grandover                      1:05.43  
 96 Hall, Riley               11 Ljl                            1:06.08  
 97 VanVeen, Loganne          11 Piranhas                       1:08.25  
 98 Horton, Cali              12 Elks                           1:11.27  
 99 Granberg, Sofia           12 Adams Farm                     1:16.69  
100 Butler, Lauren            11 SESC                           1:19.20  
 -- Shull, Katherine          12 Orcas                               DQ  
 -- Davis, Hayden             11 Elks                                DQ  
 -- Peragine, Loreena         11 YB                                  DQ  
 -- McDonald, Addi            12 Orcas                               DQ  
 -- Yount, Julia              12 Gators                              DQ  
 -- Hasteadt, Jessica         12 Orcas                               DQ  
 -- Wares, Susannah           12 Friendly                            DQ  
 -- Gonzalez, Selena          12 Ljl                                 DQ  
 -- Lloyd, Alexis             12 Adams Farm                          DQ  
 -- Saunders, Megan           12 Friendly                            DQ  
 -- Farrell, Louise           11 Ridgewood                           DQ  
 
Event 112  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knox, Reid                12 Gcc Swimming                     36.39  
  2 Sullivan, Patrick         11 Gcc Swimming                     40.44  
  3 Deuterman, Spencer        11 HL                               41.40  
  4 Lilley, Alex              12 Lawndale                         42.49  
  5 Chmil, Nicholas           12 Ljl                              43.37  
  6 Suggs, Joseph             12 HL                               43.76  
  7 Fussell, Kevin            12 Ljl                              44.50  
  8 Dunham, Addison           11 Elks Gso                         44.81  
  9 Worsley, Austin           12 HL                               44.95  
 10 Whitt, Adam               12 Ljl                              44.96  
 11 Jones, Ian                11 Friendly                         45.05  
 12 Brady, Dawson             11 Ljl                              45.65  
 13 Groves, Harper            11 Ridgewood                        45.82  
 14 Cooke, Bailey             11 Gcc Swimming                     46.20  
 15 Harris, Mitchell          12 Ljl                              46.47  
 16 Hurd, Mitchell            11 Elks Gso                         47.00  
 17 Hughes, Jordan            11 YB                               48.02  
 18 Deuterman, Jake           12 Gcc Swimming                     48.08  
 19 Lake, Drew                12 Ljl                              48.31  
 20 Tierney, Aiden            11 Friendly                         48.36  
 21 Fuquay, Bryan             11 Elks Gso                         48.69  
 22 Hall, James               11 Lawndale                         48.71  
 23 Rackers, Nathan           12 Lawndale                         48.76  
 24 Spaeh, Calvin             11 Friendly                         49.31  
 25 Reitzel, Cam              12 Ridgewood                        50.75  
 26 Hunsucker, Logan          12 HL                               50.78  
 27 Ring, Wesley              11 Orcas                            51.33  
 28 Serpe, Julian             12 Ljl                              52.78  
 29 Pradetto, John            11 Elks Gso                         53.22  
 30 Abbott, James             11 Orcas                            53.43  
 31 Bursche, Nicolas          11 Ljl                              53.44  
 32 Smith, Rowan              11 Friendly                         53.86  
 33 Gomez, Andrew             11 Adams Farm                       54.10  
 34 Gorham, Coley             12 Ridgewood                        54.60  
 35 Bentsen, Blaine           11 Gcc Swimming                     55.83  
 36 Whitehouse, Eli           11 Friendly                         56.19  
 37 Stamey, Blanton           11 Grandover                        56.39  
 38 Cates, Ricky              11 Grandover                        56.62  
 39 Edwards, Michael          11 Elks Gso                         56.89  
 40 Carter, Stirling          12 Sherwood                         57.05  
 41 Clark, Will               11 BF                               57.88  
 42 Rigby, Sean               11 Orcas                            58.74  
 43 Hinshaw, Caleb            11 YB                               59.51  
 44 Shiver, Bayley            11 Elks                           1:05.00  
 45 Butler, Austin            12 SESC                           1:11.70  
 46 Woody, Jonathan           11 SCC                            1:16.99  
 47 Carrington, Evan          11 YB                             1:25.27  
 48 Weaver, Nicholas          11 Adams Farm                     1:29.67  
 -- Stark, Mac                11 Gcc Swimming                        DQ  
 -- Chappell, Grant           12 SCC                                 DQ  
 -- Carruthers, Sutton        11 Elks Gso                            DQ  
 -- Allen, Mathew             11 Elks Gso                            DQ  
 -- Myers, Johnathon          12 Elks Gso                            DQ  
 -- Hazel, Spencer            12 Sherwood                            DQ  
 -- Cranford, Wade            11 Ljl                                 DQ  
 
Event 113  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osteen, Anne Bennett      14 Gcc Swimming                     36.19  
  2 Kincaid, Sarah            13 CCC                              38.72  
  3 Wiedbusch, Kirsten        14 Ljl                              39.18  
  4 Livingston, Jenna         14 Gcc Swimming                     39.41  
  5 Craft, Rebecca            13 Gcc Swimming                     39.80  
  6 Belk, Taylor              13 Gators                           40.14  
  7 Churchill, Tori           13 Elks Gso                         40.35  
  8 Anderson, Olivia          13 Orcas                            40.41  
  9 Kreber, Carly             13 Gcc Swimming                     40.53  
 10 Craft, Mary Kathryn       14 Gcc Swimming                     40.64  
 11 Snider, Roxanne           13 Friendly                         40.74  
 12 Childress, Morgan         14 Orcas                            40.80  
 13 Grady, Elizabeth          13 HL                               40.92  
 14 Walker, Laken             13 Orcas                            41.05  
 15 Kantoris, Chloe           13 Ridgewood                        41.13  
 16 Duke, Savannah            13 Ridgewood                        41.27  
 17 Bursche, Nichole          14 Ljl                              41.37  
 18 Clance, Lauren            14 Lawndale                         41.44  
 19 Hamrick, Julia            13 Gators                           41.67  
 20 Neeble, Madison           13 CCC                              41.82  
 21 Neal, Hannah              13 Friendly                         41.91  
 22 Henshall, Roxanne         14 HL                               42.10  
 23 Bailey, Samantha          13 Friendly                         42.20  
 24 Kesselring, Ashley        13 Orcas                            42.50  
 25 Caccamo, Savannah         14 HL                               42.65  
 26 Dimoff, Gabrielle         14 Friendly                         43.19  
 27 Amberg, Jessica           13 Lawndale                         44.20  
 28 Moncla, Hailey            13 Ljl                              44.31  
 29 Scotto, Brooklyn          14 BF                               44.42  
 30 Galanti, Jennifer         13 Elks                             44.65  
 31 Bryson, Brooke            14 Elks                             44.93  
 32 Wagner, Sydney            13 Lawndale                         44.97  
 33 Redd, Kelly               14 Lawndale                         45.30  
 34 Taylor, Aaliyah           13 YB                               45.51  
 35 Satterfield, Kara         13 SFCC                             45.73  
 36 Nottage, Alexis           13 CCC                              45.86  
 37 Stepnowski, Mary Rose     13 Friendly                         46.57  
 38 McGorty, Jacquelyn        13 Ljl                              46.64  
 39 Kelly, Grace              13 Orcas                            47.04  
 40 Schroeder, Tori           13 HF                               47.22  
 41 Daniel, Mia               13 Adams Farm                       48.31  
 42 Flynn, Halah              14 Gators                           48.48  
 43 Johnson, Alicia           13 YB                               48.58  
 44 Lamb, Hunter              13 Lawndale                         51.32  
 45 West, Jordan              13 Lawndale                         51.99  
 46 Smith, Jenna              13 Adams Farm                       53.38  
 47 Washington, Alexis        14 YB                               53.43  
 48 Thompson, Lia             13 HL                               56.08  
 49 Foster, Daphne            13 YB                               57.77  
 50 McGee, Carly              13 Grandover                      1:04.60  
 -- Spaugh, Caroline          13 HL                                  DQ  
 -- Restina, Carla            13 BUR                                 DQ  
 -- Scott, Rachael            13 Lawndale                            DQ  
 -- Pustay, Molly             13 Elks Gso                            DQ  
 -- Beeninga, Timber          14 Lawndale                            DQ  
 
Event 113  Women 15-19 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merlini, Sandra           18 Friendly                         31.99  
  2 Moncourtois, Nicki        15 Orcas                            32.28  
  3 Webster, Kelly            16 Elks                             33.42  
  4 Lovato, Jennifer          17 Orcas                            33.56  
  5 Spencer, Brooke           16 Elks                             34.06  
  6 Smith, Laura              16 HL                               34.55  
  7 Lillycrop, Laura          16 Adams Farm                       35.37  
  8 Pritchett, Mindy          17 Elks                             36.47  
  9 Champion, Christi         18 CCC                              36.69  
 10 Cranford, Elizabeth       15 Ljl                              37.18  
 11 Hens, Elizabeth           15 Friendly                         37.20  
 12 Murray, Kimberlin         15 CCC                              37.85  
 13 Hassell, Bayly            16 Gcc Swimming                     37.98  
 14 Howland, Lauren           15 HL                               38.36  
 15 Chorpening, Rese          16 Elks                             38.38  
 16 Hess, Katie               16 HL                               38.47  
 17 Komsa, Anna               15 Friendly                         38.88  
 18 Andersen, Katie           15 Gcc Swimming                     39.12  
 19 Wiedbusch, Megan          15 Ljl                              39.78  
 20 Kleisch, Kaki             16 Gcc Swimming                     39.80  
 21 Mueller, Claire           16 HL                               39.93  
 22 McGorty, Jennifer         17 Ljl                              40.02  
 23 Spain, Kelsey             16 Elks Gso                         40.08  
 24 Caudle, Anna              15 Lawndale                         40.16  
 25 Prendergast, Caila        15 Gators                           40.28  
 26 Kivett, Lindsay           15 Gators                           40.86  
 27 Wagner, Sandy             16 Adams Farm                       41.85  
 28 Lyon, Amy                 15 Gcc Swimming                     42.67  
 29 Fritz, Maddie             15 Friendly                         42.83  
 30 Turk, Molly               15 Lawndale                         43.18  
 31 Brannigan, Kelly          16 Gcc Swimming                     43.79  
 32 O'Brien, Lindley          15 Gators                           44.40  
 33 Creech, Caroline          16 Elks Gso                         44.94  
 34 Evans, Kelsey             17 Elks Gso                         45.21  
 35 Ebright, Ashley           17 Adams Farm                       46.23  
 36 Ball, Christin            17 Lawndale                         47.28  
 37 Mize, Caroline            15 HL                               49.51  
 38 Smith, Kendra             15 Adams Farm                       52.54  
 39 Jacobs, Sara              15 Piranhas                         53.08  
 -- Palat, Nicole             15 Gators                              DQ  
 -- Johnson, Jaycee           15 BF                                  DQ  
 -- Holland, Sarah            16 Ljl                                 DQ  
 -- Taggart, Amy              16 Ljl                                 DQ  
 -- Smith, Sarah              17 Lawndale                            DQ  
 
Event 114  Men 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Jack             13 Friendly                         32.86  
  2 Ruhm, Peter               14 Friendly                         33.32  
  3 Huffman, Andrew           14 Friendly                         33.90  
  4 Kaylor, Eric              14 HL                               35.02  
  5 Starnes, Bo               13 HL                               36.69  
  6 Farley, Joseph            13 Friendly                         38.20  
  7 Kinard, Austin            14 Lawndale                         38.78  
  8 Allen, Stephan            13 Elks Gso                         39.00  
  9 Simpson, Jake             13 HL                               39.05  
 10 Mansell, Chase            13 SFCC                             39.73  
 11 Cozart, James             14 Orcas                            39.79  
 12 Auel, Kyle                13 HL                               41.11  
 13 Mason, Harley             13 YB                               41.21  
 14 Kenion, Walker            14 Orcas                            42.08  
 15 Sachs, T.J.               14 YB                               42.33  
 16 Bates, Austin             14 Orcas                            42.39  
 17 Sears, Will               14 SFCC                             43.74  
 17 Wiener, Zach              14 Orcas                            43.74  
 19 Allen, Scotty             13 Elks Gso                         44.28  
 20 Spain, Joshua             13 Elks Gso                         44.35  
 21 Peterson, Wyatt           14 Friendly                         44.47  
 22 Becknell, Spencer         14 Lawndale                         44.58  
 23 Gates, Henry              14 Friendly                         44.63  
 24 LeTourneau, Cameron       14 BF                               45.21  
 25 Gonzalez, Jesse           13 Ljl                              45.60  
 26 Vaughan, Zack             13 HL                               46.18  
 27 Overbey, Tucker           14 Grandover                        47.25  
 28 Rigby, Adam               13 Orcas                            47.44  
 29 Camp, Patrick             14 Elks                             48.03  
 30 Hebert, Austin            14 Elks                             48.51  
 31 Edwards, Robert           13 Elks Gso                         48.98  
 32 Purcell, Jack             13 Grandover                        49.14  
 33 Tierney, Patrick          13 Friendly                         49.35  
 34 Brockman, Holt            13 Gators                           49.37  
 35 Allen, Zachary            14 BF                               49.43  
 36 Ford, Kolsen              13 Elks Gso                         52.73  
 37 Johnson, Colby            13 BF                               58.64  
 38 Earls, Christian          13 Elks                             59.42  
 39 Nield, Liam               13 Ljl                            1:08.49  
 -- Rahn, Eric                13 HL                                  DQ  
 
Event 114  Men 15-19 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huffman, Hunter           17 Friendly                         29.58  
  2 Lundqvist, Sebastian      15 Friendly                         31.17  
  3 Billington, Elliot        15 Friendly                         31.38  
  4 Harrill, Harrison         17 Friendly                         31.45  
  5 Henley, Weston            18 Friendly                         31.84  
  6 Martini, Austin           15 HL                               32.02  
  7 McMullen, Patrick         16 Friendly                         32.53  
  8 Kantlehner, Charles       17 Sherwood                         32.85  
  9 Mearns, David             17 SESC                             34.58  
 10 Barnard, Brett            16 Ljl                              35.28  
 11 Buffington, Alex          15 Ljl                              35.46  
 12 Needham, Geoffry          15 CCC                              35.84  
 13 Hall, Michael             15 Lawndale                         37.35  
 14 Butler, Houstin           15 Elks                             37.41  
 15 Kilmartin, Patrick        15 HL                               37.82  
 16 Reeve, Jonathon           16 HL                               38.10  
 17 Herbolich, Aidan          15 Friendly                         38.35  
 18 Harrah, Andrew            18 Ljl                              38.42  
 19 Ebright, Chris            15 Adams Farm                       38.44  
 20 Buffington, Jacob         17 Ljl                              39.44  
 21 Feldman, Ilya             18 HL                               39.53  
 22 Chappell, Seth            18 SESC                             41.63  
 23 Rayl, Mitch               16 SESC                             42.33  
 24 Vass, Bennett             16 Friendly                         42.57  
 25 Knox, Slater              15 Gcc Swimming                     42.63  
 26 Benz, Jonathan            15 Adams Farm                       45.51  
 27 Kwapil, William           15 Gators                         1:14.84  
 -- Stepnowski, Mark          15 Friendly                            DQ  
 -- Fifield, Stiles           15 Gcc Swimming                        DQ  
 -- Nield, Matt               18 Ljl                                 DQ  
 
Event 115  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Mason              10 Friendly                         33.08  
  2 Silknitter, Tommy         10 Friendly                         33.89  
  3 Kreager, Ben              10 Friendly                         35.28  
  4 Drees, Zane                9 Friendly                         37.60  
  5 Trevey, Walker             9 Gcc Swimming                     37.79  
  6 Ross, Peter               10 YB                               38.01  
  7 Ferner, Matthew           10 Gcc Swimming                     38.44  
  8 Payne, Carter             10 Ljl                              38.66  
  9 Henegar, Taylor            9 Friendly                         38.78  
 10 Tillman, Harrison         10 Friendly                         38.90  
 11 Riggs, Ben                 9 Elks Gso                         39.14  
 12 Kayhko, Edmund             9 Ljl                              39.27  
 13 Nottage, Nicholas         10 CCC                              39.46  
 14 Fowler, Riley              9 Gators                           39.90  
 15 Deaton, Tyler             10 Gcc Swimming                     40.28  
 16 Billington, Luke           9 Friendly                         40.48  
 17 Atwell, Kirk               9 HL                               40.56  
 18 Schwartz, Ben             10 HL                               40.62  
 19 Culver, Serg              10 Gcc Swimming                     40.82  
 20 Hager, Branden             9 Elks Gso                         41.02  
 21 Atkinson, Grant           10 Ljl                              41.29  
 22 Murray, Thomas             9 Ljl                              41.39  
 23 Wagner, Griffin            9 Grandover                        41.62  
 24 Goodwin, Tommy             9 Gators                           41.69  
 25 Butler, Patrick            9 SCC                              41.71  
 26 Spillane, Joseph          10 Ljl                              41.77  
 27 Cranford, Bradley          9 Ljl                              41.81  
 28 Miller, Ben                9 SCC                              42.15  
 29 Harris, Spencer            9 Ljl                              42.28  
 30 Smith, Ryan                9 Piranhas                         42.99  
 31 Goller, Bryce             10 Ljl                              43.13  
 32 Farrelly, Patrick         10 Gators                           43.36  
 33 Kennedy, Matthew          10 Piranhas                         43.61  
 34 Duggins, Nate              9 Gcc Swimming                     43.83  
 35 Flaherty, John             9 Ljl                              44.00  
 36 Dutch, Christopher         9 Ljl                              44.03  
 37 Moton, Ryan                9 Ljl                              44.91  
 38 Armstrong, Blake           9 Elks                             45.32  
 39 Abele, Joe                10 CCC                              45.33  
 40 Wilson, Colby             10 Lawndale                         45.40  
 41 Jung, River                9 Gcc Swimming                     45.47  
 42 Childs, Joshua            10 HL                               45.65  
 43 Hazel, Parker              9 Sherwood                         45.88  
 44 Farley, Paul               9 Friendly                         45.90  
 45 Skidmore, Benjamin        10 HL                               46.54  
 46 Lempp, Sam                 9 Grandover                        46.60  
 47 Evans, Will               10 Ljl                              46.63  
 48 McArthur, Aiden           10 Gators                           46.94  
 49 Clausen, Gabe             10 BUR                              47.42  
 49 Rice, Iain                10 Piranhas                         47.42  
 51 Dunham, Davis             10 Sherwood                         48.60  
 52 Blaser, Paul               9 YB                               48.79  
 53 Greenland, Joseph          9 HL                               48.87  
 54 Hebert, Carson            10 Elks                             49.10  
 55 Perfetti, Jordi           10 Gators                           49.29  
 56 Byrd, Chris               10 Elks Gso                         49.39  
 57 Egloff, Jacob              9 Lawndale                         49.60  
 58 Smith, Ben                 9 SCC                              49.77  
 59 Ware, Carson               9 Grandover                        49.79  
 60 Barbogallo, Joseph        10 BUR                              49.83  
 61 Strag, Harrison            9 Elks                             50.06  
 62 Kellum, Chad               9 Ljl                              50.22  
 63 Kantoris, Carson           9 Ridgewood                        50.56  
 64 Huntoon, Dylan             9 BUR                              51.03  
 65 Cross, Charlie             9 Piranhas                         51.21  
 66 Connors, Austin            9 Sherwood                         51.44  
 67 Kreager, Ethan             9 Gators                           51.47  
 68 Norwood, Seth             10 BUR                              52.50  
 69 Reynolds, Joel             9 HL                               53.25  
 70 Wortman, Evan             10 Gators                           53.60  
 71 Simons, Austin            10 Gators                           53.84  
 72 Baker, Mason               9 Gators                           53.98  
 73 Murray, Brendan            9 Elks Gso                         54.88  
 74 Allen, Jack                9 Lawndale                         55.09  
 75 Aekins, Elijah            10 YB                               55.29  
 76 Clifford, Andrew          10 Gators                           56.75  
 77 Lilley, Michael            9 Lawndale                         56.98  
 78 Hiatt, Ethan               9 Elks                             57.43  
 79 Harter, Jacob             10 BUR                              57.45  
 80 Cheek, Bryce               9 BUR                              57.66  
 81 Song, Paul                10 BUR                              57.68  
 82 Oaster, Connor             9 Elks Gso                         58.93  
 83 Cook, Grayson              9 Lawndale                         59.15  
 84 Pascavage, Mathew          9 Elks                             59.80  
 85 Warren, Griffin            9 Elks Gso                       1:00.26  
 86 Peaslee, Curtis            9 Orcas                          1:01.87  
 87 Edwards, Andrew            9 Elks Gso                       1:02.41  
 88 Tricot, Alexander          9 Piranhas                       1:03.43  
 89 Dvoskin, Eli               9 Ljl                            1:07.62  
 90 Fugaro, Matthew           10 BUR                            1:21.06  
 91 Rajakumar, Mohnik         10 YB                             1:26.92  
 -- Dumoulin, Ethan            9 Elks                                DQ  
 
Event 116  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Forbis, Katerina          12 Gcc Swimming                     31.40  
  2 Shepherd, Erin            12 Ljl                              31.96  
  3 Houghton, Araya           12 Lawndale                         32.10  
  4 Doyle, Christy            12 CCC                              32.38  
  5 Huffman, KK               12 Friendly                         32.39  
  6 Auel, Morgan              11 HL                               32.48  
  7 Debnam, Caroline          12 Elks Gso                         32.61  
  8 Townes, Susannah          11 Gcc Swimming                     32.89  
  9 Gould, Courtney           12 CCC                              33.06  
 10 Pinyan, Elizabeth         12 HL                               33.16  
 11 Hazen, Courtney           11 Adams Farm                       33.31  
 12 Witte, Claire             11 Elks Gso                         33.73  
 13 Reginaldi, Maria          12 Ljl                              33.77  
 14 Faircloth, Mary Scott     12 Gcc Swimming                     33.91  
 15 Drees, Selena             12 Friendly                         34.13  
 16 Creech, Rebekah           12 Elks Gso                         34.44  
 17 Gourley, Sarah            12 CCC                              34.46  
 18 Maddrey, Claire           12 Gators                           34.47  
 19 Lucas, Megan              11 Ridgewood                        34.50  
 20 O'Halloran, Carolyn       11 CCC                              35.16  
 21 Riley, Saunders           12 Ridgewood                        35.25  
 22 Mallard, Esther           11 Gators                           35.37  
 22 Peterson, Abby            11 Gators                           35.37  
 24 Smith, Abigail            12 Piranhas                         35.41  
 25 Peterson, Margaret-Ann    11 Friendly                         35.61  
 26 Lucey, Becca              11 Gators                           35.62  
 27 Vaughan, Zoe              11 HL                               35.90  
 28 Bowden, Sarah             12 Gators                           36.11  
 29 Hall, Addy                11 Gators                           36.14  
 30 Blake, Ryenne             12 Piranhas                         36.24  
 31 Gray, Neely               12 CCC                              36.42  
 32 Brogden, Elizabeth        11 Gators                           36.52  
 33 Augustin, Allie           11 Orcas                            36.61  
 34 Cary, Carson              11 Adams Farm                       36.65  
 35 Massengale, Caroline      11 Elks                             36.72  
 36 Wares, Susannah           12 Friendly                         36.86  
 37 Cheek, Sydney             12 BUR                              36.88  
 38 Bates, Allie              12 Orcas                            36.92  
 39 Mahiko, Kana              11 BUR                              37.02  
 40 Yount, Julia              12 Gators                           37.16  
 41 Kivett, Katherine         11 Gators                           37.20  
 42 Morgan, Summer            12 Elks Gso                         37.21  
 43 Bibler, Nina              11 HL                               37.36  
 44 Johnson, Katie            11 Gators                           37.48  
 45 Griffin, Susie            11 Elks                             37.52  
 46 Hendrickson, Cameron      12 Gcc Swimming                     37.82  
 47 Corcoran, Allie           11 Gators                           37.96  
 48 Halchin, Emma             12 CCC                              38.03  
 49 Wettach, Meredith         12 Elks Gso                         38.04  
 50 McLamb, Kayla             11 Elks Gso                         38.07  
 51 Grevas, Toni              12 Adams Farm                       38.14  
 52 Amos, Elizabeth           11 BUR                              38.15  
 53 Newman, Melissa           12 Adams Farm                       38.17  
 54 Corso, Madeline           12 Orcas                            38.18  
 55 Allen, Jenna              12 Ridgewood                        38.19  
 56 Williams, Daryl           11 Friendly                         38.27  
 57 LeTourneau, Allison       11 BF                               38.30  
 58 Adams, Kendall            12 Ljl                              38.61  
 59 Washington, Samantha      12 YB                               38.64  
 60 Little, Charlie           11 Lawndale                         38.69  
 61 Furches, Gwynne           12 Gators                           38.71  
 62 Klebosis, Maria           12 Adams Farm                       38.74  
 63 Rainey, Morgan            12 Elks                             38.94  
 64 Farrell, Caroline         11 Ridgewood                        38.96  
 65 Clegg, Audrey             11 Friendly                         38.98  
 66 Bradsher, Taylor          12 Lawndale                         39.04  
 67 Komsa, Katharine          12 Friendly                         39.07  
 67 Cowan, Mary Mac           11 Gcc Swimming                     39.07  
 69 Ward, Chesney             11 Grandover                        39.09  
 70 Henshall, Frances         11 HL                               39.12  
 71 Eagleton, Emily           11 Ridgewood                        39.20  
 72 Frye, Kayla               11 Orcas                            39.26  
 73 Loyd, Emma                11 BUR                              39.37  
 74 Kinley, Campbell          11 Adams Farm                       39.40  
 75 Furches, Jessa            12 Gators                           39.61  
 76 McDonald, Addi            12 Orcas                            39.64  
 77 McKinney, Margaret        12 Lawndale                         39.71  
 78 Farrell, Louise           11 Ridgewood                        39.82  
 79 Moffitt, Mary Layton      12 Gcc Swimming                     40.00  
 80 Greer, Kailyn             11 Gators                           40.20  
 81 Boggs, Emily              11 Orcas                            40.35  
 82 Cothern, Hannah           11 SESC                             40.42  
 82 Johnson, Hannah           12 BUR                              40.42  
 84 Auten, Molly              11 Friendly                         40.68  
 85 Orcutt, Brittany          11 Elks                             40.78  
 86 Richardson, Maggie        11 Gators                           41.08  
 87 Jacobs, Olivia            11 Piranhas                         41.20  
 88 Labor, Reagan             11 Elks                             41.35  
 89 Majors, Francis           12 Elks Gso                         41.50  
 90 Gonzalez, Selena          12 Ljl                              41.53  
 91 Hunt, Kendall             11 Gcc Swimming                     41.56  
 92 Malcolm, Carly            11 Elks                             41.59  
 93 Grossman-Orr, Cayla       12 YB                               41.94  
 94 Tedder, Kaitlyn           11 Adams Farm                       41.98  
 95 Heyn, Maddie              11 Lawndale                         42.03  
 96 Houser, Hannah            11 Sherwood                         42.07  
 97 Bland, Brittany           11 HL                               42.13  
 98 Stamey, Elizabeth         11 Grandover                        42.15  
 99 English, Caroline         11 Sherwood                         42.55  
100 Reece, Madison            12 Elks                             42.61  
101 Peragine, Loreena         11 YB                               43.34  
102 Costa, Joyce              11 YB                               43.70  
103 Lloyd, Alexis             12 Adams Farm                       43.99  
104 Blake, Gracen             11 Piranhas                         44.02  
105 Hasteadt, Jessica         12 Orcas                            44.10  
106 Davis, Hayden             11 Elks                             45.19  
107 Burns, Maggie             11 Sherwood                         45.26  
108 Shull, Katherine          12 Orcas                            45.41  
109 Richardson, Lindsay       12 YB                               46.00  
110 Saunders, Megan           12 Friendly                         46.02  
111 Brockman, Katie           11 Gators                           46.23  
112 Orenstein, Mariah         12 BUR                              47.08  
113 Graney, Molly             11 Elks                             47.10  
114 Dawson, Clara             11 Elks Gso                         47.46  
115 Zielny, Brianna           11 Lawndale                         48.80  
116 Granberg, Sofia           12 Adams Farm                       49.80  
117 Byrd, Kori                11 Elks Gso                         50.32  
118 Schroeder, Tara           11 HF                               50.72  
119 Ysidron, Julia            11 Gators                           50.94  
120 Lonon, Caroline           11 YB                               51.36  
121 Ford, Jillian             11 BUR                              51.40  
122 Parrish, Hannah           11 Friendly                         51.64  
123 Scott, Katie              11 Lawndale                         51.67  
124 Kelly, Emily              11 BUR                              51.74  
125 Meissner, Ashley          11 Piranhas                         52.87  
126 Bird, Mattie              11 Grandover                        53.09  
127 Hall, Riley               11 Ljl                              56.37  
128 VanVeen, Loganne          11 Piranhas                         56.81  
129 Horton, Cali              12 Elks                           1:03.08  
130 Butler, Lauren            11 SESC                           1:03.56  
131 Smallwood, DJ             11 YB                             1:11.75  
 
Event 117  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Ross              12 Gcc Swimming                     29.86  
  2 Stark, Mac                11 Gcc Swimming                     30.38  
  3 Knox, Reid                12 Gcc Swimming                     31.37  
  4 Walker, Jakob             11 Adams Farm                       32.22  
  5 West, Aaron               11 Elks Gso                         32.80  
  6 Chmil, Nicholas           12 Ljl                              32.88  
  7 Boone, Sam                11 HL                               33.01  
  8 Hurd, Mitchell            11 Elks Gso                         33.47  
  9 Sullivan, Patrick         11 Gcc Swimming                     34.13  
 10 Lilley, Alex              12 Lawndale                         34.27  
 11 Lake, Drew                12 Ljl                              34.32  
 12 Cranford, Wade            11 Ljl                              34.57  
 12 Dunham, Addison           11 Elks Gso                         34.57  
 14 Suggs, Joseph             12 HL                               34.59  
 15 Groves, Harper            11 Ridgewood                        35.33  
 16 Farley, Sean              11 Friendly                         35.38  
 17 Myers, Johnathon          12 Elks Gso                         35.45  
 18 Reitzel, Cam              12 Ridgewood                        35.49  
 19 Hawn, Matt                11 Elks                             35.69  
 20 Deuterman, Spencer        11 HL                               35.79  
 21 Jones, Ian                11 Friendly                         35.83  
 22 Hunsucker, Logan          12 HL                               35.97  
 23 Carter, Stirling          12 Sherwood                         36.16  
 24 Fussell, Kevin            12 Ljl                              36.39  
 25 Brady, Dawson             11 Ljl                              37.15  
 26 Carruthers, Sutton        11 Elks Gso                         37.35  
 27 Deuterman, Jake           12 Gcc Swimming                     37.59  
 28 Rackers, Nathan           12 Lawndale                         37.61  
 29 Worsley, Austin           12 HL                               37.72  
 30 Fuquay, Bryan             11 Elks Gso                         37.77  
 31 Pradetto, John            11 Elks Gso                         37.81  
 32 Hanner, Nathan            12 Lawndale                         38.05  
 33 Hall, James               11 Lawndale                         38.07  
 34 Cooke, Bailey             11 Gcc Swimming                     38.93  
 35 Brewington, Brad          11 Sherwood                         39.12  
 36 Allen, Mathew             11 Elks Gso                         39.26  
 37 Spaeh, Calvin             11 Friendly                         39.41  
 38 Miller, Zander            11 SCC                              39.95  
 39 Johnson, Noah             11 BF                               40.06  
 40 Perfetti, Niko            12 Gators                           40.61  
 41 Hughes, Jordan            11 YB                               40.71  
 42 Bentsen, Blaine           11 Gcc Swimming                     41.01  
 43 Perrotti, Alex            12 Elks Gso                         41.04  
 44 Chappell, Grant           12 SCC                              41.06  
 45 Sharpe, Cameron           12 Orcas                            41.67  
 46 Edwards, Michael          11 Elks Gso                         42.53  
 47 Tierney, Aiden            11 Friendly                         43.29  
 48 Clark, Will               11 BF                               43.67  
 49 McEntire, Benjamin        11 Lawndale                         43.68  
 50 Ring, Wesley              11 Orcas                            43.92  
 51 Gomez, Andrew             11 Adams Farm                       45.16  
 52 Gorham, Coley             12 Ridgewood                        45.85  
 53 Shiver, Bayley            11 Elks                             46.05  
 54 Butler, Austin            12 SESC                             48.32  
 55 Woody, Jonathan           11 SCC                              48.39  
 56 Stamey, Blanton           11 Grandover                        49.00  
 57 Smith, Rowan              11 Friendly                         49.37  
 58 Cates, Ricky              11 Grandover                        50.35  
 59 Butler, Pierce            11 SCC                              50.45  
 60 Whitehouse, Eli           11 Friendly                         51.29  
 61 Serpe, Julian             12 Ljl                              51.34  
 62 Hinshaw, Caleb            11 YB                               53.93  
 63 Bursche, Nicolas          11 Ljl                              54.79  
 64 Weaver, Nicholas          11 Adams Farm                       57.39  
 65 Carrington, Evan          11 YB                             1:04.88  
 -- Hayes, Will               11 Grandover                           DQ  
 
Event 118  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Kiya              13 Adams Farm                       29.82  
  2 Robinson, Taylor          14 Elks Gso                         30.86  
  3 Childress, Morgan         14 Orcas                            31.12  
  4 Wiedbusch, Kirsten        14 Ljl                              31.19  
  5 Walker, Laken             13 Orcas                            31.25  
  6 Tomlin, Sarah             13 Adams Farm                       31.44  
  7 Merlini, Lauren           14 Friendly                         31.52  
  8 Kincaid, Sarah            13 CCC                              31.72  
  9 Snider, Roxanne           13 Friendly                         31.76  
 10 Lempp, Rachel             13 Grandover                        32.09  
 11 Neal, Hannah              13 Friendly                         32.17  
 12 Hamrick, Julia            13 Gators                           32.20  
 13 Roueche, Alicia           14 HL                               32.28  
 14 Craft, Mary Kathryn       14 Gcc Swimming                     32.35  
 15 Terrell, Sarah            14 HL                               32.53  
 16 Churchill, Tori           13 Elks Gso                         32.63  
 17 Pustay, Molly             13 Elks Gso                         32.68  
 18 Kreber, Carly             13 Gcc Swimming                     32.98  
 19 Bryson, Brooke            14 Elks                             33.07  
 20 Bailey, Samantha          13 Friendly                         33.11  
 21 Fernandez, Hannah         13 HL                               33.23  
 22 Griggs, Kristina          13 Adams Farm                       33.25  
 23 Anderson, Olivia          13 Orcas                            33.36  
 24 Key, Hannah               13 Elks                             33.39  
 25 Craft, Rebecca            13 Gcc Swimming                     33.48  
 26 Livingston, Jenna         14 Gcc Swimming                     33.49  
 27 Moncla, Hailey            13 Ljl                              33.57  
 28 Scott, Rachael            13 Lawndale                         33.83  
 29 Duke, Savannah            13 Ridgewood                        34.01  
 30 Grady, Elizabeth          13 HL                               34.03  
 31 Henshall, Roxanne         14 HL                               34.04  
 32 Belk, Taylor              13 Gators                           34.05  
 33 Duhan, Stephanie          14 Elks Gso                         34.17  
 34 Bursche, Nichole          14 Ljl                              34.26  
 35 Schneiderman, Rebecca     13 Elks Gso                         34.35  
 36 Daniel, Mia               13 Adams Farm                       34.58  
 37 Spaugh, Caroline          13 HL                               34.73  
 38 Gafford, Caroline         13 HF                               35.01  
 39 Beeninga, Timber          14 Lawndale                         35.04  
 40 Wagner, Sydney            13 Lawndale                         35.07  
 41 Westenberg, Sydney        13 BUR                              35.13  
 42 Satterfield, Kara         13 SFCC                             35.24  
 43 McGorty, Jacquelyn        13 Ljl                              35.34  
 44 Flynn, Halah              14 Gators                           35.50  
 45 Dimoff, Gabrielle         14 Friendly                         35.62  
 46 Plott, Kenley             13 HF                               35.69  
 47 Taylor, Aaliyah           13 YB                               35.75  
 48 Restina, Carla            13 BUR                              35.80  
 48 Washington, Alexis        14 YB                               35.80  
 50 Holt, Kasey               13 BUR                              35.92  
 51 Nottage, Alexis           13 CCC                              35.95  
 52 Redd, Kelly               14 Lawndale                         36.47  
 53 Kesselring, Ashley        13 Orcas                            36.49  
 54 Stepnowski, Mary Rose     13 Friendly                         36.58  
 55 Weeks, Abbey              13 SCC                              37.39  
 56 Kantoris, Chloe           13 Ridgewood                        37.44  
 57 Amberg, Jessica           13 Lawndale                         37.88  
 58 Buffington, Olivia        13 Ljl                              38.10  
 59 Johnson, Alicia           13 YB                               38.29  
 60 Galanti, Jennifer         13 Elks                             38.30  
 61 Holmes, Katie             13 Lawndale                         38.79  
 62 Meissner, Mallory         13 Piranhas                         38.99  
 63 Lamb, Hunter              13 Lawndale                         39.05  
 64 Clance, Lauren            14 Lawndale                         39.19  
 65 Schroeder, Tori           13 HF                               39.25  
 66 Kennedy, Kelly            13 Piranhas                         39.36  
 67 Thompson, Lia             13 HL                               41.88  
 68 Smith, Jenna              13 Adams Farm                       41.96  
 69 West, Jordan              13 Lawndale                         46.40  
 70 McGee, Carly              13 Grandover                        51.61  
 71 Foster, Daphne            13 YB                               52.96  
 -- Kelly, Grace              13 Orcas                               DQ  
 
Event 118  Women 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trull, Anna               17 Gators                           27.67  
  2 Adams, Charlotte          15 Elks                             28.20  
  3 Chasse, Isabel            17 Friendly                         28.46  
  4 Merlini, Sandra           18 Friendly                         28.53  
  5 Capps, Chelsea            17 Friendly                         28.54  
  6 Cochran, Olivia           17 Elks                             28.68  
  7 Moncourtois, Nicki        15 Orcas                            28.69  
  8 Newman, Claire            15 Gcc Swimming                     28.82  
  9 Bryson, Jessie            17 Elks                             28.86  
 10 Hill, Alex                15 Gators                           28.87  
 11 Johnson, Jaycee           15 BF                               29.31  
 12 Cranford, Elizabeth       15 Ljl                              29.42  
 13 Reasons, Meghan           15 Orcas                            29.46  
 14 McGorty, Jennifer         17 Ljl                              29.58  
 15 Oliver, Devon             15 HL                               29.85  
 16 Halchin, Stephanie        17 CCC                              30.10  
 17 Creech, Sarah             18 Elks Gso                         30.31  
 18 Lamb, Carson              15 Lawndale                         30.32  
 19 Barnard, Evynn            15 Ljl                              30.58  
 20 Heist, Addie              15 Ljl                              30.70  
 21 Turk, Molly               15 Lawndale                         31.23  
 22 Trull, Lucy               15 Gators                           31.24  
 23 Hassell, Bayly            16 Gcc Swimming                     31.53  
 24 Pritchett, Mindy          17 Elks                             31.55  
 24 Walker, Amia              15 Adams Farm                       31.55  
 26 Champion, Christi         18 CCC                              31.66  
 27 Hens, Elizabeth           15 Friendly                         31.84  
 28 Komsa, Anna               15 Friendly                         32.32  
 29 Daniel, Stella            16 Adams Farm                       32.44  
 29 Hess, Katie               16 HL                               32.44  
 31 Kivett, Lindsay           15 Gators                           32.71  
 32 Brannigan, Kelly          16 Gcc Swimming                     32.97  
 33 Dimoff, Michaela          15 Friendly                         33.01  
 34 Caudle, Anna              15 Lawndale                         33.14  
 35 Chorpening, Rese          16 Elks                             33.16  
 36 Howland, Lauren           15 HL                               33.31  
 37 Palat, Nicole             15 Gators                           33.38  
 38 Fritz, Maddie             15 Friendly                         33.74  
 39 Wagner, Sandy             16 Adams Farm                       33.79  
 40 Morton, Lauren            15 CCC                              34.11  
 41 Vass, Whitney             17 Lawndale                         34.27  
 42 Wiedbusch, Megan          15 Ljl                              34.94  
 43 Smith, Caitlin            15 Adams Farm                       35.32  
 44 Ball, Christin            17 Lawndale                         36.02  
 45 Lyon, Amy                 15 Gcc Swimming                     36.44  
 46 O'Brien, Lindley          15 Gators                           36.84  
 47 Prendergast, Caila        15 Gators                           36.98  
 48 Creech, Caroline          16 Elks Gso                         37.02  
 49 Mize, Caroline            15 HL                               37.36  
 49 Evans, Kelsey             17 Elks Gso                         37.36  
 51 Hellen, Deborah           15 Friendly                         38.09  
 52 Ebright, Ashley           17 Adams Farm                       38.54  
 53 Smith, Kendra             15 Adams Farm                       44.50  
 54 Jacobs, Sara              15 Piranhas                         47.49  
 
Event 119  Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olzer, Daniel             14 Lawndale                         27.80  
  2 Huffman, Andrew           14 Friendly                         28.46  
  3 Brady, Preston            13 Friendly                         28.58  
  4 Hudnell, Julian           13 Friendly                         29.07  
  5 LeTourneau, Cameron       14 BF                               29.58  
  6 Self, Luke                14 Adams Farm                       29.76  
  7 Starnes, Bo               13 HL                               29.84  
  8 Harwood, Spencer          14 Orcas                            29.97  
  9 Simpson, Jake             13 HL                               30.21  
 10 Wilson, Banks             13 SFCC                             30.44  
 11 Farley, Joseph            13 Friendly                         30.50  
 12 Lancaster, Leland         14 SFCC                             30.95  
 13 Rahn, Eric                13 HL                               30.96  
 14 Tanahey, Stephen          14 Elks Gso                         31.10  
 15 Gonzalez, Jesse           13 Ljl                              31.44  
 16 Auel, Kyle                13 HL                               31.57  
 17 Allen, Stephan            13 Elks Gso                         31.81  
 18 Carpenter, Clay           13 SFCC                             32.02  
 19 Mansell, Chase            13 SFCC                             32.05  
 20 Overbey, Tucker           14 Grandover                        32.24  
 21 Gates, Henry              14 Friendly                         32.42  
 22 Mason, Harley             13 YB                               32.45  
 23 Cozart, James             14 Orcas                            32.47  
 24 Kinard, Austin            14 Lawndale                         33.04  
 25 Pittman, Briggs           13 Elks Gso                         33.19  
 26 Zielny, Jake              14 Lawndale                         33.72  
 27 Becknell, Spencer         14 Lawndale                         33.93  
 28 Vaughan, Zack             13 HL                               34.16  
 29 Edwards, Robert           13 Elks Gso                         34.73  
 30 Kenion, Walker            14 Orcas                            35.05  
 31 Purcell, Jack             13 Grandover                        35.29  
 32 Rigby, Adam               13 Orcas                            35.44  
 33 Wiener, Zach              14 Orcas                            35.65  
 34 Clausen, Alec             14 BUR                              36.03  
 34 Peterson, Wyatt           14 Friendly                         36.03  
 36 Spain, Joshua             13 Elks Gso                         36.82  
 37 Johnson, Colby            13 BF                               37.56  
 38 Allen, Zachary            14 BF                               39.23  
 39 Camp, Patrick             14 Elks                             39.51  
 40 Allen, Scotty             13 Elks Gso                         40.33  
 41 Tierney, Patrick          13 Friendly                         41.42  
 42 Earls, Christian          13 Elks                             41.44  
 43 Brockman, Holt            13 Gators                           42.21  
 44 Ford, Kolsen              13 Elks Gso                         42.71  
 45 Nield, Liam               13 Ljl                              43.08  
 46 Hebert, Austin            14 Elks                             52.20  
 -- Sachs, T.J.               14 YB                                  DQ  
 
Event 119  Men 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berry, Dylan              17 Gcc Swimming                     24.74  
  2 Huffman, Hunter           17 Friendly                         25.20  
  3 Brower, Lewis             16 Sherwood                         25.29  
  4 Kantlehner, Charles       17 Sherwood                         25.52  
  5 Smith, Alex               15 HL                               25.68  
  6 Cook, Joseph              16 SESC                             26.24  
  7 Rahn, Ian                 15 HL                               26.30  
  8 Robinson, Wood            18 Gcc Swimming                     26.44  
  9 Billington, Elliot        15 Friendly                         26.46  
 10 Mearns, David             17 SESC                             26.49  
 11 McMullen, Patrick         16 Friendly                         26.74  
 12 Lundqvist, Sebastian      15 Friendly                         26.86  
 13 Henley, Weston            18 Friendly                         26.89  
 14 Chauvigné, Gabriel        15 Friendly                         26.90  
 15 Gehsmann, Greg            15 Gators                           27.61  
 16 Kantlehner, Paul          15 Sherwood                         27.65  
 17 Ebright, Chris            15 Adams Farm                       27.76  
 18 Jones, Sam                16 Friendly                         27.93  
 19 Parrish, Noah             15 Friendly                         27.96  
 20 Reeve, Jonathon           16 HL                               28.37  
 21 Martini, Austin           15 HL                               28.46  
 22 Morgan, Storm             15 Elks Gso                         28.61  
 23 Butler, Houstin           15 Elks                             28.98  
 24 Hall, Michael             15 Lawndale                         29.04  
 25 Rayl, Mitch               16 SESC                             29.20  
 26 Nield, Matt               18 Ljl                              29.26  
 27 Herbolich, Aidan          15 Friendly                         29.37  
 28 Harrah, Andrew            18 Ljl                              29.52  
 29 Kilmartin, Patrick        15 HL                               29.92  
 30 Stepnowski, Mark          15 Friendly                         30.05  
 31 Hamrick, Jackson          15 Gators                           30.11  
 32 Vass, Bennett             16 Friendly                         30.39  
 33 Chappell, Seth            18 SESC                             30.80  
 34 Knox, Slater              15 Gcc Swimming                     30.98  
 35 Feldman, Ilya             18 HL                               31.13  
 36 Fifield, Stiles           15 Gcc Swimming                     32.11  
 37 Benz, Jonathan            15 Adams Farm                       39.19  
 38 Fugaro, Nicholas          15 BUR                              43.68  
 39 Kwapil, William           15 Gators                           44.70  
 
Event 120  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silknitter, Tommy         10 Friendly                         38.89  
  2 Kreager, Ben              10 Friendly                         38.96  
  3 Ferner, Matthew           10 Gcc Swimming                     44.43  
  4 Ross, Peter               10 YB                               44.74  
  5 Fernandez, Isaac          10 HL                               48.74  
  6 Atkinson, Grant           10 Ljl                              50.16  
  7 Holmes, Alex              10 Lawndale                         50.53  
  8 Ehinger, Bryce             9 Ljl                              52.69  
  9 Smith, Ryan                9 Piranhas                         53.47  
 10 Manning, Matthew          10 Ljl                              54.19  
 11 Seeber, Jacob             10 Friendly                         54.66  
 12 Schwartz, Ben             10 HL                               56.08  
 13 Nottage, Nicholas         10 CCC                              57.14  
 14 Jung, River                9 Gcc Swimming                     58.76  
 15 Kreager, Ethan             9 Gators                           58.88  
 16 Abele, Joe                10 CCC                              58.94  
 17 Atwell, Kirk               9 HL                               58.96  
 18 Hebert, Carson            10 Elks                           1:07.13  
 19 Strag, Harrison            9 Elks                           1:12.62  
 20 McArthur, Aiden           10 Gators                         1:16.53  
 -- Goller, Bryce             10 Ljl                                 DQ  
 -- Skidmore, Benjamin        10 HL                                  DQ  
 -- Wagemans, Christian       10 Ljl                                 DQ  
 -- Peaslee, Curtis            9 Orcas                               DQ  
 -- Blaser, Paul               9 YB                                  DQ  
 -- Flaherty, John             9 Ljl                                 DQ  
 -- Posacki, Christopher      10 Ljl                                 DQ  
 -- Markun, Jack               9 Ljl                                 DQ  
 -- Harris, Spencer            9 Ljl                                 DQ  
 
Event 121  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gourley, Sarah            12 CCC                              36.17  
  2 Drees, Selena             12 Friendly                         37.15  
  3 Pinyan, Elizabeth         12 HL                               37.63  
  4 Hendrickson, Cameron      12 Gcc Swimming                     40.03  
  5 Gould, Courtney           12 CCC                              40.86  
  6 Carr, Sabrina             12 Lawndale                         40.95  
  7 Bowden, Rachel            11 Gators                           41.46  
  8 Flemming, Montana         12 Adams Farm                       41.64  
  9 Auel, Morgan              11 HL                               41.75  
 10 O'Halloran, Carolyn       11 CCC                              42.18  
 11 Brogden, Elizabeth        11 Gators                           42.92  
 12 Maddrey, Claire           12 Gators                           43.22  
 13 Morgan, Summer            12 Elks Gso                         43.36  
 14 Hager, Julie              11 Elks Gso                         43.69  
 15 Ehinger, Sydney           11 Ljl                              43.92  
 16 Williams, Daryl           11 Friendly                         44.44  
 17 Lucas, Megan              11 Ridgewood                        44.46  
 18 Cline, Sarah              12 Ljl                              44.48  
 19 Frye, Kayla               11 Orcas                            44.54  
 20 Greer, Kailyn             11 Gators                           44.64  
 21 Vaughan, Zoe              11 HL                               45.43  
 22 Gray, Neely               12 CCC                              45.78  
 23 McDonald, Addi            12 Orcas                            46.31  
 24 Jacobs, Olivia            11 Piranhas                         46.70  
 25 Halchin, Emma             12 CCC                              48.07  
 26 Costa, Joyce              11 YB                               48.88  
 27 Furches, Jessa            12 Gators                           49.07  
 28 Kinley, Campbell          11 Adams Farm                       50.35  
 29 Klebosis, Maria           12 Adams Farm                       50.61  
 30 Orcutt, Brittany          11 Elks                             51.19  
 31 Reginaldi, Maria          12 Ljl                              52.49  
 32 Clegg, Audrey             11 Friendly                         52.66  
 33 Peragine, Loreena         11 YB                               54.05  
 34 Heyn, Maddie              11 Lawndale                         54.24  
 35 Bland, Brittany           11 HL                               55.71  
 36 Strickland, Carrie        11 Piranhas                         57.72  
 37 Meissner, Ashley          11 Piranhas                       1:11.23  
 -- Little, Charlie           11 Lawndale                            DQ  
 -- Zielny, Brianna           11 Lawndale                            DQ  
 -- Brockman, Katie           11 Gators                              DQ  
 
Event 122  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stark, Mac                11 Gcc Swimming                     35.40  
  2 Sullivan, Patrick         11 Gcc Swimming                     39.56  
  3 Walker, Jakob             11 Adams Farm                       39.70  
  4 Olzer, Jack               12 Lawndale                         40.84  
  5 Jones, Ian                11 Friendly                         41.69  
  6 Cranford, Wade            11 Ljl                              42.44  
  7 Silknitter, Riley         12 Friendly                         42.95  
  8 Boone, Sam                11 HL                               44.98  
  9 Whitt, Adam               12 Ljl                              45.49  
 10 Lake, Drew                12 Ljl                              48.54  
 11 Harris, Mitchell          12 Ljl                              49.54  
 12 Hughes, Jordan            11 YB                               51.49  
 13 Hanner, Nathan            12 Lawndale                         51.96  
 14 Johnson, Noah             11 BF                               53.45  
 15 Sharpe, Cameron           12 Orcas                            54.77  
 
Event 123  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roueche, Alicia           14 HL                               33.66  
  2 Kincaid, Sarah            13 CCC                              34.35  
  3 Miller, Sophie            14 Friendly                         34.98  
  4 Boggs, Anna               13 Orcas                            35.62  
  5 Griggs, Kristina          13 Adams Farm                       35.95  
  6 Pustay, Molly             13 Elks Gso                         36.36  
  7 Walker, Laken             13 Orcas                            36.67  
  8 Kontoulas, Hannah         14 Elks Gso                         37.06  
  9 Craft, Mary Kathryn       14 Gcc Swimming                     37.10  
 10 Bailey, Samantha          13 Friendly                         37.20  
 11 Schneiderman, Rebecca     13 Elks Gso                         37.55  
 12 Wiedbusch, Kirsten        14 Ljl                              38.56  
 13 Tomlin, Sarah             13 Adams Farm                       38.74  
 14 Scott, Rachael            13 Lawndale                         38.75  
 15 Fernandez, Hannah         13 HL                               39.16  
 16 Wagner, Sydney            13 Lawndale                         39.17  
 17 Buffington, Olivia        13 Ljl                              40.15  
 18 Bursche, Nichole          14 Ljl                              40.59  
 19 Redd, Kelly               14 Lawndale                         41.56  
 20 Satterfield, Kara         13 SFCC                             42.06  
 21 Bryson, Brooke            14 Elks                             43.38  
 22 Terrell, Sarah            14 HL                               43.39  
 23 Grady, Elizabeth          13 HL                               44.08  
 24 Washington, Alexis        14 YB                               44.49  
 25 Neeble, Madison           13 CCC                              44.64  
 26 Caccamo, Savannah         14 HL                               46.74  
 27 Kesselring, Ashley        13 Orcas                            47.72  
 28 Holmes, Katie             13 Lawndale                         49.87  
 29 Johnson, Alicia           13 YB                               50.81  
 -- Meissner, Mallory         13 Piranhas                            DQ  
 -- Taylor, Aaliyah           13 YB                                  DQ  
 -- Scotto, Brooklyn          14 BF                                  DQ  
 
Event 123  Women 15-19 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merlini, Sandra           18 Friendly                         30.93  
  2 Spencer, Brooke           16 Elks                             31.41  
  3 Cheek, Caroline           17 Piranhas                         31.71  
  4 Bryson, Jessie            17 Elks                             31.75  
  5 Johnson, Jaycee           15 BF                               32.16  
  6 Lovato, Jennifer          17 Orcas                            32.63  
  7 Smith, Laura              16 HL                               32.67  
  8 Adams, Charlotte          15 Elks                             33.18  
  9 Barnard, Evynn            15 Ljl                              34.16  
 10 Moncourtois, Nicki        15 Orcas                            34.19  
 11 Walker, Amia              15 Adams Farm                       34.44  
 12 Pritchett, Mindy          17 Elks                             34.57  
 13 Andersen, Katie           15 Gcc Swimming                     34.60  
 14 Kleisch, Kaki             16 Gcc Swimming                     34.78  
 15 Taggart, Amy              16 Ljl                              35.10  
 16 Heist, Addie              15 Ljl                              35.63  
 17 Hess, Katie               16 HL                               35.72  
 18 Komsa, Anna               15 Friendly                         35.81  
 19 Halchin, Stephanie        17 CCC                              35.96  
 20 Holland, Sarah            16 Ljl                              36.26  
 21 Trull, Lucy               15 Gators                           36.34  
 22 Hassell, Bayly            16 Gcc Swimming                     36.37  
 23 Oliver, Devon             15 HL                               37.04  
 24 Dimoff, Michaela          15 Friendly                         37.40  
 25 Champion, Christi         18 CCC                              37.49  
 26 Murray, Kimberlin         15 CCC                              38.64  
 27 Spain, Kelsey             16 Elks Gso                         38.93  
 28 Daniel, Stella            16 Adams Farm                       39.50  
 29 Morton, Lauren            15 CCC                              39.89  
 30 Vass, Whitney             17 Lawndale                         40.32  
 31 Lamb, Carson              15 Lawndale                         40.58  
 32 Howland, Lauren           15 HL                               41.26  
 33 Smith, Caitlin            15 Adams Farm                       41.96  
 34 Smith, Sarah              17 Lawndale                         42.37  
 35 Mize, Caroline            15 HL                               42.94  
 36 Evans, Kelsey             17 Elks Gso                         43.65  
 37 Turk, Molly               15 Lawndale                         44.46  
 38 Prendergast, Caila        15 Gators                           44.60  
 39 Wagner, Sandy             16 Adams Farm                       45.13  
 40 Wiedbusch, Megan          15 Ljl                              46.99  
 
Event 124  Men 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Preston            13 Friendly                         32.11  
  2 Bauserman, Charlie        13 Friendly                         34.55  
  2 Hudnell, Julian           13 Friendly                         34.55  
  4 Tanahey, Stephen          14 Elks Gso                         35.31  
  5 Simpson, Jake             13 HL                               35.82  
  6 Overbey, Tucker           14 Grandover                        36.60  
  7 Farley, Joseph            13 Friendly                         37.32  
  7 Starnes, Bo               13 HL                               37.32  
  9 Bates, Austin             14 Orcas                            37.37  
 10 Allen, Stephan            13 Elks Gso                         38.18  
 11 Rahn, Eric                13 HL                               38.28  
 12 LeTourneau, Cameron       14 BF                               41.80  
 13 Lancaster, Leland         14 SFCC                             42.43  
 14 Becknell, Spencer         14 Lawndale                         42.74  
 15 Pittman, Briggs           13 Elks Gso                         42.80  
 16 Cozart, James             14 Orcas                            43.58  
 17 Purcell, Jack             13 Grandover                        44.49  
 18 Johnson, Colby            13 BF                               58.28  
 -- Gonzalez, Jesse           13 Ljl                                 DQ  
 
Event 124  Men 15-19 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berry, Dylan              17 Gcc Swimming                     25.21  
  2 Huffman, Hunter           17 Friendly                         27.17  
  3 Nussbaum, Jimmy           17 Gcc Swimming                     27.99  
  4 Robinson, Wood            18 Gcc Swimming                     28.22  
  5 Harrill, Harrison         17 Friendly                         28.88  
  6 Chauvigné, Gabriel        15 Friendly                         29.07  
  7 Kantlehner, Charles       17 Sherwood                         29.81  
  8 Brower, Lewis             16 Sherwood                         30.05  
  9 Jones, Sam                16 Friendly                         30.51  
 10 Parrish, Noah             15 Friendly                         30.61  
 11 Lundqvist, Sebastian      15 Friendly                         30.96  
 12 Churchill, David          15 Elks Gso                         32.43  
 12 Rahn, Ian                 15 HL                               32.43  
 14 Hamrick, Jackson          15 Gators                           32.65  
 15 Morgan, Storm             15 Elks Gso                         33.70  
 16 Butler, Houstin           15 Elks                             34.12  
 17 Reeve, Jonathon           16 HL                               34.82  
 17 Buffington, Alex          15 Ljl                              34.82  
 19 Buffington, Jacob         17 Ljl                              35.28  
 20 Martini, Austin           15 HL                               35.36  
 21 Barnard, Brett            16 Ljl                              35.82  
 22 Chappell, Seth            18 SESC                             36.95  
 23 Needham, Geoffry          15 CCC                              37.37  
 24 Purcell, Carter           15 Grandover                        37.56  
 25 Billington, Elliot        15 Friendly                         37.67  
 26 Cook, Joseph              16 SESC                           1:01.30  
 -- Kwapil, William           15 Gators                              DQ